27 Haziran 2013 Perşembe

James Woods Kristen ve 'An American Girl' Projesi Hakkında Konuşuyor


Film.com - James Woods, Krisyen Stewart ve yöneteceği film hakkında:

"Kristen Stewart'la birlikte 'An American Girl' filmini yapacaktık fakat sonra işler yolunda gitmedi. Şu anda filmin hakları üzerinde bir anlaşmaya varmaya çalışıyoruz. Kristen projede yer almayı hala çok istiyor. Umarım yer alır da. Bir film çekmek için çabalarken her şey bazen tam bir işkenceye dönüşebiliyor. Örneğin; bu film Orta Doğu savaşı sonrasını anlatan bir hikaye, savaşın gerçekleşmiş olma ihtimalinden yola çıkıyor. Yani 'savaş bitti' dendikten sonrasını anlatıyor, bu mantık bana göre savaş anını anlatmaya oranla daha doğru işliyor. Daha önce hiç kimse kadın bir bahriyeli hakkında film yapmamıştı. İşte ben de bu yüzden bu projeyi gerçekleştirmek istiyorum.

[Kristen] Bu proje için mükemmel bir isim. Filmle ilgili ilk kez bir araya geldiğimizde kendisi daha 18 yaşındaydı. O - bunu iltifat babında söylüyorum - köklü bağlara sahip bir Amerikalı, burada doğup büyümüş, dolayısıyla işçi sınıfından gelmiş güçlü kız rolünü başarıyla canlandırabilir. 'Into the Wild' geliyor aklıma. Büyük bütçeli gişe filmlerinde rol aldı ama ben onun karakterlerini başarıyla ortaya çıkardığı küçük filmlerini daha çok seviyorum. Genç bir bahriyeli kadın rolünde çok inandırıcı olacağını düşünüyorum. Orduda görev almış pek insanla uzun süre vakit geçirdim. Aslında tek çekincem onun zamanla çok güzel birine dönüşmesiydi. 'Bu kadar güzel olmaktan vazgeç!' Büyüdükçe inanılmaz güzel birine dönüştü. Fakat yine de 'normal' bir insanı gerçekçi bir şekilde canlandırabilir."

@luacheia99 | Çeviri: cenup

Bu proje nedir necidir merak edenler için filmle ilgili eski bir haber:
James Woods, ‘An American Girl’ün yönetmeni, filmin başrol oyuncusu Kristen Stewart’la beraber film hakkında konuştu. Woods, stüdyo dışını da keşfederek Buffalo’da, ‘Breaking Dawn’ın çekimlerinden önce, filmi çekmeyi ümit ediyor. Bu yılın sonunda düzenlenecek olan Akademi Ödülleri'ne hak kazanmayı umuyorlar. Woods bize konuyu hızlı bir özet geçti: 
“Bu, genç bir kadının yıkıcı hayat hikayesi. Lise bittikten hemen sonra sihirli bir an olur. Kızımız, en iyi yüzücü ve okulda dalma şampiyonudur. Şimdi ise tüm bunların üstünden bir yıl geçmiştir ve Indiana'da küçük bir kasabada yaşamaktadır. Bir bakkal dükkanında çalışmaktadır, çok fazla içki içip uyuşturucu kullanır ve bunları ondan hoşlanan adamın önünde sergiler. Bir gece taş ocağında iki sarhoş adamla büyük bir seks olayına karışır. Birinin telefonuna bu görüntüler kaydedilmiştir ve küçük kasabada itibarı zedelenir. Sarhoşken bir heves, saçma bir şekilde, Donanma’ya katılır. İşin ironik yanı ise, bu süreçte hiç de beklemediği değerleri öğrenmeye başlar. Bunlar; kardeşine sahip çık, onlar seninle ilgilenir gibi şeylerdir. Aşırı hevesli bir denizci değildir. Sonraları aklı başına gelmeye başlar ve Linus Programına girer, çünkü kadınlara Arapça dersi verilirken çok akıllı olduğunu göstermiştir. Savaş mahalindeyken, İslam dünyasındaki kadınlar erkek askerlerle rahat konuşamadıklarından kadın askerlerle konuşurlar. Bu yüzden kadın askerlerin evlerde silah veya tetikçi olup olmadığını sormak için bu dili öğrenmeleri gerekmektedir. Bir trajedi gerçekleşir ve yıkıma uğradığı kasabaya geri döndüğünde, hayatını yeniden kurar ve trajediyi aşarken kendinde daha büyük bir değer keşfeder. Bu hikaye, ‘Coming Home’, ‘Best Years of Our Lives’, üçlemesinin bir parçası. Harikulade bir hikaye ve Stewart için kesinlikle Oscar getirecek.” 
Kristen Stewart Aralık 2008’de filme olan ilgisini anlatmış: 
“Şu an, insanlar mevcut savaşla ilgili bir şey yapmaktan çok korkuyorlar, çünkü bu konudaki son iki film başarılı olamadı. Fakat bir de James Woods’un yapmaya çalıştığı bu film var ve gerçekten zor zamanlar yaşanıyor, çünkü insanlar çok korkuyorlar, hem de savaşla ilgili yapılan bir şey olmamasına rağmen. Bu konuyla ilgili bir şey demedik. Hiçbir görüş içermiyor. Bir bahriyeli olarak savaşa giden ve bir çift protezle dönen bir kızın eve dönüş hikayesi. Uzun zamandır okuduğum en güçlü hikayelerden birisi. Filmin yapılması için ne gerekiyorsa yaparım.”
Çeviri: KristenStewartTurkey

James Woods'un açıklaması 2009 yılında ComingSoon.net'te yayınlanmıştı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder