22 Haziran 2015 Pazartesi

Yönetmen Nima Nourizadeh 'American Ultra' ve Kristen Hakkında Konuştu

Nima Nourizadeh, Mike karakteri hakkında konuşuyor: "Dışarıdan bakıldığında insanlara oldukça bayağı gelecek bir hayatı var fakat kendisi bu halinden aşırı derecede memnun. Çok fazla sorumluluğu yok, Phoebe adında bir kızla çıkıyor o kadar."

Jesse Eisenberg'in filmdeki görünüşü hakkında: (Nima Nourizadeh Jesse'nin filmde taktığı peruğun role bürünmesi konusunda önemli olduğunu belirtiyor) "Jesse'ye bakıyorsunuz; uzun bir saçı var ve keş, lakayıt bir adam görüyorsunuz. Peruğu kafasına geçirir geçirmez daha yavaş, sakin, sessiz sedasız bir insan havasına bürünüyor."

"Filmdeki tek amacı, yani daha doğrusu filmin başındaki tek amacı Phoebe'ye evlenme teklif etmek. Ona aşık, bu da onun hayatı ee bu yüzden de kıza evlenme teklif etmek istiyor."

Kristen'ın filmdeki görünüşü hakkında: (Nourizadeh Kristen'ın da filmdeki saçının karakteri açısından oldukça mühim olduğunu söylüyor) "Saçını turuncumsu bir kırmızıya boyadık ve cidden onu çok farklı gösterdi. Hafif dağınık bir havası var ama bence yine de inanılmaz muazzam görünüyor. Filmi izlediğiniz zaman Kristen'ın canlandırmasını beklemediğiniz bir karakterle karşılaşacaksınız. Bence oldukça komik bir karakter. Filmi izlediğinizde 'Ahh işte bu iyiydi. Onu [Kristen'ı] daha önce hiç böyle görmemiştim!' dediğiniz anlar oluyor."

Nourizadeh, filmin hikayesine dair de bilgi veriyor. Jesse'nin karakteri Mike, Phoebe'ye evlenme teklif etmeye hazırlanıyor fakat yaşadıkları kasabadan çıkmayı denediğinde ağır panik ataklar geçiriyor. Bir süre sonra Mike'ın bir tür uyurgezer ajan olduğunu ve hükümetin onu yok etmeye çalıştığını anlıyoruz. Ah-ha. Birbirine aşık bu iki keş, Nourizadeh onları "etraflarında olan bitenin çok da farkında değiller" diye niteliyor, onları yok etmeye çalışan güçleri nasıl al aşağı edecekler?

Yönetmen, 'American Ultra'nın bir türler çatışması olduğunu söylüyor. Aksiyon, macera, komedi ve aşk bir arada. (Evet, Kristen ve Jesse'yi birilerini döverken izlemeye hazır olun.)

Nourizadeh filmin hikayesi hakkında konuşuyor: "Sevimli bir aşk hikayesiyle başlıyoruz. İnsanları böyle bir şey söyleyerek kaçırmak istemem ama bu filmin en eşsiz yanı şu ki; bu çılgın bir aksiyon-komedi filmi fakat tam kalbinde romantizm var, temelinde tek amacı Phoebe'ye evlenme teklif etmek isteyen bir adamın olduğu bir aşk hikayesi. Cidden hikayeye baktığınızda aksiyonun bu romantizmi yumuşatan bir faktör olduğunu görüyorsunuz. Tıpkı bir şeye ulaşmak için üstesinden gelmeye çalıştığınız zorluklar gibi."

"Aslında kim olduğunu anladığı anda [Mike'ın] dünyası yerle bir oluyor. Filmin büyük bir kısmında neler olup bittiğini anlamıyor, neden bu insanların onu öldürmeye çalıştığını bilmiyor fakat bir süre sonra olayı çözüyor. Bu tuhaf bir şekilde eğlenceli, iyi çekilmiş, eşsiz bir film; bir dakika önce gülerken bir sonraki dakika gördüğünüz bir aksiyon sahnesiyle dehşete düşeceksiniz. Şiddet içerikli, oldukça gerçekçi sahneler barındıran, komik hatta yer yer absürd olabilen bir film, açıkçası içinde o kadar çok şey barındırıyor ki filmi tanımlamak benim için oldukça zor."

Kaynak | Çeviri: cenup
Röportajın çevirisi blogumuza aittir. Başka platformlarda izinsiz veya kaynaksız paylaşılması yasaktır.

2 yorum:

  1. Fragmani izleyince ve roportajlari okudukca bu filmi beklemek daha da guclesti. Ciksa da izlesek artik. Cok eglenceli gorunuyor. Bu ikiliye hastayim zaten. :-)

    YanıtlaSil
  2. Fragman gerçekten çok keyifli. Kristen'i ilk kez aslında tam anlamıyla bir komedi filminde izleyeceğiz galiba. Açıkçası merakla filmi bekliyorum. Teşekkürler :)

    YanıtlaSil