29 Nisan 2014 Salı

Kristen Met Gala'ya Ne Giymeli?

via

5 Mayıs'ta gerçekleşecek olan moda dünyası için yılın olayı sayılan The Costume Institute Galasına (kısaca Met Gala) sayılı günler kaldı. Peki nedir bu Met Gala diye soracak olursanız, hemen özetleyeyim. Her yıl Mayıs ayından Ağustos ayına kadar sürecek olan bir sergi Metropolitan Müzesi'nde yerini alır ve serginin açılışı Vogue Amerika'nın baş editörü Anna Wintour tarafından düzenlenen bir etkinlikle moda, müzik ve sinema dünyasının en ünlü simalarıyla büyük bir moda olayı haline gelir.


Kristen ise bu etkinliğe 4 yıldır katılmakta. İlk olarak 2010 yılında Chanel elbiseyle, daha sonra Alexander McQueen anısına düzenlenen sergiye Proenza Schouler elbisesiyle katıldı. Balenciaga'nın parfümü Florabotanica'nın yüzü olduğu 2012 yılında da üzerinde Balenciaga elbisesiyle görüldü. Ve son olarak geçen sene Punk: Chaos to Couture sergisine üzerinde Stella McCartney tulumu ve havalı tavrıyla poz verdi.

Peki asıl soru Kristen bu seneki Met Galasına ne giyecek? 

Bu seneki sergi Charles James'i konu alıyor ve haliyle işler ciddileşiyor. Bu sene kırmızı halıda bizleri beyaz dirseğe kadar gelen eldivenlerin tamamladığı prenses kesimli balo elbiselerinin beklediğini söyleyebilirim. 

Çoğu katılımcının ne giyeceği tahmin edilebilir belki ama söz konusu Kristen olunca hep bir sürpriz ihtimali var işin içinde. Güzel oyuncunun prenses kesimli balo elbiselerinden uzak durduğunu hepimiz biliyoruz. Ve dirseğe kadar çıkan beyaz eldivenlerin de ona hitap ettiği söylenemez. 

Ben tamamen kendi düşüncelerime ve yıllardır onun stilini takip etmeme bağlı olarak bir istek listesi hazırladım. Umarım sunduğum seçenekleri beğenirsiniz ve yine umarım ki 5 Mayıs akşamı bu görünümlerden birini onun üzerinde görürüz.


Dediğim gibi prenses kesimler ona göre olmadığına göre geceye biraz daha erkeksi bir görünümle gelmesi için can atıyorum. Şöyle jilet gibi bir smokin içindeki Kristen muhteşem olmaz mıydı?

Eğer tercihi erkek giyiminden yana olmaz ise en son kampanya yüzü olduğu Chanel'den birkaç parça (belki de ona özel tasarlanmış bir kıyafet?) görmeyi bekleyebiliriz bence. Tabii ki de listeme Balenciaga'yı eklemeden yapamadım. Alexander Wang'in yeni çizgisiyle birleşmiş Kristen'ın görünümü ne olacak merak içindeyim. 

Tabii tüm bunlar benim düşüncelerim. Belki bunlardan birini giyecek belki de bambaşka bir şeyle karşımıza çıkacak. Emin olamıyorum. Ama bir şeyden eminim ki, ne giyerse giysin muhteşem görünecek.

*Kristen'ın Met Gala'ya katılıp katılmayacağı daha onaylanmadı. Şu anda çekimleri süren American Ultra nedeniyle katılmama ihtimali de var.*

Blogumuz adına haberi hazırlayan: feledene
Kaynak linki belirtilmediği sürece blogumuzdan çeviri/haber alınması kesinlikle yasaktır.

Chanel Métiers D'Art Paris - Dallas Kampanyasının Kamera Arkası Videosu + Resimler


Kamera arkası resimleri

  imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Chanel Métiers D'Art Paris - Dallas Kampanyasından Yeni Bir Resim + Daha Önce Yayınlanan Resimlerin Orijinal Versiyonları


MQ

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Kaynak | KSF

26 Nisan 2014 Cumartesi

Kristen People Dergisinin "2014'ün En Güzel İnsanları" Listesinde Yer Alıyor


KRISTEN STEWART

Alacakaranlık Serisi, Stewart'ı büyük bir şöhret yapmış olabilir fakat kendisinin asıl çıkışı Alacakaranlık'tan 6 yıl önce Jodie Foster'la birlikte rol aldığı gerilim filmi Panik Odası sayesinde olmuştu.

