3 Aralık 2015 Perşembe

'Anesthesia' 18. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali'nde Gösterilecek!


ANESTEZİ | ANESTHESIA

ABD, 2015, 90 dakika
Dram, Gerilim
İngilizce, Türkçe Altyazılı 

Yönetmen: Tim Blake Nelson
Senaryo: Tim Blake Nelson
Görüntü Yönetmeni: Christina Voros 
Kurgu: Mako Kamitsuna 
Müzik: Jeff Danna  
Oyuncular: David Aaron Baker, Derrick Baskin, Jacqueline Baum, Ana Marie Calise 
Yapımcı: Julie Buck, Josh Hetzler, John Molli

Sam Waterston, Glenn Close, Kristen Stewart ve Gretchen Mol’un oyuncu kadrosunda bulunduğu Anestezi, bir felsefe profesörünün uğradığı acımasız saldırının ardından kesişen hayatların hikâyesini anlatıyor.

Karlı bir New York gecesi, çok sevilen bir öğretmen, şok edici bir suç: Bu kışkırtıcı dram, bir adamın yaşamının parçalarını sonsuza dek değişmeden hemen önce birleştiriyor. Popüler bir profesör olan Walter Zarrow, eve dönüş yolunda vahşi bir saldırıya uğrar. Bu görünüşte sebepsiz saldırıya yol açan olayların domino etkisini takip etmek için yönetmen Tim Blake Nelson filmi bir hafta öncesine sarar. Bu süreçte birbirleriyle alakasız görünen bir grup insan arasındaki gizli bağlantılar ortaya çıkarak, trajedinin birbirine bağladığı kayıp ruhların karmaşık, çekici bir mozaiğini oluşturur.

Yönetmen

Tim Blake Nelson, ödüllü bir yönetmen, senarist, aktör ve oyun yazarıdır. Yönettiği filmler arasında Çimen Yaprakları, Gri Bölge, Bir Dev Adam ve Tanrının Gözü sayılabilir. Nelson 50’den fazla filmde oynamıştır ve New York tiyatro dünyasının başlıca oyuncularından biridir.

Gösterim Tarihleri ve Saatleri:

6 Aralık, Pazar, 19:00, Cinemaximum City’s Nişantaşı
8 Aralık, Salı, 16:00, Cinemaximum City’s Nişantaşı

Biletlerinizi Cinemaximum'un web sitesinden veya gişeden temin edebilirsiniz.

2 yorum:

  1. Ankara da da vizyona girecek mi ve ne zaman ?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Filmin Türkiye vizyon tarihi henüz belli değil. Bu sadece bağımsız bir festival gösterimi, dolayısıyla ne zaman ve nerelerde vizyona girecek henüz bir bilgi yok ne yazık ki.

      Sil