30 Ocak 2014 Perşembe

Kristen'ın 'Still Alice'de Rol Alacağı Resmi Olarak Duyuruldu!


Kristen Stewart, Alec Baldwin ve Kate Bosworth'un Still Alice'te Julianne Moore'a eşlik edecekleri onaylandı.

Film, American Film Market'in (AFM) en çok ilgi gören projelerinden biriydi. Memento Films hem AFM'de hem de AFM'den sonra pek çok distribütöre filmi sattı. Bunlardan bazıları şöyle; İngiltere için Curzon, Almanya için Splendid's Ployband, Avustralya için Icon Film, İsviçre için Frenetic, İskandinav Ülkeleri, Baltık Ülkeleri ve İzlanda için Svensk, Latin Amerika için Sun Distribution, Orta Doğu Ülkeleri için Falcon Film, Türkiye için Bir Film, Hong Kong için Golden Scene, Güney Kore için GreenNarae ve Tayvan için Catchplay.

Moore, filmde Alzheimer başlangıcıyla mücadele eden ünlü bir sinir bilimi profesörünü canlandıracak. Stewart ise annesiyle hastalığı sırasında daha önce mümkün olmamış bir şekilde bağ kuran Alice'in küçük kızı Lydia'yı oynayacak. 

Lisa Genova'nın aynı adlı çok satan romanından uyarlanan filmi Richard Glatzer ve Wash Westmoreland yönetecek. Filmin çekimlerine Mart ayının başında New York'ta başlanacak. 

Proje Backup Media ve Marie Savare'nin yeni finans girişimcisi BSM Studio tarafından desteklenecek, yapımcılar ise Killer Films'in ortaklarından Lex Lutzus, Pamela Koffler ve James Brown. Maria Shriver ise uygulayıcı yapımcı görevini üstlenecek. 

Memento'nun müdürü Emilie Georges ScreenDaily'e konuştu: "Projenin coşkulu bir istekle karşılanacağını biliyorduk ama piyasanın senaryoya ve filmin bütününe gösterdiği ilgi inanılmaz."

Still Alice'in yazarı Lisa Genova haberi kendi hesabında da duyurdu:


@LisaGenova: "Julianne Moore, Alec Baldwin, Kristen Stewart ve Kate Boswort Still Alice filminde! Daha mutlu olamazdım! fb.me/6QQOlzaHe

Çeviri: feledene | Kaynak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder