16 Şubat 2014 Pazar

Peter Sattler Kristen Hakkında Konuştu

SFGate - Yönetmen Peter Sattler, geçtiğimiz yılın ilkbaharında elinde Guantanamo Kampı hakkındaki kitaplar ve belgesellerle dolu bir kutuyla birlikte Kristen Stewart'ın Los Angeles'taki evine gitmiş. Bundan birkaç gün önce Stewart, "Camp X-Ray"de (gerçek bir terörle savaş kampı) bir ABD askerini canlandırmayı kabul etmişti ve Sattler da kendisiyle yapmış olduğu araştırmaları paylaşmak istemiş.

"Kutuyu Kristen'a verdim ve içindekileri inceledi sonra da bana 'Bunların hepsi zaten bende var, aslında sana gösterebileceğim başka materyaller de var' dedi," diye anlatıyor Sattler. "Kristen en başından beri karakterini çok önemsiyordu. İki yıldır hiçbir filmde rol almamıştı ve bu konudan bahsettiğimde Kristen bana bu konunun onun için önemli olduğunu, bu filmi yapmalıyım hissi uyandıran bir projeyi beklediğini söyledi."

Sattler, "Camp X-Ray"i geçtiğimiz yaz Whittier'daki (Los Angeles) terkedilmiş bir islahevinde 21 günde çekti. Mekanın Küba'daki gerçek Guantanamo Kampı'na benzerliğinin yanı sıra bir artısı daha varmış. Sattler durumu şöyle açıklıyor:

"70 dönümlük bir arazi üzerine kurulu ve dört tarafı tel örgüleriyle sarılı bir alandı, dolayısıyla bu durum Kristen için harika oldu. Bu sayede uzak çekim kamerasıyla onun fotoğraflarını çekmeye çalışan paparazziler konusunda endişelenmeden etrafta dolaşabilecek ve işine odaklanabilecekti."

Çeviri: cenup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder