9 Ocak 2014 Perşembe

'Sils Maria' The Playlist'in "2014'ün En Çok Beklenen 100 Filmi" Listesinde Yer Alıyor


17. "Sils Maria"

Konu: Bir aktris, onu ünlü yapan rolü yeniden canlandıracak olan genç bir aktrise kafayı takar.

Bilmeniz Gerekenler: "Demonlover", "Summer Hours", "Carlos" ve "Something In The Air"in yönetmeni Olivier Assayas daha önceki işlerinde de İngilizce kullanmıştı fakat görünüşe bakılırsa yönetmenin son filmi "Sils Maria" tamamı İngilizce olan ilk filmi olacak. Bunun yanı sıra film inanılmaz bir oyuncu kadrosuna sahip: başrolde bir nevi kendini oynayan Juliette Binoche var, bu filmin fikrini yönetmene götüren de zaten kendisi. Assayas bu konuda bize şöyle demişti: "Bu Juliette Binoche'nin rol aldığı Juliette Binoche'yi anlatan bir Juliette Binoche filmi." Filmde ayrıca Chloe Moretz, Kristen Stewart, Bruno Ganz, Daniel Bruhl, Brady Corbet ve Johnny Flynn da yer alıyor.

Neden Merakla Bekliyoruz: Herkesin görüşü filmine göre değişir fakat Assayas hiç şüphesiz sektördeki en istikrarlı yönetmenlerden biri ve onun elinden çıkan her şey bizi heyecanlandırıyor. Her şeyden öte bu filmin, çağımızın en iyi aktrislerinden biri olan Juliette Binoche'yi odak noktasına koyması ve onun yeni kuşak yeteneklerle, Moretz ve Stewart, yüzleşmesine şahit olacağımızı bilmek bile bizi cezbetmeye yetiyor. Film "All About Eve"nin sanat filmi versiyonu mu yoksa bambaşka bir şey mi olacak? Söz konusu Assayas olduğunda bunu asla kestiremiyoruz fakat bekleyip göreceğiz.

Vizyon Tarihi: Assayas, "Boarding Gate" ve "Carlos"un gösterimlerini Cannes'ta yaptı fakat "Something In The Air" Venedik Film Festivali'ne gitti. "Summer House" ise hiçbir festivalde gösterilmedi, bu yüzden biraz kestirmesi zor fakat film Cannes ve/veya Venedik Film Festivali'nde gösterilebilir diye tahmin ediyoruz.

ThePlaylist

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder