15 Aralık 2012 Cumartesi

'Yolda' New York Prömiyerinden Vogue, Vanity Fair ve WWD Röportajları

Vogue - "Kitabı ilk kez lise birinci sınıftayken okudum ve cidden bende bir şeyler uyandırdı," diyor Kristen Stewart ve Marylou karakterine hayat verme şansı yakaladığı için çok mutlu olduğunu dile getiriyor: "Onunla ilgili en dikkate değer şey girişken ve aklı başında, bilinçli biri olması. Ve tüm bunlar bir ergen için hiç de empati kurabileceği özellikler değil. O güzel bir kız ve dost canlısı bir varlıktı."

Vanity Fair - Kristen Stewart, 'Yolda prömiyerinde Jack Kerouac'ın 1951 yılında geçen romanı için, "O zamanlar biraz daha akıl dolu zamanlardı," diyor. "Bugünle o zamanların yaşam tarzı arasında inanılmaz derecede büyük bir fark var. İnsanların o zamanlarda hissettikleri o daimi dürtü artık yok. O dönemde yaşasaydık kendimizi daha iyi ve hızlı tanırdık gibime geliyor," diye ekliyor düşünceli bir tavırla. "Bu benim ilgimi çekmişti."

WWD - Kristen Stewart romanı ilk kez lise birinci sınıftayken okuduğunu dile getiriyor. "Derslerim her zaman çok iyiydi ama okul hiçbir zaman beni ateşleyen bir şey olmamıştı. Ben sadece iyi bir çocuk olmak istiyordum," diyor. "Yolda'yı okumak içimde cidden bir şeyleri hareketlendirdi. Bu kitabı okuduğum dönemdeki yaşımla da alakalı bir şey muhtemelen. Birden bire kendinize gelip etrafınızda bulunan insanları kendinizin seçtiğini anladığınız o anı yaşadım."

[Prömiyer sonrası düzenlenen partide] Stewart'a partide oldukça şaşırtıcı biri eşlik etti: Patti Smith. İkili Hudson Nehri'ne bakan gözlerden uzak bir masada oturdu ve Stewart'ın sürekli gülümsediği kaydedildi.

@Kstewartfans | KSN | RobstenDreams
Çeviri: cenup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder