11 Kasım 2014 Salı

'The Storytellers: New Voices of the Twilight Saga' Kısa Film Yarışması BaşlıyorKristen: "Şu an bulunduğum konumdayım çünkü bu noktaya gelmem için önümü açan güçlü kadınlar vardı. Şimdi ise bir sonraki jenerasyonun kadın yönetmenlerine kendi hikayelerini anlatmaları için şans tanıma vakti."  

"The Storytellers: Nev Voices of the Twilight Saga' Kısa Film Yarışması hakkında bilgi:

Radikal: İki sene önce bitse de Alacakaranlık (‘Twilight’) serisine yönelik ilgi tükenmiyor. Filmin karakterleri üzerine yeni kısa filmler çekileceği duyuruldu. Serinin yazarı Stephenie Meyer ve Lionsgate kısa filmlerini oluşturması için beş kadın yönetmen arıyor. "The Storytellers -- New Creative Voices of 'The Twilight Saga'" projesi gelecek sene Facebook’ta yayımlanmaya başlayacak.

Filmleri Lionsgate ve Facebook finans edecek. Kazanan filmi ‘Twilight’ oyuncusu Kristen Stewart, 'Twilight'ın yazarı Stephenie Meyer Meyer, Kate Winslet, Octavia Spencer, Julie Bowen, filmin yönetmeni Catherine Hardwicke, filmin üreticisi Cathy Schulman ve ‘Frozen’ın yardımcı diretörü Jennifer Lee’nin oluşturduğu kadın jüri seçecek. Filmin starları Kristen Stewart ve Robert Pattinson kısa filmlerde yer almayacak.

Meyer proje hakkında “Günümüzde çok fazla insan Facebook üzerinden videolar paylaşıyor ve keşfediyor. Film endüstrisinde çalıştıkça kadının sesi benim için günden güne önem kazandı” dedi.

Facebook’un ortaklıklar başkan yardımcısı Dan Rose “Stephenie Meyer, Lionsgate ve ‘Women In Film’le yaptığımız bu ortak çalışma, ‘Twilight’ın global seyircisiyle tekrar bir araya gelmesi için çok iyi bir fırsat. Devrimsel bir video programı yapıyoruz.” dedi.

Lionsgate’in yöneticileri Jon Feltheimer ve Miachael Burns “Facebook ve Women In Film’le yaptığımız ortaklıktan çok memnunuz. Genç ve yaratıcı yeteneklerin bu projede yer alması çok güzel. Kadınların kamera önünde ve arkasında güçlendirilmesinin arkasındayız.”dedi.

Kısa filminin çekilmesini istediğiniz favori karakterinize oy verin (Oylama 19 Kasım'da sona erecek)
Senaryo taslakları oylaması 20 Kasım - 3 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.
Senaryo oylaması 5 - 19 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek.
Yönetmen oylaması 20 Ocak - 16 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek.
Kısa film oylaması  30 Mart - 29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yarışma ödülleri:

Senaryo taslakları: 20 finalist senaryonun tamamını yazmak üzere 500 $ ödül kazanacak.
Senaryolar: Kazanan 5 kişi 3.000 $ ödülün sahibi olacak.
Yönetmenler: 5 kazanan 50.000 $'lık ödülü alarak projeyi tamamlama hakkına sahip olacak.
Kısa filmler: Yönetmenleri dolayısıyla seçilen 5 kısa film Joker kazanan ile birlikte sıfır 2015 model bir Volvo XC90'ın da aralarında olduğu BÜYÜK ÖDÜL'ün sahibi olacak.
Joker: Joker kazanan 25.000 $'ın sahibi olacak.

Ekran alıntıları 


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

1 yorum:

  1. Neden seviyoruz sorusunun cevaplarından biri bu video. <3

    YanıtlaSil