24 Eylül 2014 Çarşamba

'Still Alice'in Yönetmenleri Wash Westmoreland ve Richard Glatzer Filmin Oyuncuları Hakkında KonuştuSizi bu hikayeyi anlatmaya iten neydi ve Julianne Moore, Alec Baldwin ve Kristen Stewart'ın bulunduğu bir oyuncu ekibiyle çalışmak nasıldı?

Wash Westmoreland: Her iki filmde de [Westmoreland, Richard Glatzer'la birlikte çektikleri diğer bir yeni filmleri 'The Last of Robin Hood'u kastediyor] hikayeye güzel tepkiler veren inanılmaz oyunculara sahip olduğumuz için son derece şanslıyız. Her iki durumda da senaryoyu yazarken bazen ideal kişiler akla gelir. Hayatının o dönemindeki Errol Flynn'i Kevin Kline'dan daha iyi kim canlandırabilir? Kim Susan Sarandon'dan daha iyi bir anneyi oynayabilir? Dakota Fanning, Beverly için tam bir rüyaydı. Senaryo ve oyuncular arasında böylesine inanılmaz bir bağ kurmayı başardığımız için şaşkınız ve kendimizi çimdikliyoruz. Still Alice için de aynı durum geçerli. Julianne Moore, Alec Baldwin ve Kristen Stewart'la çalışmak olağanüstü bir deneyimdi. Her birinin inanılmaz marifetleri ve yetenekleri var; yazdığımız hikayeye bunu aktardılar ve mükemmel bir şekilde bu hikayeye hayat verdiler. Bu işte olmamızın sebebi de bu.

Richard Glatzer: Biraz şımardık yani.

Wash Westmoreland: İyi oyuncular tıpkı birer hediye gibidirler. Bir yönetmen olarak işiniz oyuncu kadrosunu da iyi seçmektir. Eğer oyuncu seçimini düzgün yapmışsanız, bu size sadece katıksız bir zevk verir. Eğer doğru görüntü yönetmenine sahipseniz, görüntü yönetmeninizle iyi geçinir ve işiniz güzel olursa bu da size katıksız bir zevk verir. Yanlış kararlar verdiğinizde ve yanlış insanlarla bir araya gelip bir iş yapmaya kalkıştığınızda işte bu sizin için zor olur.

Kaynak
Sitemiz adına çeviriyi yapan: serena
Kaynak linki belirtilmediği sürece sitemizden çeviri alınması kesinlikle yasaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder