16 Aralık 2012 Pazar

Kristen Stewart Türkiye'nin Favorileri: "Alacakaranlık Serisi"

 
 
vintage-hobos

Favori Kitap

Aydan (elwiens): New Moon.

Büşra (zerone): Yeni Ay. Beni en çok etkileyen hikaye oydu. Edward’ı bulana kadar sayfaları atladığım, bulduktan sonra gönül rahatlığıyla kaldığım yere döndüğüm doğrudur.

Cansu (albert): Yeni Ay.

Öykü (serena): New Moon. Bella’nın o çaresiz, o aşk acısıyla, kalp kırıklarıyla dolu halini her zaman kendimle özdeşleştiririm; elimde değil.

Fatoş (cenup): Tabii ki New Moon. Twilight'ı daha ilk okuduğumda Bella'nın "I didn't relate well to people my age. Maybe the truth was that I didn't relate well to people, period... Sometimes I wondered if I was seeing the same things through my eyes that the rest of the world was seeing through theirs. Maybe there was a glitch in my brain." lafını okur okumaz bir teenage (18 yaşındaydım) olarak kendimle fazlasıyla bağdaştırmış ve Bella'yı anında çok sevmiştim. Yani Edward'la pek bir olayım yoktu benim ta ki Port Angeles bölümüne kadar. Neyse yani bu seride benim için en önemli kişi her zaman Bella olmuştu ve New Moon'da da dolu dolu Bella okumak, Bella'nın ruh halini neredeyse birebir tecrübe etmek müthişti. Ve bana göre Meyer'ın serideki en iyi işi de New Moon'du. Çok çok seviyorum.
Diğer kitaplar sıralaması da şöyle; 2. Eclipse (Tem Switzerland!) Bella'nın ikilemin, sevginin öyle bildiğimiz kalıplara sığamamasının, amiyane tabirle kalbe söz geçirememenin hikayesi, Meyer öylesine iyi yazmıştı da kitabı bir yerde Edward'ı bile unutup Bella & Jake birlikte olsun bile dedirtmiştir. Twilighterlar nefret etse de ben çok seviyorum bu kitabı. 3. Twilight; ilk göz ağrısı ne de olsa. 4. Breaking Dawn; Bölüm 1 ve 2'yi sevsem de Bölüm 3'den ve Meyer'ın saçmalıklarından (Nessie'ye mühürlenmek, Bella'nın Jake'e karşı hissettiği duyguların oraya bağlaması nedir ya? Bir çık git allasen) nefret etmiştim. Yurt dışında o kitap yakma ritüellerine hak verip parama acımasam Bölüm 3'ü koparıp yakmak istemiştim. Iğh!


Favori Team

Aydan: Team Jacob ama bu tamamen Edward’ın suçu. Evet, kendisi New Moon’da s…tir olup gitmeseydi şu anda Team Edward diyebilirdim.

Büşra: Team Charlie.  Keşke beraber daha fazla sahneleri olsaydı.

Cansu: Team Bella.

Öykü: Twilight’ı izledikten sonra çoğu kız gibi Team Edward’tım fakat Twilight’ta gördüğümüz düşünceli, sevdiğine kıyamayan centilmen Edward, Eclipse’ten itibaren (en belirgin olarak Breaking Dawn Part 1’de) kaba, duygusuz bir adama dönüşerek gözümde tamamen söndü. Kendi bebeğine cenin demesi ve hamilelik sürecinin iki kişiyle başladığını bilmesine rağmen bütün suç sanki Bella’nınmışçasına davranması benim gözümden düşmesi için yeterliydi. Team Jacob da değilim maalesef, “Bella olmadı Reneesmee” düşüncesine sahip bir adam benim gözümde Jacob, mühürlenme olayının da hep saçma sapan bir şey olduğunu düşündüm. Bütün Team Edward ve Team Jacob’lardan özür diliyorum ama ben Team Bella’yım.

Fatoş: Team Bella! Yukarıda seriye başlama nedenimde de belirttiğim için sırf Bella'yı çok sevdiğim için kitabı okumuştum. Eclipse'de Team Switzerland'a kaysam da her zaman Team Bella.

Favori Film

Aydan: Breaking Dawn - Part 2 ve Part 1 hangisini daha çok sevdim karar veremiyorum.

Büşra: İki tane seçiyorum, eminim herkes birinci filmi söyleyecek. Alacakaranlık ve Şafak Vakti Bölüm 2. Alacakaranlık çünkü bir nevi her şeyi başlatan film oydu. Şafak Vakti Bölüm 2, çünkü kitabın ana karakterlerini ilk kez bir bütün olarak, aile olarak görebildik.

Cansu: Yeni Ay.

Öykü: Bunu baya bir düşünmek zorunda kaldım, Breaking Dawn Part 2 ve New Moon arasında gidip geldim. New Moon kitaba uyarlama açısından o kadar kaliteli bir film olmasa da bana eski sevgilimi hatırlattığı için ve tabii ki kitabın da hatırına, New Moon diyorum.

Fatoş: Breaking Dawn - Part 1. Breaking Dawn'ı kitap olarak çok sevmesem de hatta Bölüm 3'ten nefret etsem de Bölüm 1 ve Bölüm 2 sevmiştim, özellikle Bölüm 2 ve Jake bakış açısını hiç bir şeye değişemem. Senaryoda, oyunculuklara, yönetmenliğe kadar bence harika bir iş çıkarmışlardı. Breaking Dawn - Part 2'de çoğunluğun aksine ağlamayan ben Part 1'de başta düğün sahnesinde, Bella & Jake'in dans ettiği sahnede, Bella'nın Edward'ın bebeğe zarar vereceğini fark ettiği sahnede, Bella'nın o zayıflığını gösteren sahnelerde ve Jakeciğimin Bella öldükten (güya) sonra ağladığı sahnede ben de ağladım. Seri boyunca tam da hah işte istediğim buydu dediğim bir film olmuştu. Tekrar tekrar izledikçe kıymetini daha da iyi anlıyorum.
Diğer filmleri de şöyle bir sıralamak gerekirse 2. sırada Twilight; Kristen ve Robert'ın en en Bella&Edward olduğu filmdi, kim ne derse desin ve farklı bir büyüsü vardı, kalbimde yeri ayrıdır, 3. sırada Breaking Dawn Part 2 (yorum aşağıda), 4. sırada Eclipse; Bella ve Edward sahnelerini sevsem de çok çok bir keyif aldığımı hatırlamıyorum, sinemada izledikten sonra sadece 1 kere tekrar izledim o da bana yetti, 5. sırada New Moon; fazla söze gerek yok, nefret ettim filmden. Weitz'in favori kitabımı mahvetmiş olduğu gerçeğini hala kabullenemiyorum, bir daha da izlemek istemiyorum.

Favori Yönetmen

Aydan: Bill Condon ve Chris Weitz (Her ne kadar Edward&Bella gerçeğini mahvetmiş olsa da seviyorum onun aksiyon tekniğini)

Büşra: David Slade dışında hepsi. Hepsi için farklı sebepler var. (Eknot:Chris Weitz favori kitabın içine etmeseydin iyiydi ama seni yine de seviyorum.)

Cansu: Bill Condon.

Öykü: Bill Condon elbette. Breaking Dawn’ı kitaba fena olmayacak bir biçimde uyarlayarak, kendinden ufak dokunuşlar da katarak filmlerden keyif almamı sağladı.

Fatoş: Chatty Cathy! Her ne kadar Twilight'a deli gibi bayılmasam da Catherine Teyze (eskiden öyle derdik) candır. Henüz film dahi vizyona girmemişken set videolarındaki heyecanı ve şevki hemen ona kanımın kaynamasına sebep olmuştu. Bizi en iyi anlayan yönetmenin o olduğunu düşünüyorum çünkü bana göre kendisi de tam bir fangirl :)
Tabii ki Bill Condon da favorilerimden bir diğeri. Breaking Dawn Part 1'in mimarı ne de olsa. Seviyorum seni Bill!

Favori Sahne

Aydan: Abi buralara çalışamadım, kolay yerden sorsanıza?!

Twilight: (‘bu’ demeyi çok isterdim ama onun yerine ‘senden nefret ediyorum Chatty Chaty!’ diyorum)


Prom sahnesi, zaten filmde ele avuca gelir, adam gibi çekilmiş ‘bi o sahne vardı.


New Moon: Odasında tek başına oturan Bella… aylar geçiyor. Jacob & Bella’ın sinema salonundaki sahne


Bir de kurtların ormanda Victoria’yı kovaladıkları sahne (bana göre -son film hariç- serideki en başarılı aksiyon sahnesiydi.)

Eclipse: Kesinlikle Band of Horses’ın Life on Earth şarkısının çaldığı sahne.


Breaking Dawn Part 1: Filmin başında ve sonundaki sahneler diyip kaçıyorum http://its-soo-obvious.tumblr.com/post/35519196993/breaking-dawn-part-i-2011-childhood-is-the. Seçemiyorum çünkü.

Breaking Dawn Part 2: Vahşice dağa tırmanan vampir Bella ve Edward & Renesmee sahneleri


Aaa bir de tabii ki savaş sahnesi.

Büşra: Yeni Ay’da, İtalya’daki kavuşma sahnesi. Kişisel sebeplerden dolayı.

Cansu: Alacakaranlık'tan karların altında, çayırda uzandıkları ve balo, Tutulma'dan Edward'ın "her zaman Bella'm olacaksın" dediği ve 'Şafak Vakti - Bölüm 1'den düğün, Bella&Jake'in dans sahnesi, Edward'ın Reneesme'nin sesini duyduğu sahne.

Öykü: Breaking Dawn Part 2’da Bella’nın Jacob’u fena benzettiği sahne. Ooohh hatırladıkça içimin yağları eridi, muhteşemdi.Fatoş: Çok fazla sevdiğim sahne var ama favorim Twilight'tan ve hiç değişmedi; balo sahnesi. Hiçbir yorum yapmayacağım ve sadece şunlara bakın diyorum...

 
 
 

Bu sahne dışında bir de Cansu'nun favorilerine çömmek istiyorum izniyle :)

Favori Replik

Aydan: Seçemiyorum ki. Zor bu ya. Pas.

Büşra: Çok alakasız ama
Alice: “It’s time! It’s time!” ve
Yeni Ay’da İtalyadaki Kavuşma sahnesinden,
Edward: “You believe me so easily.”

Cansu: "Time passes. Even when it seems impossible. Even when each tick of the second hand aches like the pulse of blood behind a bruise. It passes unevenly, in strange lurches and dragging lulls, but pass it does. even for me. "
"You know, I’m not like a car that you can fix up. I’m never going to run right."
Aslında filmleri tekrardan izlesem bulurum bir şeyler ama nedense bunlar kalmış aklımda :)

Öykü: Favorim tabii ki Twilight’tan:
Edward: And so the lion fell in love with the lamb... (Ve sonunda aslan kuzuya âşık olur.) Bella: What a stupid lamb. (Ne aptal bir kuzu.) Edward: What a sick, masochistic lion. (Ne hasta, mazoşist bir aslan.)
Çok sevdim.

Fatoş: Şöyle bir düşüneyim... Filmlerde en çok sevdiğim şey Bella'nın her film başındaki iç konuşmalarıydı. Öncelikle onların hepsi favorim. Aklıma gelenler:
Bella: "Death is peaceful - easy. Life is harder." (Ölüm huzurlu, kolay. Hayat ise zor.)
Edward: "You're my life now." (Sen artık benim hayatımsın.)
Edward: "You don't know how long I've waited for you." (Seni ne kadar uzun süredir beklediğimi bilmiyorsun.)
Bella: "I dream about being with you, forever." (Seninle sonsuza dek beraber olmayı hayal ediyorum.)
Edward: "You'll always be my Bella... My Bella just less fragile." (Sen her zaman benim Bella'm olacaksın. Benim Bella'm ama daha kırılgan.)

