26 Şubat 2014 Çarşamba

NSMBL Röportajı (Ocak 2014)

by absofreakinlutely
NSMBL Kristen Stewart'la son reklam kampanyası ve kişisel favorilerinden konuşma şansı yakaladı, bu tabii ki reddedilmesi çok zor bir şey! Balenciaga'nın Rosabotanica kokusunun yeni yüzü olan güzel oyuncuya her türlü soruyu sormaya iznimiz var. Kristen moda endüstrisini daha ilginç bulmaya ve daha çok sevmeye başlamış, en son reklam kampanyasından da oldukça gurur duyuyor. Kamera arkasında neler olduğunu, Kristen'ın kullandığı ürünleri ve sürekli gündemde olması hakkında neler hissettiğini merak mı ediyorsunuz? Tüm bunların cevabını burada bulabilirsiniz:

Böylesine ikonik bir markanın, Balenciaga'nın en son kokusu Rosabotanica'nın yüzü olarak seçilmek nasıl bir duygu?

Kristen Stewart: Gerçekten müthiş bir duygu. Nicolas Ghesquiere ile birlikte çalışma fırsatını yakalayınca hemen atladım. Onunla yıllar önce bir fotoğraf çekimi sırasında tanışmıştım ve bana modanın ne kadar eşsiz ve yaratıcı olabileceğini gösteren kişi oydu. Beni bu ürün için aradığında çok hevesliydim. Çok havalı bir durum çünkü normalde sadece filmlerde rol alan biriyim ve bu benim alanım değil. Bu işbirliğiyle birlikte her iki sektörün de en güzel yanlarını birleştirme fırsatı yakaladım.

Bu parfüm karakterine hangi açıdan uyuyor?

KS: Cidden muhteşem bir koku olduğunu düşünüyorum. Florabotanica'yı (Rosabotanica'nın öncüsü) bir süredir kullanıyorum. Daha öncesinde çok fazla parfüm kullanan biri değildim fakat bu koku bana bir parfümün aslında görünümünüzü tamamlayabileceğini gösterdi. Sabahları Florabotanica kullanmayı seviyorum, daha doğal ve hafif. Rosabotanica da ona çok benziyor; ama o daha cesur ve kuvvetli, özellikle gece için daha uygun, mesela bir partiye veya yemeğe giderken kullanabilirsiniz.

Hiç moda ya da güzellikle ilgili bir hata yaptın mı? Mesela bir trendi denerken ya da sevmediğin bir şeyi giyerken başına bir şey geldi mi?

KS: Kırmızı halılarda ve özel gecelerde boy göstermeye başladığımda daha çok gençtim, o zamanlar ne giydiğime şimdi dönüp bakınca 'ne düşünüyormuşum ben' diyorum ama o zamanlar da beğendiğim şeyleri giyiyordum. Çocukken ise kıyafetler hakkında hiçbir fikrim yoktu, ki bu bence biraz sevimli bir durum. Küçük bir erkek çocuğu gibi giyiniyor ve tıpkı abime benziyordum. 

Düzenli olarak kullandığın favori ürünlerin nelerdir?

KS: İyi bir nemlendirici çok önemli, Dermalogica ve Dr. Hauscka'yı seviyorum ayrıca Proactiv de kullanıyorum. Bunun dışında kuru şampuan ve saçıma hacim katmak için kullandığım saç tozunu çok seviyorum. Saçınızı sıklıkla yıkamak iyi değildir. Aslında en önemli şey sağlıklı olmak. Spor yapın ve iyi beslenin ama arada bir enerji yüklemesi için yeşil sebze suyunuzu da için. Çok fazla makyaj yapmıyorum, cildim için en fazla hafif renkli nemlendirici kullanıyorum çünkü fondötenden daha yararlı bir şey. 

Alırken heyecan duyduğun en son şey neydi?

KS: Muhtemelen iyi bir çift spor ayakkabı. Bir güzellik ürünü aldığımda genelde heyecanlanmam, daha çok iyi bir ceket veya ayakkabı beni heyecanlandırır. 

Bir güzellik ve moda ikonu olmak nasıl hissettiriyor?

KS: Çok şükür hepsi kendi kendine oldu, bu her gün oturup düşündüğüm bir şey değil. Özel geceler için hazırlanan o mükemmel elbiseleri giymenin ve çok fazla yaratıcı, ilginç insanla tanışmanın çok özel bir durum olduğunu fark ettim. Bazı insanlar ne kadar havalı olduklarının farkında bile değiller; bir odaya girdiklerinde orayı enerjileriyle dolduruyorlar. Bu insanlarla birlikte çalışmak ve endüstrinin bir parçası olmak gerçekten onur verici. 

Bütün dünyanın seni izlediğini, yaptığın ve giydiğin her şeyi eleştirdiğini bilmek ara sıra korkutucu olmuyor mu?

KS: Asla insanları memnun edemezsiniz, bu bizzat öğrendiğim bir şey. Benim asıl amacım bilinçli bir şekilde herkesi memnun etmemeye çalışmak. İnsanları memnun etmek hayatınızda yapmak istediğiniz en önemli şeyse eğer bu gerçekten korkutucu; çünkü cidden hiç kimseyi memnun edemezsiniz. Kendi kararlarınızı verdiğiniz ve size iyi gelen şeyleri yaptığınız sürece bunu onaylayan ve onaylamayan birileri mutlaka olacaktır. Bu aslında hiç de önemli değil. Sonuçta benim ne giydiğim kimin umurunda?

Kaynak | Flemenkçe'den İngilizce'ye Çeviri: @Aeval_
Türkçe Çeviri: feledene

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder