27 Haziran 2014 Cuma

People Dergisi Röportajı (Nisan 2014)

via
Kristen Stewart'ın Chanel'in yeni yüzü olduğunu duyduğumuzdan beri markanın yaratıcı yönetmeni ve baş tasarımcısı olan Karl Lagerfeld'in ona reklam kampanyası için nasıl bir tarz yaratacağını görmek için ölüyorduk. Sonuç olarak, yıldız Karl Lagerfeld'in daha önce kadraja aldığı ruhani sarışınlardan (Keira Knightley, Blake Lively ve Diane Kruger) çok farklıydı. Ve reklamın çekim videosunda da gördüğünüz gibi Stewart'ın keskin güzelliği ince örgüler, uzun göz kalemi ve gerçekten güzel birkaç kıyafetle sarmalanmıştı.

Lagerfeld, bizzat çektiği kampanyanın modeli olması için kendisine teklif götürmeden önce Stewart'ın Chanel ile uzun bir iş ilişkisi vardı; aktris daha önce markanın moda defilelerine katılmış ve Met Gala'ya giderken Chanel giymişti. Stewart, People'a Karl Lagerfeld'in moda dünyasında sahip olduğu prestije rağmen o kadar da göz korkutucu olmadığını söylüyor.

"Onunla bir araya geldiğinizde söz konusu namının gerçekle tamamen zıt olduğunu anlıyorsunuz. Onda çok şık ve neredeyse ulaşılamaz bir şeyler var... Fakat nihayetinde onunla tanıştığınızda kendisinin inanılmaz derecede yaratıcı ve yaşamaya aç biri olduğunu anlıyorsunuz." diyor Stewart. "Paris'te çekim yaptığımız kişisel kütüphanesinde çevrenize bakıyor ve 'Onun bu kadar kitabı okuduğuna inanabiliyor musun?' diye soruyor ve sonunda 'Bir bakıma inanabiliyorum.' diyorsunuz. O çok etkileyici bir adam. Kendisini sadece gözlükler ve saçtan ibaret olduğunu hayal edebilirsiniz ama o bundan çok daha fazlası."

Chanel'in Metiers d'Art koleksiyonları yılda bir kez atölyenin el işçiliğini gözler önüne sunmak için çıkıyor. Bu yılın ilhamını 'Romanik Batı'dan alan koleksiyon Dallas'da sahneye çıktı. Ve koleksiyondaki kıyafetler video boyunca Stewart'ın üzerinde görülüyor. "Koleksiyondaki hangi kıyafetin bana daha çok uyduğunu bulmaya çalıştık" diyor Stewart çekimin molasında. "Karl, havalı olmayan bir şeyi nasıl havalı hale getireceğini çok iyi biliyor. Örneğin, bacağımı uzattığım bir pozisyonda bana kürdan fırlattı, bacağımın üzerine yüklenmemi söyledi ve iki saniyede 'Oh, işte budur' dedi. Çok cool, kolay ve sanatsal bir çekimdi. Kendi benliğimin dışına çıkmak zorunda hissetmedim. Bir başkası gibi görünmeye çalışmak zorunda kalmadım."

(...)

Kristen Stewart, insanların kırmızı halıda yürüdükten sonra topuklu ayakkabılarını spor ayakkabılarla değiştirmesini neden bu kadar büyüttüklerini anlamıyor.

"Bir nedenden dolayı kırmızı halıdan sonra ayakkabılarımı değiştirmem insanları sinir ediyor. Eğer bu insanların bana dair beklentilerinin ne olduğunu düşünürsem o zaman olay mantıklı geliyor, ama genel olarak o insanların iki saniye durup düşündüklerinde 'Aman Tanrım, o kızın spor ayakkabı giyip giymediğini neden kafama takıyorum?' diyeceklerine inanıyorum." diyor aktris People'a. "Saatler boyunca topuklular üzerinde durduktan sonra Vans giyiyorum diye cidden kızıyor musunuz? Sizi üzmek zorunda kaldığım için özür dilerim, çatlaklar."

Bir ayağında topukluyla ve iki koltuk değneğiyle çıktığı 2013 Oscar Ödülleri Töreni'nden bu yana pek kırmızı halıya çıkmasa da Shailene Woodley onun ayak izlerini takip ediyor gibi görünüyor. Bayan oyuncuların bu ayakkabı tercihi ortak bir moda isyanı mı?

"Bu mantıklı nedenler yüzünden doğan bir durum - topuklularla o şekilde çok uzun süre kalmak rahat değil. Çok komik aslında çünkü bu bir isyan hareketi değil. Bence Shailene harika biri ve onun da şunu söyleyeceğine eminim; Kimseyi sinirlendirmeye çalışmıyorum. Üzgünüm, sadece ayağım acıyor!" diye açıklıyor Stewart. "Benim için yaratılan kombini bozmadığım halde gösterilen tepki çok gülünç. Hala elbisemi üzerime geçirip ortalığı yakıyorum. Fakat daha sonrasında rahatça etrafta dolaşmak ve insanlarla konuşmak istiyorum."

Geçmişte Chanel için poz veren Hollywood sarışınlarıyla (Keira Knightley, Blake Lively ve Diane Kruger) pek bir ortak noktası olmasa da Stewart, markayla olan yeni kampanyası Paris-Dallas koleksiyonunun muhteşem bir şekilde anlamlı olduğunu söylüyor.

"Pek çok insan Karl ve Chanel için uygun kişi olacağımı düşünmemişti. Ama bu koleksiyonun havalı yanı, bana mükemmel şekilde uymasıydı," diyor Şubat ayında Paris'te Karl Lagerfeld tarafından çekilen reklam kampanyası hakkında. "Kendi benliğimin dışına çıkmak zorunda hissetmedim. Bir başkası gibi görünmeye çalışmak zorunda kalmadım."

"Bu yıl doğum günüm için bana imzalı bir Patti Smith albümü yolladılar. Bana Chanel'den hiçbir şey göndermediler bile... mesela paparazziler tarafından fotoğraflanacağım zamanlarda kullanacağım birkaç çanta veya bir çift ayakkabı gibi," diye anlatıyor. "Onlar çok cool insanlar. Aynen şöyle oluyorsunuz: 'Bir dakika ya, hayal edebileceğimiz en burnu havalı insanlar olmanız gerekiyordu ama değilsiniz!'"

Kaynak | Kaynak
Sitemiz adına çeviriyi yapan: feledene
Kaynak linki belirtilmediği sürece sitemizden çeviri alınması kesinlikle yasaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder