16 Aralık 2015 Çarşamba

Kristen 'İsimsiz Woody Allen Projesi' Hakkında Konuşuyor

Kristen Stewart, filmle ilgili çok az bilgiye sahip olsak da 'İsimsiz Woody Allen Projesi' hakkında THR'ye rolünün gereklerinden bahsetti.

"Onun gibi birini daha önce hiç canlandırmadım. Karakterim oldukça neşeli ve kaygısız biri. İnsanlar genellikle benim sessiz sedasız tipleri oynamamı bekliyor," diyor. Stewart'ın yanısıra filmin diğer yıldızları Steve Carell, Jesse Eisenberg ve Blake Lively. Allen'dan ise "Kesinlike olmasını beklediğim gibi" diye bahsediyor.

"Woody ilginç bir adam. Gereğinden fazla kibar biri, çünkü yeri geldiğinde sessiz ve iğneleyici olabiliyor ama aynı zamanda lüzumundan fazla anlayışlı. Onu sözlerle tanımlamak çok zor."

Stewart filmin ayrıntıları hakkında "konuşma izni olmadığını" onaylıyor. Neyse ki, Hollywood'da sürekli aynı karakterleri canlandırıp canlandırmadığı sorulduğunda derinlemesine bir açıklamaya giriyor.

"Hayır, çünkü gerçekten çok küçük bir yaşta bu işe başladım, çocuktum ve o zamanlar hala çocuk olduğumu hissediyordum. Daha sonraları, yani genç olduğum zamanlar, kendime yakın hissettiğim karakterler dikkatimi çekmeye başladı. 'Biliyorum bunu yapabilirim - bu benim,' dedirten karakterler. Beni harekete geçiren bu histi. Canlandırdığım bu yeni karakterde (Allen'ın filmindeki) bile bunu hissediyorum, böyle hissetmezsem onu canlandırmak istemem zaten. İçimde bir yerde onun (karakterinin) olduğunu düşünüyorum," diye konuşuyor Stewart. "Ben karakter oyuncusu değilim. Eğer ölüm saçan bir kötüyü oynayacaksam, insanları neden öldürdüğünü anlamaya çalışırım. Şöyle düşünürüm 'Ne var biliyor musun? Onlar çok korkunç yollardan geçerek yetiştirildiler.' Onları anlamak zorundayım. Canlandırdığım her karakterle hemfikir olmak zorundayım, ki bu bazen sorun olarak görülebilir; bu durum beni sınırlayan bir şey haline gelebilir, ancak ben olaya o şekilde yaklaşmıyorum. Ben sadece bana kendimi en iyi hissettirecek yöntemi bulmaya çalışıyorum."

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kristen Stewart, İsimsiz Woody Allen Projesi hakkında MTV'ye şunları söylüyor:

"Filmde oldukça neşeli, kaygısız birini canlandırıyorum. Ben de yeri geldiğinde keyifli bir insanım, ancak duygularımı saklamayı beceremiyorum. Yani eğer kafama bir şey takılmışsa, sürekli bir şeyi düşünüyorsam oldukça düşünceli görünüyorum. Woody bir keresinde yanıma gelip 'Yüzün sürekli böyle... ebedi bir istirahat içindeymiş gibi mi görünür?' dedi."

"[Woody'nin], insanların benim için sürekli bunu söylediğini bilmediğini biliyorum. Yani onun bu yorumu, tamamen samimi ve dışarıdaki insanların görüşlerinin etkisi olmadan dile getirilen bir şey. Bir nevi 'yüzün istirahat içinde mi...' gibi bir şey söyledi, evet 'istirahat' lafını cidden kullandı. Ben de ona 'Ne manada soruyorsun? Çünkü şu anda cidden düşüncelere dalmış durumdayım ama Jesse'yi önüme koyarsan gülmeye başlarım,' dedim."

İnsanların sürekli yüzü ve bakışları konusunda yorumlarda bulunması hakkında:

"Bu beni rahatsız etmiyor. Bunun saçmalıktan ibaret olduğunu düşünüyorum."

Kaynak: THR | MTV | Resim

Röportajların çevirisi blogumuz adına albert ve Fatma Yalçın tarafından gerçekleştirilmiştir. İzinsiz veya kaynaksız bir şekilde başka platformlarda paylaşılması yasaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder