6 Mayıs 2013 Pazartesi

Winona Ryder Interview Dergisine Verdiği Röportajda Kristen'dan Bahsediyor

Interview - Stephen Mooallem: Kristen Stewart ve Jennifer Lawrence gibi genç kızların hemen her gün uğraşmak zorunda oldukları şeyleri gördüğünde onlar için neler hissediyorsun? 

Winona Ryder: Açıkçası eğer şu anda onlarla aynı yaşta olsaydım oyuncu olmaya karar verir miydim gerçekten şüpheliyim. Alacakaranlık'ın sadece bir kısmını izledim fakat her ikisinin de diğer işlerini izleme şansı yakaladım ve bence her ikisi de acayip yetenekli oyuncular. Özel hayatlarını ve gizliliklerini nasıl korumayı başardıklarını gerçekten merak ediyorum. Sen bu konuda ne düşünüyorsun bilmiyorum ama Jodie Foster'ın Altın Küre Ödül Töreni'ndeki konuşmasından sonra bazı insanların onun için "Sahne üstündeyken kalkıp özel hayatın gizliliğinden mi bahsediyor?" dediğini duydum. Fakat onu (Jodie Foster) çok iyi anladığımı söylemem lazım. Mesela şu anda Interview dergisinde özel hayatın gizliliğinden bahsediyorum o yüzden karşılarındaki kişi hem kamuoyuna hitap eden bir şey yapıp hem de özel hayatın gizliliğinden bahsettiğinde insanların bunu ikiyüzlü bir davranış olarak algılamalarını da anlayabiliyorum. Ünlü insanları dakika dakika takip edip sonra da çektikleri görüntüleri internette yayınlayan o adını dahi bilmediğim programdan 15 yıl önce bu işin içine girdiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. O zamanlar bu tarz şeyler hiç yoktu. Reality şovlara ve ünlü insanların şöhretlerini daha fazla arttırma çabasıyla kendi hayatları üzerine yaptırdıkları programlara da anlam veremiyorum. O insanların ne iş yaptıklarını dahi bilmiyorum ama çok ünlü olduklarını biliyorum - bu da tamamen bambaşka bir olay zaten. Benim veya arkadaşlarımın başlarına gelenleri düşündüğümde... Bu durumun ne kadar zor olduğunu bilemezsin, bu konuyla ilgili hislerim çok yoğun. Kısaca onlar (Kristen ve Jennifer) için çok üzülüyorum, kalbim daima onlarla birlikte fakat aynı zamanda biliyorum ki onlar tüm bunların olmadığı bir dünyayı hiç görmediler.

Çeviri: cenup
RobstenDreams

1 yorum:

  1. Böyle çıkıp "yok üzülüyorum" " yok onların hayatları çok zor" "ben onların yaşadığı gibi olsam oyuncu olmazdım" muhabbetleri bana pek inandırıcı gelmiyor. Sanki içten içe " benim niye böyle bir hayatım yok" kıskançligini yaşıyorlar.
    Dipnot: ben bu anı yaşamıştım. Çok okudum bu röportajlarından...

    YanıtlaSil