'American Ultra'nın Senaristi Max Landis Twitter'da Kristen'dan Bahsetti

Güncelleme: Max Landis'in Kristen ve 'American Ultra' hakkındaki iki tweeti daha eklendi.


@Uptomyknees: "Kristen Stewart'ın Walton Goggins'le* kanlı bir kavgaya girişmesine şahit olmak aslında hep istediğiniz bir şeydi fakat siz bunu izleyince fark edeceksiniz."

*Walton Goggins, filmde Laugher karakterini oynayacak.@Uptomyknees: "Jesse Eisenberg ve Kristen Stewart'ın, Şiddetin Tarihçesi misali insanların canını okuması insanı ilginç bir şekilde tatmin ediyor."


@Uptomyknees: "#AmericanUltra konusunda gerçekten heyecanlanmaya başladım. Projeler arasında gidip gelirken heyecanınız da sürekli farklı yönlere kayıp duruyor."

Kanlı kavga mı? Kristen mı? American Ultra'yı ne zaman izleyecektik sahi biz? *acayip heyecanlı*

'American Ultra' Setinden Yeni Bir Fan Resmi + Tweetler (24 Nisan)


imagebam.com imagebam.com 

Çekimleri izleme fırsatı yakalayan @GeauxTwilah'ın tweetleri:

  • Birazdan bir şeyleri havaya uçuracaklar!
  • Şu anda onu [Kristen'ı] izliyorum! :) RT @cheekabebe: @GeauxTwilah K[risten] & saçı bu gece yine ortalıkta görünüyor mu?
  • HİÇBİR YERDE paparazziler YOK, millet! Yani en azından ben hiç kimseyi görmedim veya duymadım. Ve etraftaki kalabalık da azalmaya başladı... Yaşasın!
  • [Kristen] Mükemmel bir şekilde sahnelerini canlandırıyor! Bu kızı ÇOK SEVİYORUM!
  • Bağırarak sürekli aynı şeyi söyleyip duruyor... ne dediğini söylemeyeceğim tabii ki.
  • Gayet açık ve NET bir şekilde! RT @MsKr2: @GeauxTwilah ONU DUYABİLİYOR MUSUN?????
  • Şu anda neredeyse ağlayabilirim. Onu izlemek... Duymak... Ait olduğu yerde görmek... Sanırım gerçek bir fan olmak bu demek.
  • Evet! [Çekim yaptıkları] Sokağın tam karşısındayız ve çekime başladıklarında herkesi susturuyorlar. RT @journeyfanfic:@GeauxTwilah [Çekimlerden] çok bir şey görüp duydun mu?
  • Kendisi konuşmuyor, bağırıyor. ;) RT @cocoapurl: @GeauxTwilah :) [Kristen] Konuşurken aksan kullanıyor mu?
  • Haha J[esse]'yi duymadım RT @cocoapurl: @GeauxTwilah Haha çok şanslısın. :) Jesse aksan kullanıyor mu peki?

Kaynak: 1 | 2 | RobstenDreams

'Clouds of Sils Maria'nın Fragmanından Yeni Bir Haber Var

Filmin yapımcısı Charles Gillibert Twitter hesabından fragmana dair bilgi verdi:


Soru: Sanırım fragman konusunda ne kadar sabırsız olduğumuzu bilmiyorsun. Ne zaman yayınlanacağına dair bize bir ipucu veremez misin? Lütfen yakında deme.

@charlegillibert: "Birkaç hafta sürebilir."

Sanırım birkaç hafta daha dişimizi sıkabiliriz değil mi? Ne dersiniz? :)

25 Nisan 2014 Cuma

Günün Resmi #352

©

"Evet bir yavru köpeğim var. Aslında onu Camp X-Ray'in çekimleri sırasında aldım ve karakterimin adını ona verdim -ki bu da biraz utanç verici... Ama aslında çok sevimli! Küçük Cole. Bir kırma. Onu bir frizbi golf sahasında bulduk, çok küçüktü ve korkmuştu." -Kristen, Sundance 2014 MTV Röportajı

Chanel Métiers D'Art Paris - Dallas Kampanyasından Yeni Bir Resim

Güncelleme (26 Nisan): Resmin HQ dijital taraması eklendi.


Resim Glamour Fransa'nın, Haziran sayısında yer almış.

HQ

imagebam.com

23 Nisan 2014 Çarşamba

'Equals'ın Çekimleri Tokyo'da Gerçekleşecek


LA Times - [Drake] Doremus'un bir sonraki projesi "Equals" olacak, yönetmen fütüristik-romantik türündeki filmi bu yıl çekmeyi planlıyor. Projede Kristen Stewart ve Nicholas Hoult'un rol alacağı düşünülürse bu film diğerlerine oranla kesinlikle çok daha büyük bir iş. (Hikaye, ulusal gelişimi sağlamak amacıyla tüm romantik hislerinden soyutlanmış über rasyonalist bir toplumu ve bir adamın aniden hislerini tekrar kazanmasını konu alıyor.)

Tabii ki söz konusu Drake Doremus olunca bu hikayeyi klasik bir yönden ele almasını beklemiyoruz. Film, Tokyo'da çekilecek (Doremus şehrin fütüristik yanının filme sağlayacağı katkı sebebiyle burada çekmek istiyor) ve büyük bir stüdyo yerine bağımsız bir şirket; hem Wes Anderson'un "Moonrise Kingdom", hem de Doremus'un "Like Crazy" filmlerine destek vermiş olan Indian Paintbrush tarafından finanse edilecek.

Doremus, yeni projesi için "Bana biraz daha ticari bir film gibi geliyor," diyor. "Belki diğer insanlar daha ticari projeler yapma ihtiyacı hissediyorlardır. Fakat benim için yaptığım iş, bana daha yakın olmalı." Duraksıyor, "Daha önce de söylediğim gibi hayat çok kısa."

21 Nisan 2014 Pazartesi

'Camp X-Ray' Cannes Film Festivali'nde Tanıtılacak


Kristen'ın 2. filmi de Cannes yolcusu! 'Camp X-Ray' için Cannes Film Festivali'nin Market bölümünde özel bir gösterim düzenlenecek ve filmin tanıtımı yapılacak. Bildiğiniz üzere, filmin Kuzey Amerika haklarını IFC Films elinde bulunduruyor fakat bu gösterimin amacı dünya çapındaki distribütörlere filmin satışını gerçekleştirmek.

Cinando.com sitesinde yer alan Cannes Market bölümü takviminden Camp X-Ray gösterimiyle ilgili detaylar:


Camp X-Ray
Yönetmen: Peter Sattler
Filmin satışını gerçekleştiren şirket: Rezo Films
Gösterim tarihi: 16 Mayıs 2014

ItsOkToBeYou sitesinin Fransız şirket Rezo Films'ten edindiği bilgiye göre; 'Camp X-Ray' kesin olarak Cannes Market'te tanıtılacak. Rezo Films, Fransa distribütörlüğü görevini üstlenmiyor sadece filmin dünya çapındaki distribütörlere satışını üstleniyor.

Kaynak | Haber: cenup
Kaynak belirtilmediği takdirde sitemizden çeviri/haber almak kesinlikle yasaktır.

20 Nisan 2014 Pazar

Yönetmen Drake Doremus 'Equals' ve Kristen Hakkında Konuştu


"Equals"ın yönetmeni Drake Doremus geçtiğimiz ay yeni filmi "Breathe In"in tanıtımları sırasında verdiği çeşitli röportajlarda filmden ve Kristen'dan bahsetti:

The Playlist: Geçen sene seninle Sundance'te konuştuğumuzda, "Like Crazy"nin geçmiş, "Breathe In"in şimdiki zaman hakkında olduğunu söylemiş ve bir sonraki projenin - ki şu anda o zamana oranla projede daha çok ilerlediğini varsayıyorum - gelecek hakkında, bir bilim kurgu filmi olacağını söylemiştin.

Drake Doremus: Tam olarak bilim kurgu değil daha çok fütüristik bir hikaye. Belki seninle konuştuğum zaman öyleydi ama zamanla hikaye birazcık değişti. Daha önce de söylediğim gibi değişik türler denemek çok eğlenceli. Bu durum benim için heyecan verici ve biraz da korkutucu bir başlangıç. Nathan Parker tarafından yazılan bir senaryo üzerinde çalışacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyım, aslında hikaye benim fikrimdi fakat ben bu hikayeyi ona sundum ve ikimiz birlikte çalışmaya başladık, yani filmin senaryosunu o yazdı.

Yani senarist sen değilsin?

Drake Doremus: Hayır... açıkçası bir daha hiç senaryo yazmak istemiyorum. Yani bu yönetmenliğin bir gereği biliyorum, senaryo yazım aşamasına dahil olmak, gerekli yerleri düzeltmek ve hikayeyi güçlendirmek şart fakat yine de nihayetinde senaryo yazmak konusunda gerekli olan sabır bende yok diye düşünüyorum.

19 Nisan 2014 Cumartesi

Stilisti Tara Swennen Kristen'dan Bahsetti


Refinery29: Kırmızı halıdan bahsetmişken; Kristen Stewart ve Kaley Cuoco gibi ünlüleri giydiriyorsunuz. Her ikisinin de kendilerine özgün tarzları var, hiç 'Vay canına, bunu ben mi ortaya çıkardım şimdi' dediğiniz bir an oldu mu?

Tara Swennen: Kariyerimdeki en çok gurur duyduğum konulardan biri Kristen'ın geçtiğimiz yıl Vogue tarafından en iyi giyinen ünlüler top 10 listesinde yer almasıydı. 2013'de giydiği kıyafetlerin bir listesi yapılmıştı ve bu benim için gerçekten büyük bir onurdu. Anna Wintour [Vogue dergisinin genel yayın yönetmeni] tarafından takdir görmek her zaman müthiş bir şeydir. Hem bu takdir hem de o listede yer almak en çok gurur duyduğum konulardan biri. Fakat yine de tek bir favori görünüm seçemem gibi geliyor.

@KstewAngel
Blogumuz adına çeviriyi yapan: cenup 
Kaynak linki belirtilmediği sürece blogumuzdan çeviri alınması kesinlikle yasaktır.

Chanel Metiers D'Art Kampanyasından Yayınlanan Resmin HQ Versiyonu


HQ

imagebam.com

Sitemizin Adresi Değişti!

via

Merhabalar! Bildiğiniz üzere bir süre önce blogumuzun özel alan adını alacağımızı duyurmuştuk ve birkaç saat önce bu işlemi gerçekleştirdik. Sitemize artık http://www.kristenstewart-tr.com/ adresinden ulaşabileceksiniz!

Ayrıca iletişim adresimiz de değişmiş durumda. Bize ulaşabileceğiniz yeni e-posta adresimiz: kristenstewartturkiye@gmail.com

Tekrar hatırlatmak gerekirse bizi bulabileceğiniz sosyal medya hesaplarımız ise şöyle:

Twitter
Facebook
Youtube
Vimeo

Sevgiyle kalın! -cenup/Fatoş

18 Nisan 2014 Cuma

'Camp X-Ray' Setinden Yeni/Eski Bir Resim


'Equals'ın Çekim Tarihi Belli Oldu


Production Weekly'nin sitesinde yer alan yeni bilgiler:

"EQUALS"

Scott Free Productions

Çekim Tarihi: Ağustos 2014
Yapımcılar: Ridley Scott - Michael Pruss - Michael Schaefer - Jay Stern - Chip Diggins
Yönetmen: Drake Doremus
Senaryo: Nathan Parker - Drake Doremus
Oyuncular: Kristen Stewart - Nicholas Hoult

Not: Production Weekly oldukça güvenilir bir kaynak fakat yine de çekimler resmi olarak başlayana kadar tarihlerin değişebileceğini unutmayalım.