16 Ocak 2014 Perşembe

Kristen'ın AP Röportajının İkinci Bölümü

Röportajın ilk bölümünü buradan okuyabilirsiniz.

AP - Kristen Stewart, Elisabeth Moss ve Joseph Gordon-Levitt'in de bildiği üzere Sundance Film Festivali, her şeyden uzaklaşıp kariyer değişiminiz üzerine çalışabileceğiniz en ideal yer.

Robert Redford'un ön ayak olduğu ve iki haftalığına da olsa bağımsız sinemanın kutlandığı festival bu yıl 30. yaşını kutluyor. Bu yıl 117 filmin gösterimi yapılacak ve bu filmlerden biri de Guantanamo Kampı'nın hiç de alışık olmadığı bir durumu konu alan ve Kristen Stewart'ın tutuklulardan biriyle arkadaşlık kuran gardiyan rolünü oynadığı "Camp X-Ray".

Stewart, festivale en son 2010 yılında Joan Jett'i canlandırdığı "The Runaways" filmi için gelmişti. Aktris, "Camp X-Ray"in "Alacakaranlık" filmlerinden sonra oyunculuğa vermiş olduğu iki yıllık aradan sonra onu tekrar çalışmaya iten ender senaryolardan biri olduğunu söylüyor.

"Benim yaşımdaki biri için kendini tekrar etmeyen filmler bulmak oldukça zor," diyor 23 yaşındaki aktris. "Pek çok rol hali hazırda popüler olan filmlerdeki karakterlerin birer taklidi adeta."

"Pamuk Prenses ve Avcı 2"nin 2015'te vizyona gireceği düşünüldüğünde Stewart'ın büyük bütçeli filmlerle ilişkisi hala bitmiş değil. "Fakat büyük bir filme verdiğin emeğin karşılığını almak çok daha zor oluyor," diye açıklıyor. "Bu yüzden küçük filmler yapmayı tercih ediyorum. Daha hızlı çekiliyorlar. Yoğun bir şekilde çalışmayı ve filmler bittikten sonra da arkama bakmadan çekip gitmeyi seviyorum."

Çeviri: cenup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder