2 Temmuz 2013 Salı

Kristen ve Yönetmen Olivier Assayas 'Sils Maria' Hakkında Konuşuyor


Bildiğiniz üzere Kristen ve Ağustos ayında çekimleri gerçekleştirilecek olan 'Sils Maria' filminin yönetmeni Olivier Assayas bugün Paris Haute Couture Moda Haftası kapsamında gerçekleştirilen Chanel defilesine katıldı. WWD (Women's Wear Daily) de kendilerini defilede yakalamış ve film hakkında görüşlerini almış:
WWD - "Bir aktrisin kişisel asistanını canlandıracağım. Böyle bir ilişki - biri diğerinin her türlü hizmetine amade - ancak iki özel insan arasında başarıyla yürüyebilir. Çünkü asistanlığını yaptığım aktrisi Juliette Binoche canlandıracak ve kendisi sinema sektöründeki en güçlü kadınlardan birisi." 
Karakterinin hiç de kolay bir yanı olmadığını söyleyen Stewart, Oscar ödüllü Binoche karşısında güçlü durmak zorunda olduğunu söylüyor. "Onun gibi bir kadının altında ezilmemek için çok uğraşmam gerekecek ve bu hiç de kolay olmayacak," diyor gergin bir şekilde gülerek. 
Olivier Assayas, filmi Binoche için yazdığını söylüyor. İkili daha önce 2008 yapımı "Summer Hours"da (Yaz Saatleri) birlikte çalışmıştı. 
"40lı yaşlarında bir aktrisin hayatını anlatmak istedim ve böyle bir temayı tiyatroyla anlatmanın daha ilginç olacağını düşündüm böylece sinemanın getirdiği kısıtlayıcı unsurlardan kurtulmuş olduk. Gerçek dünya ile hayal dünyası arasında o ince çizgiyi anlatıyor çünkü oyuncular her zaman o iki dünyanın arasında kalıyor."
Çeviri: @cenup

1 yorum: