6 Ağustos 2014 Çarşamba

'Equals' Basın Konferansı Notları


Variety - Kristen Stewart, Nicholas Hoult, yönetmen Drake Doremus ("Breathe In") ile yapımcılar Michael Pruss ve Ann Ruark, [2 Ağustos] Cumartesi sabahı bir Tokyo'da bir otelde gerçekleşen "Equals"ın basın konferansında soruları cevaplamaya hazırdılar.

Stewart'a rol arkadaşına karşı hislerini sorduğumuzda, "Ona katlanamıyorum," diyor şaka yollu.

"Bir yönetmenin iki oyuncuyu seçip 'Hey, yarattığım bu dünyada siz ikinizin aşık olmanızı istiyorum,' demesi her zaman sizin için oldukça tuhaf bir durumdur," diye açıklıyor durumu Hoult.

"Bazen bu tarz ilişkiler zorlama, sahte ve tuhaf gelebilir fakat Drake'in yarattığı dünya çok net ve basit. Kristen harika bir aktris ve bu durum hem beni çok rahatlatıyor hem de işimi kolaylaştırıyor," diye ekliyor Hoult.

Hoult'a duyguların var olmadığı bir dünyada yaşamak gibi bir isteği olup olmadığı sorulduğunda, "Kesinlikle hayat öyle daha kolay olurdu, fakat hayır, her şeyi hissetmek tüm güzellikleri ve hayalkırıklıklarını yaşamak istiyorum," diyor.

"'Duygular' beni kesinlikle korkutmuyor. Hayatım onlar üzerine kurulu zaten," diyor Stewart. "Kalbinle mantığın arasında bir denge kurmak oldukça önemli fakat ben şimdiye kadar hep içgüdülerimle hareket ettim. Her düşünce veya bunlarla bağlantılı duygular en başta bir şekil ve renkten ibarettir, bu düşünceleri ve duyguları anlamlandırmak güzel olabilir ancak şart değildir."


Doremus, Parker'la birlikte yarattıkları dünyanın olumlu bir yanı olduğunu belirtiyor. "Bu toplumun güzel ve şiirsel bir yanı var," diyor Doremus. "Yok saydıkları şeylerin aksine doğru yaptıkları ve insanlık için önemli olan şeyler de var."

Yapımcı Ann Ruark, "Hikaye '1984' romanıyla karşılaştırıldı ancak onunla alakası yok," diyor. "Bu bir aşk hikayesi - bir distopyayı değil, Ütopya'yı anlatıyoruz."

Minimal mimarisiyle ünlü Japonya'da çekim yapma kararınından da bu "Ütopik dünya havasını yansıtma," çabasından doğduğunu açıklıyor Ruark.

Filmin kostümleri sorulduğunda Pruss, "Seksi olacak. Tek bilmeniz gereken bu," diyor.

"Equals"ın çekimleri 4 - 28 Ağustos tarihleri arasında Japonya'da gerçekleşecek ve ardından ekip üç haftalık bir çekim için Singapur'a gidecek.

Bilimkurgu dehası Ridley Scott'ın da aralarında yer aldığı yapım ekibi Indian Paintbrush, Route One Films ve Scott Free Productions'tan ulaşıyor. 'Equals'ın finansmanını aynı zamanda filmin Kuzey Amerika haklarını da elinde bulunduran UTA Independent Film Group üstleniyor. Filmin vizyon tarihi 2015.


Cinematoday - Kristen, çekimlere başlanması konusunda neler hissettiğini heyecanla anlatıyor.

"Role hazırlanmam biraz zaman aldı. Karakteri daha iyi anlamak adına yönetmenle vakit geçirdim ve tüm bu süreç hoşuma gitti. Şu anda her şey yolunda ve kendimi fazlasıyla hazırlıklı hissediyorum, yani çekimler için çok heyecanlıyım."

Japonya'yla ilgili izlenimleri hakkında:

"Japonya enerji dolu bir yer, ayrıca her yer çok düzenli ve herkes çok kibar. Diğer ülkelerden çok daha farklı bir durum bu. Japonya'yı gerçekten seviyorum, harika manzaraları da dahil."

Rolü hakkında:

"Filmde, hiçbir duyguya yer olmayan bir dünyada duyguları olan bir kadını oynuyorum. Normalde günlük hayatınızda bile duygularımız bize hakim olur, sizi engeller ve kabuğunuza çekilmeye zorlar. Bazı açılardan bu tarz durumlara aşina olduğumu söyleyebilirim."


Eiga.com - Japonya hakkında:

"Kültürünün ve insanlarının yanısıra, etrafta özgürce gezinip istediğim yerlere gitmeyi seviyorum."


Movie Walker

Kristen kariyerine 'Panik Odası'nda Judie Foster'ın kızı rolüyle başlarken, Nicholas Hoult da ilk çıkışını 'About A Boy' filmiyle yaptı. İkisi de başarılı çocuk rolleriyle kariyerlerine başlayınca, muhabir bu konuda ortak noktaları olup olmadığını soruyor.

Kristen gayet net ve şaka yollu bir şekilde "HAYIIIIR!" diyor yüzünde insanları güldüren tatlı bir ifadeyle.

Nicholas ise soruyu, "Kristen'la çocukluk ya da çocuk oyuncu olmak hakkında fazla konuşmadım fakat çok fazla bilgi sahibi ve güçlü sezgileri var. Çok özgün ve samimi birisi. Japonya'ya geldiğimden bu yana yani 5 gündür onunla vakit geçiriyorum ve şimdiden kendimi daha zeki hissetmeye başladım," şeklinde cevaplıyor.


Fashion Headline - Karakteri hakkında:

"Hayatta duygularımızın bizi engellediği ya da onları saklamak zorunda olduğumuz zamanlar çok olur. Bu açıdan karakterimle ilişki kurabiliyorum."

Nicholas çekimlerin başlaması hakkında:

"Çocukluğunuzdan beri film endüstrisinin içindeyseniz, size verilen rolü oynayıp bol bol pratik yapmak dışında oyunculuğu öğrenemezsiniz. Ama 'Equals'ta, yönetmenden ve Kristen'dan öğrenecek çok şeyim olduğundan eminim, o yüzden gerçekten sabırsızlanıyorum."

Japonca'dan İngilizce'ye Çeviri: KstewFanJP
Sitemiz adına Türkçe çeviriyi yapan: elwiens &  Nur
Kaynak linki belirtilmediği sürece sitemizden çeviri/haber alınması kesinlikle yasaktır.

2 yorum:

  1. Nia (KStew)'nin seksi kostumlerini deli gibi merak ediyorum. :-))

    YanıtlaSil
  2. Lokasyonlar muhteşem. = ) Japonya ile ilgili her şeyi severim.

    YanıtlaSil