17 Ocak 2014 Cuma

Söylenti: Kristen, Julianne Moore ve Alec Baldwin'le Birlikte 'Still Alice' Filminde Rol Alacak


@epnebelle: "Az önce masama bu geldi: Kristen, Julianne Moore, Alec Baldwin ve Kate Bosworth'la birlikte STILL ALICE diye bir film yapıyormuş. (bu haber duyurulmuş muydu???)"

Production Weekly'nin 7 Kasım 2013 tarihli sayısından filme dair bilgiler:

"STILL ALICE"

Memento Films

Çekim Tarihi: Şubat'ın Ortası 2014
Çekim Yeri: New York
Yapımcılar: Christine Vachon - James Brown - Lex Lutzus
Yönetmen/Senaryo: Richard Glatzer & Wash Westmoreland
Oyuncular: Julianne Moore

Konu: 

Mutlu bir evliliği olan üç yetişkin çocuk sahibi Alice Howland, kariyerinin zirvesinde başarılı bir Harvard profesörüdür fakat yavaş yavaş unutkanlığın hayatına hakim olduğunu fark eder. Kafa karışıklığının düşüncelerini ele geçirdiğini ve hafızasının yok olmaya başladığını anlayınca hastalığına teşhis konur: Alzheimer başlangıcı. Özgürlüğüne düşkün olan Alice, benliğinin yok oluşuna rağmen hayatını sürdürmeye ve anı yaşamaya çalışır. Yürek parçalayıcı ve ilham verici olaylarla süslü Still Alice, aklınızı yitirmenin nasıl bir şey olduğunu dikkate değer bir şekilde ortaya koyuyor. Film, Lisa Genova'nın aynı adlı romanından uyarlandı.

5 Kasım 2013 tarihli Variety haberi:

Variety - Julianne Moore, Lisa Genova'nın aynı adlı romanından uyarlanan "Still Alice"te bir üniversite profesörünü canlandıracak.

Filmin çekimlerinin Şubat ayının ortasında New York'ta başlaması bekleniyor. "Still Alice"in ABD hakları CAA'ya, uluslararası satış hakları ise Memento Films'e ait.

Projenin yapımcılığını Lex Lutsuz, James Brown ve Killer Films üstleniyor.
 
Script-To-Screen - "Şu anda üzerinde çalıştığımız Killer Films projesi Still Alice, Lisa Genova'nın yazdığı Alzheimer başlangıcı teşhisi konan 50 yaşındaki bir kadının hayatını konu alan başarılı romandan uyarlandı. Alice'in kadrosu için adı geçen isimler herkese sesli bir şekilde 'ahhhh' dedirtecek ve filmin finansmanı için kaynak sağlayacak türden. Beni kazanmayı başardılar. Ana karakterin kızını ise büyük bir seride yer almış ve gişe getirisi sağlayacak genç bir oyuncu canlandıracak. 'Ahhhh'. Gerçekten çok ilgi çekici. Fakat yatırımcılar için o kadar da değil. Senaryoda hala oyuncu bulunamayan yardımcı bir karakter var; baba rolü. Çok ünlü bir oyuncuyu böylesine küçük bir role seçmek oldukça zor bu yüzden yatırımcılar 'uygun biri' bulanana kadar harekete geçmeyecekler."

"Still Alice" aynı zamanda Bir Film'in gelecek filmler listesinde de yer alıyor! Filmin Türkiye distribütörü Bir Film olacak.


@Gossipgyal | Çeviri: cenup

Not: Başlığa söylenti yazdık çünkü Kristen'ın filmde yer alacağına dair henüz ciddi bir kaynaktan haber gelmiş değil. Fakat Bir Film'in gelecek filmler listesinde yer alması projenin kesin olduğuna dair olasılığı yükseltiyor. Şimdi sıra güvenilir bir kaynak veya Kristen tarafından projenin doğrulanmasında! Hikaye oldukça ilgi çekici, Kristen'ı Julianne Moore ve Alec Baldwin'le birlikte izlemek de mükemmel olacaktır. Sabırsızlıkla yeni haberleri bekliyoruz! :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder