18 Mart 2014 Salı

Elle İngiltere Röportajı (Mart 2014)

by kristenforthewin
Yaşlanma konusunda:

"Yakın bir zamanda göz kremi kullanmaya başladım, böyle şeyler hakkında endişelenmezdim ama son zamanlarda cildimin değiştiğini fark ettim."

Yeterince uyuma konusunda:

"Normal bir şekilde yeterince uyumaya, su içmeye ve sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. 10 saat uyuyabilirim fakat 8 saati yeterli buluyorum. Ama Yolda'yı çekerken uykusuz bir şekilde çok değerli deneyimler yaşadım. Uyuyamadığımız zamanlar vardı ama gayet iyi ve yaratıcıydık. Herkes harika görünüyordu."

Rolleri için görünüşünü değiştirmesi konusunda:

"Eğer rol alacağım işi gerçekten sevdiysem her şeye açığım. Bilirsin işte saç bir şekilde uzar
- iyi bir tecrübe yaşamakla karşılaştırıldığında buna tamamen değiyor, ne de olsa uzaması o kadar da uzun sürmüyor. Sarışın oldum, esmer oldum, kızılımsı saçlarım vardı; aynı zamanda hem kısa hem de uzun saçım oldu. Hepsini denedim yani."

Günlük stili konusunda:

"Doğal görünmeye çalışıyorum ama bu durum sadece kolay bir seçim olmasından kaynaklanmıyor. Ben Güney Kaliforniya’danım - Los Angeles’ta doğdum, büyüdüm ve biz burada rahat giyiniriz. Londra’ya ya da New York’a gittiğimde çok şık ortamlarda bulunduğumdan kendimi tıpkı bir yabancı gibi hissediyorum." 


"Annem tam bir Güney Kaliforniya kadını – ‘Bayan Kot ve Tişört’ lakabımı ona borçluyum. Bazen insanlara bakıyorsunuz; hepsi jilet gibi giyiniyorlar ve sonra bir de annelerine bakıyorsunuz onlar da öyle olmaya çalışıyorlar. Annem, 'Bunu dert etmeye değmez; makyaj çok yapay bir şey, insan neden kendi gibi görünmek istemesin ki?' diyen biri."

Güzellik tavsiyesi:

"Zoolander filminden tavsiye alın. (Filmdeki, 'Islaklığın özü nemdir ve nem de güzelliğin kaynağıdır' repliğine gönderme yapıyor) Nem güzelliğin anahtarıdır."

Güzellik ikonu:

"Chloe Sevingy inanılmaz cool biri. Makyajsızken bile iyi görünüyor, ama özel bir gece için yeni bir şey denediğinde gerçekten işe yarıyor."

Favori kokuları:

"Yemek yapmayı gerçekten çok seviyorum – taze otların kokularına bayılıyorum. Hamur işi yapmayı sevmiyorum, o işin belli bir kimyası var ve ben onunla uğraşmaktan hoşlanmıyorum. Amerikan usulü ev yemekleri yapmayı seviyorum – ama tabii ki daha hafif ve sağlıklı yemekler de yapıyorum. Sanırım favori kokum gardenya."

Bir erkek nasıl kokmalı:

"Tıraş losyonu kokusunu hiç sevmiyorum. Bir erkeğin saçına kullandığı herhangi bir ürün gibi kokması bile beni rahatsız ediyor."

Ruj

"ChapStick ya da harika bir kırmızı ruj – Mac gerçekten bu işte çok iyi, Mac Red adeta kendine özgü bir renk – kullanmadığım takdirde genellikle doğal renkteki rujları tercih ediyorum."

Eyeliner

"H&M’nin siyah kalemi çok güzel – pürüzsüz bir şekilde sürülüyor. Bence makyaj en iyi üzerinden bir gün geçtikten sonra görünüyor."

Tırnak cilası

"Siyah mat ojelerin modası geçse de ben hala seviyorum."

Saç maskesi

"Zamanım olduğunda saç maskesi yapmaya çalışıyorum - Kérastase Masquintense’yi gerçekten seviyorum."

Göz kremi

"Son zamanlarda cildimin değiştiğini fark ettim, sabah kalktığımda gözlerim rakunlarınki gibi
görünüyor. Gözlerimin altındaki gölgeleri yok etmek için Dermalogica'nın Total Eye Care'ini satın aldım."

Nemlendirici

"Kuru cilt benim için sorun değil – benim asıl derdim yüzümde hiç sivilce çıkmasını istememem, bunun için de Proactiv Green Tea Moisturiser kullanıyorum."

Saç tedavisi

"Saçlarımın durumu gayet iyi, fakat çok gür bir saçım var ve aynı zamanda da çok çabuk yıpranıyor. Moroccanoil ile bakım yapıyorum."

Fondöten

"Fondöten yerine Mac Studio Moisture Tint SPF15 kullanıyorum. Çalışmadığım zamanlarda yüzüme gereksiz bir şey sürmeyi sevmiyorum."

Koku

"Parfüm kıyafeti tamamlamak için güzel bir yol. Geceleri Balenciaga Rosabotanica, gündüzleri ise Florabotanica kullanıyorum."

Kuru şampuan

"Çok yıkamak saçınızın doğal yağlarını yok eder ve elementlerine zarar verir, bu yüzden daha çok kuru şampuan kullanıyorum. Favorim yulaf sütü özlü Klorane Dry Shampoo."

Dergi taraması KaynakKaynak | KSF
Çeviri: Saliha

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder