14 Ocak 2014 Salı

Yeni Röportaj: Kristen 'Equals' Hakkında Konuşuyor

ABCNews - Kristen Stewart "Like Crazy"nin yönetmeni Drake Doremus'un fütürist aşk hikayesi "Equals"ta başrol oynamayı kabul etti ve bu durum onu acayip endişelendiriyor.

Aktris, aynı zamanda Nicholas Hoult'un da başrolünde yer alacağı bilim-kurgu tarzındaki film için "Bu rolü kabul ettiğime inanamıyorum," diyor.

Stewart, "Equals"ın George Orwell'in fütüristik bir dünyada geçen baskı altındaki bir toplumun başkaldırısını ele alan klasik romanı "1984"ün 1956'daki film uyarlamasının güncel versiyonu olduğunu söylüyor. "Equals"ın çekimleri bu yılın sonunda başlayacak.

23 yaşındaki aktris yakın zamanda verdiği bir röportajda, "Bu filmden acayip korkuyorum," diyor. "Film, çok basit bir konsept üzerine kurulu olmasına rağmen fazlasıyla iddialı."

"Equals'ta bazı şeyler yolunda gitmiyor çünkü toplumun sahip olduğu insancıl duyguları kimse görmezden gelemiyor," diyor Stewart. "Bu çok yürek parçalayıcı bir hikaye.

Doremus altıncı uzun metrajlı filmini şöyle tarif ediyor: "Aşkın artık var olmadığı bir dünyada yaşanan bir aşkı anlatıyor."

Nathan Parker ("Moon"un senaristi) tarafından yazılan "Equals", Doremus'un yöneteceği ve senaryosunu kendisinin yazmadığı ilk film olacak.

"Drake'in çalışma azmine inanıyorum, gerçekçi ve el değmemiş bir iş ortaya çıkaracağımızı biliyorum," diyor Stewart. "Drake'e 'Projeye dahil olmamı bekleme. Bu çok zor bir iş.' dedim fakat 'hayır' cevabını bir türlü kabul etmedi. Daha önce yönetmenlere red cevabı vermiştim fakat hiçbirine bu kadar çok hayır dememiştim." 


2011 yapımı "Like Crazy"de rol alan Jennifer Lawrence, Parker'ın senaryosunu ilk okuyan aktrislerden biriydi. Doremus filmin, hikayesiyle Lawrence'ı ağlatmasına rağmen kendisinin rolü benimseyemediğini söylüyor.

"Nick ve Kristen'ın harika bir kimyaya sahip olacağı benim için aşikar bir hale gelmişti," diyor yönetmen.

"Bu çok ama çok büyük bir aşk hikayesi," diyor Stewart. "Korkuyorum."

Aktris, Peter Sattler'ın yazıp yönettiği "Camp X-Ray" filmiyle bu hafta Sundance Film Festivali'nde olacak.

KSF | Çeviri: cenup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder