29 Nisan 2014 Salı

Kristen Met Gala'ya Ne Giymeli?

via

5 Mayıs'ta gerçekleşecek olan moda dünyası için yılın olayı sayılan The Costume Institute Galasına (kısaca Met Gala) sayılı günler kaldı. Peki nedir bu Met Gala diye soracak olursanız, hemen özetleyeyim. Her yıl Mayıs ayından Ağustos ayına kadar sürecek olan bir sergi Metropolitan Müzesi'nde yerini alır ve serginin açılışı Vogue Amerika'nın baş editörü Anna Wintour tarafından düzenlenen bir etkinlikle moda, müzik ve sinema dünyasının en ünlü simalarıyla büyük bir moda olayı haline gelir.


Kristen ise bu etkinliğe 4 yıldır katılmakta. İlk olarak 2010 yılında Chanel elbiseyle, daha sonra Alexander McQueen anısına düzenlenen sergiye Proenza Schouler elbisesiyle katıldı. Balenciaga'nın parfümü Florabotanica'nın yüzü olduğu 2012 yılında da üzerinde Balenciaga elbisesiyle görüldü. Ve son olarak geçen sene Punk: Chaos to Couture sergisine üzerinde Stella McCartney tulumu ve havalı tavrıyla poz verdi.

Peki asıl soru Kristen bu seneki Met Galasına ne giyecek? 

Bu seneki sergi Charles James'i konu alıyor ve haliyle işler ciddileşiyor. Bu sene kırmızı halıda bizleri beyaz dirseğe kadar gelen eldivenlerin tamamladığı prenses kesimli balo elbiselerinin beklediğini söyleyebilirim. 

Çoğu katılımcının ne giyeceği tahmin edilebilir belki ama söz konusu Kristen olunca hep bir sürpriz ihtimali var işin içinde. Güzel oyuncunun prenses kesimli balo elbiselerinden uzak durduğunu hepimiz biliyoruz. Ve dirseğe kadar çıkan beyaz eldivenlerin de ona hitap ettiği söylenemez. 

Ben tamamen kendi düşüncelerime ve yıllardır onun stilini takip etmeme bağlı olarak bir istek listesi hazırladım. Umarım sunduğum seçenekleri beğenirsiniz ve yine umarım ki 5 Mayıs akşamı bu görünümlerden birini onun üzerinde görürüz.


Dediğim gibi prenses kesimler ona göre olmadığına göre geceye biraz daha erkeksi bir görünümle gelmesi için can atıyorum. Şöyle jilet gibi bir smokin içindeki Kristen muhteşem olmaz mıydı?

Eğer tercihi erkek giyiminden yana olmaz ise en son kampanya yüzü olduğu Chanel'den birkaç parça (belki de ona özel tasarlanmış bir kıyafet?) görmeyi bekleyebiliriz bence. Tabii ki de listeme Balenciaga'yı eklemeden yapamadım. Alexander Wang'in yeni çizgisiyle birleşmiş Kristen'ın görünümü ne olacak merak içindeyim. 

Tabii tüm bunlar benim düşüncelerim. Belki bunlardan birini giyecek belki de bambaşka bir şeyle karşımıza çıkacak. Emin olamıyorum. Ama bir şeyden eminim ki, ne giyerse giysin muhteşem görünecek.

*Kristen'ın Met Gala'ya katılıp katılmayacağı daha onaylanmadı. Şu anda çekimleri süren American Ultra nedeniyle katılmama ihtimali de var.*

Blogumuz adına haberi hazırlayan: feledene
Kaynak linki belirtilmediği sürece blogumuzdan çeviri/haber alınması kesinlikle yasaktır.

2 yorum:

  1. Totem yapalım ben de smokin istiyorum yakışırr ;)

    YanıtlaSil
  2. saint lourent spring 2014 RTW buna bayıldım kesinlikle bu olmalı onu çok iyi yansıtıyor hem kadınsı hemde içindeki erkek ruhunu yansıtır :) :) :)

    YanıtlaSil