5 Haziran 2013 Çarşamba

Deadline Kristen'ın 'Camp X-Ray' Filminde Rol Alacağını Doğruladı!


Daha önce Production Weekly'nin duyurduğu, Kristen'ın Camp X-Ray filminde rol alacağına dair haber Deadline tarafından da doğrulandı:
Kristen Stewart, Peter Sattler'ın yöneteceği politik drama Camp X-Ray'in kadrosuna katıldı. Stewart, filmde genç bir askeri canlandıracak.
Yaşadığı küçük kasabadan kaçıp askeriyeye katılan Cole (Stewart) Irak'a göreve gönderilmeyi umuyordur fakat istediği olmaz ve onun yerine Guantanamo'ya gönderilir. Sorumlu olduğu Müslüman erkeklerin nefret ve tacizlerine maruz kalan Cole ile sekiz yıldır Guantanamo'da tutulan genç bir mahkum arasında ilginç bir arkadaşlık gelişir. 
Filmin yapımcıları Gina Kwon, Sophia Lin, David Gordon Green, Lindsay Williams ve Ellen Goldsmith-Vein. Çekimler yaz sonunda başlayacak.

3 yorum:

  1. konusu hiç iyi değil yani ne biliyim müslümanların tacizleri falan..

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Guantanamo'da tutulan hiçbir tutuklu hakkında hukuki bir süreç işlemiyor, Camp X-Ray 11 Eylül saldırıları sonrasında tutuklanan kişilerin tutulduğu ve (ABD tarafından) en ağır suçların işlendiği bir yer. Dolayısıyla orada tutulan Müslümanlar'ın kendilerinden sorumlu askerlerden nefret etmeleri, sözlü tacizde bulunmaları (fiili taciz olamaz zaten insani bir şekilde tutulmuyorlardı orada) gayet normal. Bu durumun filme Müslümanlar'ı suçlar şekilde, yanlı bir bakış açısıyla aktarılıp aktarılamayacağını bilemeyiz. Şu durumda senaryoya dair yukarıdaki birkaç cümle dışında başka bilgimiz de yok. Malum dikkat çekmesi için filmlerin sinopsislerine özellikle can alıcı kısımlar eklenebiliyor. Umarım ele alınan konu her açıdan objektif bir şekilde aktarılır filme. Filmi izleyene kadar çok da önyargılı olmamak lazım diye düşünüyorum ben ama sizinle aynı hassasiyeti paylaşıyorum.

      Sil