28 Kasım 2014 Cuma

'Clouds of Sils Maria' Louis Delluc Ödülüne Aday Gösterildi


1937 yılından beri her yıl Louis Delluc adına düzenlenen Fransız film ödülü o yıl gösterime giren en iyi Fransız filmine veriliyor. Ödülü alacak filmi belirleyen jüri yirmi kişiden oluşuyor. Jürinin başkanlığını eski Cannes Film Festivali başkanı Gilles Jacob yapıyor.

Aday Olan Filmler

Adieu au langage - Yönetmen Jean-Luc Godard
Au bord du monde - Yönetmen Claus Drexel
Bird people - Yönetmen Pascale Ferran
Eastern Boys - Yönetmen Campillo
Saint Laurent - Yönetmen Bertrand Bonello
Sils Maria - Yönetmen Olivier Assayas 
Timbuktu - Yönetmen Abderrahmane Sissako
Trois coeurs - Yönetmen Benoît Jacquot

Kaynak | ItsOkToBeYou

'Şafak Vakti - Bölüm 2' Madrid Galasından Yeni/Eski Bir Fan Resmi


27 Kasım 2014 Perşembe

'Clouds of Sils Maria'nın Türkçe Vizyon Adı Belli Oldu + Türkçe Afiş Yayınlandı

Orijinal boyutu için üzerine tıklayın.

'Clouds of Sils Maria' 19 Aralık'ta 'Sils Maria (Ve Perde)' adıyla vizyona girecek.

25 Kasım 2014 Salı

'Camp X-Ray' 17. Randevu İstanbul Film Festivali'nde Gösterilecek

Güncelleme (25 Kasım): Festival takvimi eklendi. 


Festivalin Facebook sayfasından duyurulan habere göre; 'Camp X-Ray', 17. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali'nde gösterilecek. 
Genç bir kadın (Kristen Stewart), kendi hayatından ve küçük kasabasındaki yaşamdan daha büyük bir şeylerin parçası olma amacıyla orduya katılır. Fakat kendini, görevinin basit ve yalın tanımından çok uzak olan Guantanamo Körfezi’ndeki yeni bir müfrezede bulur. Mücahitler ve agresif bölük arkadaşlarıyla etrafı sarılan Kristen, tutsakların biriyle sıra dışı bir arkadaşlık kurar. Savaşın farklı taraflarında, Guantanamo Körfezi’nin ahlaki çıkmazında yollarını bulmaya çalışan iki kişinin ve zamanla ikisini de değiştiren beklenmedik bir bağın öyküsü.
Gösterim tarihleri:
6 Aralık Cumartesi 16.30, Cinemaximum Zorlu Beşiktaş
9 Aralık Salı 19.00 - Cinemaximum Kanyon Levent

Not: Biletler henüz satışta değil. Takip etmek için: Cinemaximum

Festival takvimini haber veren @beyzaatas 'a teşekkürler.

Günün Resmi #380

 
(X)

"Şu an bulunduğum konumdayım çünkü bu noktaya gelmem için önümü açan güçlü kadınlar vardı. Şimdi ise bir sonraki jenerasyonun kadın yönetmenlerine kendi hikayelerini anlatmaları için şans tanıma vakti." -Kristen, The Storytellers: New Voices of the Twilight Saga, Kasım 2014

'Clouds of Sils Maria' 17. Randevu İstanbul Film Festivali'nde Gösterilecek

Güncelleme (25 Kasım): Festival takvimi eklendi. 


'Clouds of Sils Maria', 17. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali'nin "Gala İstanbul" bölümünde gösterilecek. Festival 5-11 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek.

Festivalin basın bülteninden:
GALA İSTANBUL
Festival izleyicisinin izlemek için gün saydığı yılın en beklenen popüler uzun metraj filmlerden oluşan bu bölümde gösterilecek filmler arasında; (...) ve Yönetmen Olivier Assayas'nin bir basın toplantısı sırasında Rainer Werner Fassbinder’in “The Bitter Tears of Petra Von Kant”ının “daha kompakt ve vahşi bir versiyonu” olarak tanımladığı, sadece bir değil, üç kadının (Juliette Binoche, Chloe Grace Moretz, Kristen Stewart) üzerinden kadın ruh halinin derinliklerine indiği son filmi "Clouds of Sils Maria" gibi filmler bulunuyor.
 Gösterim tarihleri:

6 Aralık Cumartesi 19.00, Cinemaxium Kanyon Levent
7 Aralık Pazar 16.30, Cinemaximum Zorlu Beşiktaş

Not: Biletler henüz satışta değil. Takip etmek için: Cinemaximum

22 Kasım 2014 Cumartesi

Günün Resmi #379

©

"Karakterimin 'Sils Maria'da söylediği şeye ben de cidden inanıyorum: Eğer doğru bir şekilde çekilirse ticari bir film de sizin tüm hislerinize dokunabilir. Fakat bu iddialı filmlerin çok da dert ettiği bir şey değil." -Kristen, Le Monde Röportajı, Mayıs 2014

21 Kasım 2014 Cuma

Yeni Dizimi Buldum: Şeref Meselesi


Dün akşam Kanal D’nin merakla beklenen ve uzun zamandır fragmanı dönen yeni dizisi “Şeref Meselesi”nin Kanyon’da yapılan galasındaydık. Hürriyet Bumerang’ın bloggerları da davet ettiği bu keyifli akşamda oyuncular ve dizi ekibiyle birlikte dizinin ilk bölümünü izledik.

Dizi enflasyonunun son bir kaç yılda iyice tırmanışa geçtiği ve adeta patlama yaşanan dizi sektöründe kendini seyirciye sevdirerek ayakta kalan yapım sayısı malumunuz çok fazla değil. Yabancı bir kaç dizi dışında dizilerle arası hoş olmayan ve televizyona vakit ayırmayan, kıl(!) bir izleyici olarak dünkü öngösterimde ne tepki vereceğimi ve diziyi nasıl bulacağımı ben de bilmiyordum açıkçası.

Önce dizinin konusundan biraz bahsedelim sonra da Şeref Meselesi’ni nasıl bulduğumu anlatayım.

Yiğit ve Emir iki kardeştir. Yiğit oldukça çekici, hovarda ve dışadönük bir gençken, kardeşi Emir abisinin aksine dış görünüşünden ziyade aklına güvenen, zeki ve başarılı biridir. Her ne kadar zıt olsalar da, birbirine bağlı bu iki kardeşin dünyaları, önce dedelerinin, ardından da babalarının ölümü ile altüst olur. Diziyle ilgili bu iki kardeşin bir süre sonra farklı yollara giderek birbirleriyle ters düşeceği ipucunu da aldık.   Yiğit’i yakışıklı oyuncu Kerem Bürsin, kardeşi Emir’i ise Şükrü Özyıldız oynuyor. Mahallenin güzel kızları ise Yasemin Allen (Sibel), Şükran Ovalı (Derya), Burcu Biricik (Kübra).

Dizi için Kerem Bürsin’in hem kilo verdiğini hem at binme dersleri aldığını öğrendik. Zeybek sahnesi içinse her iki oyuncunun rolüne özel olarak hazırlandığını ayrıca Şükrü Özyıldız’ın avukat rolü için oyuncu koçuyla çalıştığını ve Hakan Gerçek’in Savunma adlı oyununu da defalarca izlediğini de ekleyelim. Hal böyle olunca bu işin ne kadar ciddiye alındığını ve dizinin iddiasını daha iyi anlıyoruz.

Peki diziyi nasıl buldum? Öncelikle şunu belirtmeliyim ki izlediğim atmosfer çok güzeldi. Hem ekiple hem oyuncularla birlikte olmak, izlerken beraber tepki vermek ya da beraber gülmek çok keyifliydi. Öğrencilik yıllarımda ben de dizi setlerinde ve ekipler içinde bulunmuş ve küçük rollerde oynamıştım. Dün akşam sanıyorum o yılları hatırladığım için daha fazla keyif aldım.


Oyuncu kadrosunun sağlamlığı ve castın başarısı kesinlikle tartışılmaz. Başta birbirinden farklı karakterleri canlandıran iki kardeş Kerem Bürsin ve Şükrü Özyıldız olmak üzere, özellikle Şerif Erol ve Tilbe Saran muhteşemdi. Ayrıca Şükran Ovalı ve Alma Terziç’in canlandırdıkları karakterleri hem sıcak hem doğal buldum.

Sürükleyici konu, başarılı oyunculuklarla birleşince ortaya merakla ve heyecanla izlenecek bir dizi çıkmış. Hem güldüğümüz hem ağladığımız, çok yoğun, çok duygulu hem de çok keyifli bu ilk bölümden anlıyoruz ki Şeref Meselesi bu sezon ve hatta ileriki sezonlarda evimize misafir olacak.Ne de olsa kaliteli bir diziye ne zamandır hasrettik. Ben şimdiden Pazar akşamımı ayırdım bile. Siz de Pazar akşamı saat 20.00’de Kanal D’de ilk bölümü yayınlanacak Şeref Mesesi’ni kaçırmayın. 

Şimdiden iyi seyirler.

Bu içerik www.denizinsarkisi.com tarafından hazırlanmıştır.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

20 Kasım 2014 Perşembe

'Still Alice'ten Yeni Bir Promosyon Resmi


Resim The Hollywood Reporter dergisinin yeni sayısında yer alıyor. Sony Pictures'ın ödül sezonu için yayınlamış olduğu bu "For Your Consideration" (Göz Önünde Bulundurun) tanıtımında Still Alice'in "En İyi Film", Julianne Moore'un "En İyi Kadın Oyuncu", Kristen Stewart'ın "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ve Alec Baldwin'in "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" dallarında göz önünde bulundurulması isteniyor.

imagebam.com 

'Camp X-Ray'den Yeni Bir Klip


19 Kasım 2014 Çarşamba

Apple Film Yaratıcalarıyla Tanışın Etkinliğinden İki Yeni Resim


HQ 

imagebam.com imagebam.com

Günün Resmi #378

©

"Bağımsız film sektöründe yer edinecek kadar cool değilim. Çünkü ben Alacakaranlık'taki kızım ve bundan ibaretim. Fakat bence her ikisini de aynı kotada buluşturmak çok önemli." -Kristen, AFIFest, Kasım 2014

Los Angeles'tan İki Yeni Fan Resmi (12 Kasım)

Güncelleme (19 Kasım): Yeni bir fan resmi eklendi. 


'Still Alice' AFI Film Festivali gösteriminden ayrılırken çekilmiş.

imagebam.com imagebam.com