30 Kasım 2012 Cuma

Comic Con 2012'den Allocine Röportajının Türkçe Altyazılı Versiyonu

Videonun orijinali daha önce buraya eklenmişti.


Chris Hemsworth Kristen ve SWATH Hakkında Konuşuyor

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Empire: Kristen Stewart, Alacakaranlık sayesinde astronomik bir şöhrete ulaştı. Sen de Thor'la birlikte böyle bir yola girdiğini hissettin mi hiç?

Chris Hemsworth: Şey... Bence bu farklı bir şöhret. Bunu saygıyla söylüyorum ama Alacakaranlık açıkça ergen bir kitleye hitap ediyor ve nasıl desem... Sanki bir nevi, kelime neydi? Hah sanki bir nevi histerik bir fan topluluğu var, anlıyor musun? Avengers bütün yaş kitlelerine hitap ediyor ve insanlar filmleri - tüm Marvel filmlerini - seviyor ve bu onun (Kristen) yaşadığı deneyimden biraz farklı bir şey.

Empire: Marvel hayranlarının karakterlerle daha çok ilgilendiklerini söyleyebilir miyiz? Senin Chris Hemsworth değil de Thor olmanla ilgililer. Fakat söz konusu Kristen olduğunda biraz daha...

Hemsworth: Özele giriyorlar.

Empire: Gerçek hayattaki hali ile karakterini fazlasıyla karıştırıyorlar.

Hemsworth: Doğru tespit. Ben kendi özel hayatımda çoğu zaman Thor gibi görünmüyorum. Fakat onun Alacakaranlık'taki karakteri ve normal hayattaki halleri birbirine çok benziyor, ikisi de insan ve bağdaştırılabilecek konumdalar. Ve bu yüzden evet, bir karakter gerçek hayattaki halinize çok yakın olduğunda aradaki o çizgi bulanıklaşıyor. The Avengers çok farklıydı ve otellerimizin kapısında onlarınki gibi yüzlerce insan beklemiyordu.

Empire: Pamuk Prenses'in devam edeceğini düşünüyor musun?

Hemsworth: Bilmiyorum. Hiç kimse resmi olarak bir şey duymadı. Aslında Universal'dan hiç kimseyle bu konu hakkında da konuşmadım. Sanırım bu insanların devamını izlemek isteyip istememelerine bağlı.

Empire: Gişe hasılatına bakılacak olursa istiyorlar gibi.

Hemsworth: Evet, tabii ki. Karakterimi çok seviyorum. Aslında onu çok değiştirdiler, son montajda bir sürü şeyi çıkardılar. Bencilce olacak ama Avcı ile ilgili hala filmde yer almasını istediğim pek çok şey var, ama filmde bunları göremedik çünkü bu durum hep böyle oluyor sanırım. Üç ayınızı bir şey üzerinde harcıyorsunuz ve çektiğiniz en küçük sahnenin bile filmde yer almasını bekliyorsunuz. Ama bu zor bir işti çünkü filme uymasa da karakterin derin bir geçmişi ve ikilinin (Pamuk Prenses ve Avcı) arasında daha ilerlemiş bir ilişki vardı... Sadece senaryoda daha gelişmiş bir karakter vardı, keşke buna sahip çıksalardı.

Kaynak | KstewartLife | Çeviri: cenup

'Şafak Vakti - Bölüm 2'nin Türkiye'deki İzleyici Sayısı 1 Milyon'u Geçti

'Şafak Vakti - Bölüm 2'nin Türkiye'deki 2. haftasında izleyici sayısı 1 Milyon sınırını aştı. Film 16-29 Kasım tarihleri arasında 1.001.687 kişi tarafından izlendi. Toplam hasılat ise 9.446.385 TL


Filmin dünya hasılatı ise 600.5 Milyon $ oldu.


Gemma Arterton Kristen'ın Stilinden Bahsediyor


GraziaDaily - Kırmızı halıda aykırı olmaktan bahsetmişken Gemma kendi stili için ona ilham veren bir yıldızdan bahsediyor. "Bu konu çok konuşuldu biliyorum fakat Kristen Stewart'ın şu anda çok iyi giyindiğini düşünüyorum. Kırmızı halıdaki tavrını seviyorum, sanki [kaşlarını çatıyor] 'bu budur' der gibi. Bana göre şu dönemdeki en iyi isim."

'Snow White and the Huntsman' 85. Oscar Ödülleri'nin 'En İyi Görsel Efekt' Aday Adayları Arasında

24 Şubat 2013'te sahiplerini bulacak olan 85. Oscar Ödülleri'nin 'En İyi Görsel Efekt' dalındaki aday adayları  Akademi tarafından açıklandı. 10 finalistin yer aldığı aday adayları listesinde 'Snow White and the Huntsman' da yer alıyor. 'En İyi Görsel Efekt' adayları bu 10 film arasından seçilecek 5 filmden oluşacak. Adaylar tüm diğer kategoriler gibi 10 Ocak'ta açıklanacak.

  • The Amazing Spider-Man 
  • The Avengers 
  • Cloud Atlas 
  • The Dark Knight Rises 
  • The Hobbit: An Unexpected Journey 
  • John Carter 
  • Life Of Pi 
  • Prometheus 
  • Skyfall 
  • Snow White And The Huntsman

'Şafak Vakti - Bölüm 2' Berlin Basın Konferansı ve Prömiyerinden Yeni Fan Resimleri


Basın Konferansı

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com 

'Şafak Vakti - Bölüm 2' Promosyon Resimlerinin Kaliteli Versiyonları


Resimler daha önce tarama olarak buraya, buraya ve buraya eklenmişti.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com 

Florabotanica Tanıtım Resimlerinin Biraz Daha Büyük Versiyonları


HQ
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

29 Kasım 2012 Perşembe

Kristen ve Stephenie Meyer'ın Los Angeles Times Röportajı (Kasım 2012)

Alacakaranlık'a karşı beslenen sevgi üzerine:

"İnsanların bu hikayeyi sevme sebebini bilmiyorum. Aynı zamanda nefret etme sebeplerini de bilmediğim gibi," diyor Stephenie Meyer. "Fakat bir şeye aşık olmanın güzel bir duygu olduğunu biliyorum. Hepimiz o duyguyu hissetmek isteriz."

Meyer'ın hemen yanında oturan Kristen Stewart ise "Hep bunu söyledim," diye başlıyor. "Bu çok birebir tecrübe edebileceğiniz bir hikaye. İki kişinin hikayesini izliyor veya okuyor gibi değilsiniz, onların tüm yaşadıklarını siz de yaşıyormuşsunuz gibi geliyor. Bu çok ender rastlanan bir durum."

Vampir Bella'yı canlandırmak hakkkında:

"Çok uzun bir süre boyunca insan Bella'yı canlandırdım, bu yüzden onun bu gelişmiş halini oynamak her şeyi daha anlamlı kıldı," diyor Stewart. "Her şey birbiriyle öyle güzel uyuştu ki vampir Bella'yı canlandırmak için çok heyecanlıydım."

Meyer, Stewart vampir Bella olarak ilk sahnesini çekerken setteki monitörün karşısında endişeyle sonucun nasıl olacağını beklediğini anımsıyor.

"'Şuna bakın' diyerek monitörlerin karşısında sevinçle dans ediyorduk," diyor Meyer. Stewart bu iltifatları duymamak için odadan çıkıyormuş gibi yapıyor. "Üzerimizden çok büyük bir yük kalkmıştı. Bu bambaşka bir karakter değildi. O Bella'ydı, ama aslında bambaşka bir Bella. Çok heyecanlıydık."

Sette kullandıkları mekanik bebek hakkında:

"Gerçek bir bebek kullanmalıydık," diyor Stewart. "Cidden gerçek bir bebek olmasını çok istedim. Canlandırmak için en çok can attığım sahneler bunlardı ve onlar bana o şeyi verdiler. Bu çok hevesimi kıran bir şeydi."

Marie-Ginette Guay Kristen Hakkında Konuşuyor


Marie-Ginette Guay 'Yolda'da Sal Paradise karakterinin annesini canlandırıyor.

Canoë - "O da herkes gibi biri. Duygusal bir insan. Çok iyi bir performans sergilediğini düşünüyorum ve sette onunla birlikte çalışmak güzeldi."

Radio Canada - "(Kristen) Mükemmeldi, çok duygusal bir genç kadın. Jack Kerouac'in çalışmalarını ve Marylou rolünü çok iyi bilen biri. Bu macerayla da çok ilgiliydi."

@KstewAngel | Çeviri: ItsOkToBeYou | Türkçe çeviri: cenup

Ses Kaydı: Karen'ın Sesi (Kristen'ın K-11'deki Ufak Rolü)

Dinlemek için resmin üzerine tıklayınız. Karen/Kristen'ın sesini 11:14'ten sonra duyabilirsiniz. 


'Şafak Vakti - Bölüm 2' Berlin Prömiyerinden Yeni Bir Video + Robert Kristen Hakkında Konuşuyor

Videonun embed kodu çalışmadığı için direk olarak Youtube üzerinden izleyebilirsiniz.


Robert, Kristen için "O harika bir aktris. Çok çalışkan ve özverili biri..." derken Ruth kendisine çarpıyor ve o sırada yanda Kristen'ın da röportaj verdiğini görünce lafını yarıda kesiyor :)

Robert Kristen'dan Bahsediyor


Kristen'la ortak noktalarının olup olmadığı konusunda

"Kristen'la ortak noktamın olup olmadığı? Ah. Hımm. (uzun sessizlik) Sanırım hafıza kaybı yaşıyorum (endişeyle gülüyor) Iıı şey, çok fazla. Bilemiyorum, iş konusunda aynı zevklere sahibiz. Düşündüklerimiz örnek teşkil etmeli, bu konuda ikimiz de aynı fikirdeyiz. Ayrıca kendimizi topluma sunuş tavrımız da aynı."

Kaynak | RPLife | Çeviri: elwiens | PattinsonTR

Kristen Variety Stüdyosundan Ayrılırken (28 Kasım)


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Günün Resmi #288

by stewarter 

"Edward ve Bella'nın sonsuza kadar birlikte olacakları konusunu asla yargılayamazsın diye düşünüyorum, bu hiç başka türlü olmadı zaten. Bunu anlatabilmek için insanların suratına çarpmak gerektiğini hissediyorum." -Kristen (X)

Kristen 'Variety Awards Studio' Davetine Katıldı (28 Kasım)


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

28 Kasım 2012 Çarşamba

Coventry Telegraph Röportajı (Kasım 2012)

Coventry Telegraph - Kristen Stewart, Alacakaranlık Serisi'ne imza attığı için hiçbir pişmanlık duymadığını ve ilk filmin, projeyi seriye dönüştürecek kadar iyi bir iş çıkaracağını hiç düşünmediklerini söylüyor.

22 yaşındaki aktris rol arkadaşı Robert Pattinson'la olan ilişkisi yüzünden uzun zamandır paparazzilerin ve filmlerin hayranlarının (Twihardlar) odak noktası haline geldi.

"Elbette bazı ağır olaylar yaşandı ama bu tecrübeyi hiçbir şeyle değiştirmezdim. Bizimkisi tuhaf bir iş; biraz çılgın ve biraz da sabit fikirli olmak lazım. Ayrıca çok genç bir yaşta böyle bir şeyin içine atılmak da çok nadir rastlanan bir olay. Şimdiye kadar kaç kişi öyle bir yaşta kendilerini ciddi manada sınava tabi tutan bir şeyle karşılaşmıştır ki? Pek çok insana oranla sevdiğim bir şeyi çok uzun bir süre yapma imkanım oldu. Oyunculuğa 10 yaşımdayken başladım bu yüzden bu durumu kesinlikle değiştirmezdim."

2007'de Alacakaranlık filminde rol almak için imza attığında Kristen 17 yaşındaydı, aktris serinin böylesine büyük bir fenomene dönüşeceğini hiç beklemediklerini söylüyor.

"Devam filminin çekilme ihtimalinden bile emin değildik. Açıkçası amacımız da bu değildi zaten. Elbette hikayenin takipçileri vardı ancak hepimiz bunun kendi çapında bir kitle olduğunu düşünmüştük. Ve bu kitle birden bire çığ gibi büyüdüğünde her şey daha iyi anlaşıldı. Böyle bir beklentimiz vardı demiyorum tabii ki fakat eğer bir hikaye tüm dünyada böylesine büyük bir etki yaratacaksa o hikaye bu olmalıydı."

@vonch | RobstenDreams | Çeviri: @cenup

Bild ve RTL Röportajları (Berlin)

Röportajlar Almanca dublajlı olduğu için anlaşılması biraz zor ancak az da olsa konuşmalarını duyabiliyorsunuz.

Rotten Tomatoes Röportajı

Güncelleme (28 Kasım): Röportajdan yeni bir bölüm eklendi

Kristen, Bella'nın dağ aslanını avladığı sahnenin çekimlerinden ve çekimlerde başına gelen kazalardan bahsediyor.Kristen, Robert ve Taylor'ın Malone's Movie Minute Röportajı

Güncelleme (28 Kasım): Röportajdan yeni bir bölüm eklendi

Bella'nın vampire dönüşümünden bahsediyorlar, Kristen bu dönüşümün tam da beklediği gibi olduğunu söylüyor. Robert ise Kristen'ın vampir Bella'yı canlandırmak için çok sabırsızlandığını ve oldukça tatmin edici bir performans sergilediğini söylüyor. 
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Londra Prömiyerinden Yeni Fan Resimleriimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com