15 Aralık 2012 Cumartesi

Refinery29 Röportajı (Aralık 2012)

Refinery29 - Bir ergen olarak Yolda seni nasıl etkiledi?

"Kitabı okul için okudum. Derslerim her zaman iyiydi ve eğleniyordum da ama okula hayran biri değildim. O ana kadar tüm yaptıklarımı sadece iyi bir çocuk olmak istediğim için yapmıştım ve sonra bu kitap içimde bir şeyleri uyandırdı. Bu, kitabı okuduğum dönemdeki yaşımla da alakalı bir şey muhtemelen - birden bire kendinize gelip etrafınızda bulunan insanları, arkadaşım dediğiniz insanları kendinizin seçtiğini anladığınız o an. 'Beni hayatta itekleyecek insanlara ihtiyacım var,' diye düşünmüştüm."

Marylou'nun zorlu karakterini nasıl yansıtabildin?

"O çok yalın bir insandı. Onunla ilgili en dikkate değer şey fazlasıyla girişken biri olması. Kibir onun aklındaki en son şey. Güzel bir kız ve dost canlısı bir varlıktı. Onunla ilgili konuşan herkes bunu söyledi. Ben zorluğuna değil daha çok onu olabildiğince gerçek kılmaya bakıyordum."

Bu yıl içinde giydiğin kıyafetler arasında herhangi bir favorin var mı?

"Bu yıl giydiğim her şeyi sevdim... Sanırım. Herhangi bir kıyafete haksızlık etmek istemem."

Filmle hangi açılardan bağ kuruyorsun?

"Sanırım ben her zaman kendimi Sal Paradise'la bağdaştırdım. Marylou ne kadar çok canlılık yansıtırsa yansıtsın, kitabı okurken size hayata karşı ne kadar aç olduğunuzu hatırlatırsa hatırlatsın onunla hemen bir bağ kuramadım. O bağı kurmak için baya uğraşmam gerekti."

Rol arkadaşların Garrett Hedlund ve Sam Riley'le sette yaşadığın en favori an neydi?

"Sanırım çekimlerin sonundaki an. Bu çok komik ama en favori anlarımdan birinde Garrett yoktu. Bir şey yapmak için setten ayrılmıştı ve ben de onun karakterinin yer almadığı bir sahnenin çekimlerini bitirmiştim, işte o an çok mükemmeldi. Onun yokluğunu çok şiddetli bir şekilde hissettim. Çektiğim sahnenin filmdeki son sahnem olması, Walter'a veda edecek olmam ve bozkırdaki tamamen bomboş bir yolda fotoğraf çekinmek.* İnanılmaz derecede üzücü bir andı ama aynı zamanda böyle bir şey sorulduğunda aklıma gelen ilk an o."

Setteki herkes sigara ve içki içiyordu, her çekimin sonunda bir an önce duş almak istiyor muydun?

"Sadece gün sonunda duş almak benim için güzeldi. Eğer gerçekten bu araba yolculuğunu yapıyor olsaydık çok pis olurduk eminim. Sürekli bunu düşündüğümü hatırlıyorum. Bu yüzden böyle bir şey gerçekten olmadığı için memnundum."

RobstenDreams | Çeviri: cenup

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder