28 Ocak 2016 Perşembe

'Certain Women'ın Sundance Film Festivali'ndeki Gösteriminden İlk İzlenimler

Filmden gelen ilk promosyon resmi, Michelle Williams.

'Certain Women'ı Sundance Film Festivali'nde izleme şansı yakalayan eleştirmenlerin Twitter hesaplarında paylaştıkları ilk izlenimler:

@JMOursler: "Certain Women: Kadınların deneyimlerini farklı bölümler halinde anlatıyor. Dingin. Güzel. Derin. Şimdilik Sundance'in en iyisi."

@TheGregoryE: "Certain Women Kelly Reichardt'ın bu zamana kadar olan işlerinin birkaç tık üstünde. Ticari bir iş değil. Güzelce çekilmiş güçlü performanslar barındırıyor. Fakat o kadar da iyi değil."

@jessewente: "Certain Women ile Kelly Reichardt günümüzün en iyi Amerikalı yönetmenleri arasındaki yerini yeniden kazandı."

@gayandbitter: "Certain Women: Sakin ama büyüleyici. Gizli noktalar ve aklınızda yer eden karakterlerle bezeli. Kadınlar kendi yollarını kendi çiziyor. Harika bir iş."

@Brian_Tallerico: "Certain Women: Reichardt için küçük çaplı bir iş olabilir fakat film, oyuncuların performanslarının sahiciliğiyle ilgi uyandırıyor, özellikle de Stewart, Harris ve Dern'ün performansları."

@Rachel_Simon: "Certain Women: Dern, Stewart, Williams ve Lily Gladstone'dan harika performanslar sunuyor, fakat hikayeler birbirlerinden fazla kopuk."


@AnnaJKlassen: "Certain Women üç farklı hikayenin oldukça dağınık, sıradan ve sıkıcı bir anlatımla harmanlanmış hali. Gerçi performanslar çok iyi."

@alissamarie: "Certain Women: Short Cuts'ın* varisi, dingin bir arzunun üç parçalı uzun bir senfonisi gibi."

@HoffmanOnFilm: "Belki de Certain Women Reichardt'ın bu zamana kadar olan en incelikli filmi. Lily Gladstone rol çalıyor, Laura Dern ise oldukça klas."

@jpraup: "Aidiyet özlemi üzerine yavaşça işlenmiş, tumturaklı bir drama. Çekildiği yerle (Montana) birebir özdeşleşmiş. Laura Dern ve Michelle Williams Certain Women'da harika iş çıkarmış ancak Kristen Stewart duygusal açıdan en güçlü rolü canlandırıyor ve rolün üstesinden de fazlasıyla geliyor."

@tarmosino: "Certain Women üzerine uzun uzun düşünmem gerekiyor ancak ilk tepkim bir başyapıt olduğu yönünde."

@TomiLaffly: "#CertainWomen geniş manzaralar ve samimi sekanslarla dingin ama güçlü kadınların deneyimleri ve duyguları ile hayran bırakıyor."

@aliciamalone: "Certain Women: Filmin bu harika kadroya yapması için daha çok iş vermesini dilerdim. Çok yavaştı! Kristen Stewart her zaman olduğu gibi muazzam ama beklenilenden daha küçük bir role sahip."

@NoelMu: "Sundance'teki ustalar bu yıl oldukça formdalar. Kelly Reichardt'ın (-ki normalde kendisinin hayranı bile değilim) Certain Women'ı tarafından tamamen büyülenmiş durumdayım."

@alisonwillmore: "Montana'da geçen seri hikayelerin ikisini benim için idrak etmek güçtü ama üçüncüsü (evet, KStew'in bölümü) muhteşemdi."

@nigelmfs: "Certain Women eminim uzun süre aklımdan çıkmayacak. Size derin duygular hissetiren performanslarla dolu, güzel çekilmiş, incelikli bir film."

@CinemaBite: "Üç Certain Women hikayesinin içlerinden en çok üçüncüden keyif aldım. En iyi performanslar da bu bölümde."

@Beccamford: "Certain Women'da üç hikaye anlatılıyor. Üçüncü olan (Kstew ve Lily Gladstone'un yer aldığı) ise en iyisi."

@SeanMBurns: "Certain Women (2016, Reichardt) bazen en sessiz anların en çok hissettiğimiz anlar olduğunu gösteriyor."

@jon_frosch: "Kristen Stewart, Reichardt'ın Certain Women'ında yine yeniden, herkesi şaşırtan bir aktris olduğunu kanıtlıyor ama Lily Gladstone=muazzam."

@Mel452: "Certain Women güzelce kotarılmış. Hikayelerin bazıları çok sürükleyici değil ama üçüncüsü, Kristen'ın büyüleyiciyle birleşince çok daha derin duygular hissettiriyor. Tanıdığım birinin dediği gibi onu yemek yerken bile sonsuza dek izleyebilirsin! Rolü düşündüğümden daha azdı ama nitelik olarak çok kaliteliydi."

*Short Cuts: Robert Altman'ın yönettiği 1993 yapımı film.


Çeviri blogumuz adına albert tarafından gerçekleştirilmiştir. İzinsiz veya kaynaksız bir şekilde başka platformlarda paylaşılması yasaktır.

2 yorum:

  1. Kristen'in bagimsiz filmlerde bulunmasını seviyorum. Onu'' bence'' yasitlari olan diger aktristlerden ince ama keskin bir cizgiyle ayırıyor. Film bakildiginda guzel eleştiriler almis.Bende merak ediyorum. Çeviri icin ve Kristen hakkındaki guncel bilgileri aninda bulduğumuz bu sitenin yoneticilerine ayri teşekkür ediyorum. Bu isi ciddiyetle yapıyorsunuz gerçekten! :)

    YanıtlaSil