6 Ocak 2013 Pazar

Elle İngiltere Röportajı (Şubat 2013 Sayısı)

Ben hep erkek Fatma gibi giyinirdim. Küçükken abim gibi görünmek istiyordum. İkinci el ve ondan ödünç aldığım kıyafetlerle hayatımı sürdürüyordum. Modayla ilgili ilk anım bir Levi's kotu kesip şort yapmam ve  kreşteki kariyer gününe bir rock star gibi giyinerek gitmemdi.

Filmlerde giydiğim kostümler benim için çok önemli. Normalde hatıra olarak her filmden bir-iki parça bir şey alırım. Aldığım kıyafetleri daha sonra giymek çok eğlenceli oluyor, size güzel zamanları anımsatıyorlar. Snow White and the Huntsman'daki zırhım bende kaldı ve The Runaways'den aldığım tişörtleri hala giyiyorum. Setten aldığım deri ceketi ise arkasına beyaz kalemle bir not yazdıktan sonra Joan Jett'e verdim.

Üzerimdeki kıyafetten hoşlanmadığımda bu dışarıdan belli oluyor. Hayatım boyunca hep aynı stilistle çalıştım. Tara Swennen, onu çok seviyorum, ama çok pişman olduğum şeyler de giydim. İsim vermeyeceğim çünkü hiç kimseyi gücendirmek istemiyorum. Fakat bu konuda artık daha rahatım. Geçen gün bir kot ve tişörtten çok daha fazla kıyafete sahip olduğumu fark ettim. Dolabımda çok güzel şeyler buldum, artık onları giymeye başlamam lazım.

Stella McCartney'i seviyorum. Çok yetenekli biri. Sadelik en sevdiğim şeydir, süslü püslü şeylerden pek hoşlanmıyorum. Patti Smith ve Brigitte Bardot'u tek bir kişide birleştirme şansımız olsaydı o kişi kesinlikle benim stil ikonum olurdu.

En kıymetli kıyafetim Balenciaga'nın bana verdiği deri ceket. Eğer onu kaybedersem mahvolurum. Resmen içinde yaşıyorum! İlk başta biraz kaba gelmişti ama şimdi tıpkı bir battaniye gibi geliyor bana.

Moda kendinizi bulmanızda size ilham verir. Nicolas Ghesquiére [Balenciaga'nın eski baş tasarımcısı] ile ilk kez altı yıl önce bir fotoğraf çekiminde tanıştım. İlgi alanlarımız birbirine çok yakındı. Bir aktris olarak işimle ilgili en sevdiğim şey size kendinizle ilgili bir şeyler keşfetme şansı vermesidir. Moda da size aynı konuda yardımcı olabilir.

İlk katıldığım defile Burberry'nin 2010 Sonbahar-Kış defilesiydi. Claire Danes yanımda oturuyordu, bu çok heyecan vericiydi. Onu çok seviyorum! Bu olay moda dünyası hakkında benim için adeta yeni bir ufuk açtı. Bir defileyi bütün olarak görmek çok güzel çünkü her biri kendi çapında küçük birer film,  tıpkı filmlerdeki gibi her türlü detay ince elenip sık dokunuyor.

Takılarımın hepsi benim için çok kıymetli. Evlilik yüzüğü de dahil Bella'nın Alacakaranlık filmlerinde taktığı tüm yüzükler bende. Diğer kıymetli takılarımın çoğu vintage ve sürekli taktığım çivi bileziğim de Cartier marka.

Parfüm tıpkı bir aksesuar gibidir. Balenciaga - Florabotanica'dan önce hiç parfüm kullanmamıştım fakat tıpkı kıyafetler gibi bir koku da size kendinizle ilgili keşifler yapmanızı sağlayabilir. Seksi bir yanı var, isminin aksine kanınızı kaynatacak ve tehlikeli olarak tanımlanabilecek bir kokusu var.

Dergi taramaları

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

@allmannerofsins | RobstenDreams
Çeviri: cenup

1 yorum:

  1. Çok güzel bir röportaj olmuş.
    Çeviri için teşekkürler :)

    YanıtlaSil