Favori Şarkı

Aydan: Flightless Bird, Let Me Sign, Full Moon, Possibility, Hearing Damage, Life on Eart, All Yours, My Love, What Part of Forever, Chop and Change, Lets Get Lost, Turning Page, A Thousand Years Pt. 2

Büşra: Alacakaranlık: Flightless Bird American Mouth-Iron & Wine
Yeni Ay: Sea Wolf – The Violet Hour
Tutulma: Heavy In Your Arms - Florence And The Machine –ve My Love - Sia
Şafak Vakti Bölüm 1: Turning Page – Sleeping At Last
Şafak Vakti Bölüm 2: A Thousand Years – Christina Perri

Cansu: Flightless Bird, American Mouth  – By Iron & Wine
Possibility - By Lykke Li
Bella's Lullaby - By Carter Burwell

Öykü: Twilight serisindeki çoğu şarkıyı seviyorum aslında. Bu serinin en güzel yanlarından biri de soundtrackleri zaten. Ayrım yapamıyorum birkaç tanesini sayayım: Flightless Bird American Mouth, Done All Wrong, A White Demon Love Song, Eclipse (All Yours) ama şu sıralar dinlemekten vazgeçemediğim A Thousand Years.

Fatoş: Breaking Dawn - Part 2 (korkunçtu) dışında tüm albümleri seviyorum ama favori albüm kesinlikle Eclipse. Tek bir favori şarkı seçmek çok zor. Flightless Bird, American Mouth, Let Me Sign, No Sound But The Wind, My Love, Turning Page, Cold, A Thousand Years Part 2 en favorilerimden.

Favori Afiş ve Promosyon Resmi

Aydan: Afiş:


Promosyon resimleri:
1

2

3

Büşra: Afiş: Yeni Ay


Resim: Sahnenin güzelliğinden dolayı.


Cansu: Zaten ilk film hariç diğer afişleri görmek bile istediğimi sanmıyorum. Twilight afişi ve resimleri diyorum. Hatta özellikle bu ikisi:Öykü: Bella’nın duru, zarif güzelliği ve Edward’ın karizmasıyla birlikte afişte tabii ki Twilight.


Resimler: Biri bu


Biri de bu


Çok tatlılar o yüzden.

Fatoş: Twilight dışında hiçbir filmin afişinde iş yok. Promosyon çekimleri ve afişlerin üzerine tanımam: 1 | 2 | 3 

Resimler arasında da en favorim yine Twilight'tan. Sevimli şeyler:


Ve her zamanki gibi sadece bir tane seçemediğimden diğer favoriler:Favori Gala + Elbise + Saç

Aydan: Braking Dawn - Part 2 Los Angeles Galası

(favori çift :D) 

Büşra: Şafak Vakti Bölüm 2 Los Angeles Galası
Bu elbise belki de en çok yorum yapılan elbiseydi. Cesur olmasının dışında tarz olarak çok klas buldum. O dönemleri yaşadığımdan değil tabi ki ama elbise bu döneme aitken; saç, eski Hollywood yıldızlarına bir gönderme gibiydi.

Cansu: 'Şafak Vakti - Bölüm 1' Londra Galası. Kristen çuval giyse bile benim için sorun olmaz ama ilk defa (Oscar'daki elbiseyi saymazsak) bir uzun elbise ile o etkiyi bıraktı bende. Zaten saç ve makyaja diyecek bir şey yok.

Öykü: Eclipse Los Angeles galasında giydiği beyaz elbise hala aklımda. Mermer gibi beyaz ten üstüne bembeyaz giyinince bakmaya doyamamıştım, inanılmaz zarifti. Tabii Breaking Dawn Part 2 galalarında giydiği birbirinden güzel Zuhair Murad tasarımlarını da söylemeden geçemem, son zamanlarda eskiye kıyasla Kristen’ın oldukça güzelleştiği ve zarifleştiği konusunda çoğu kişiyle hemfikirim.


Fatoş: Eclipse New York Galası. Elbise, saç, saç rengi ve Kristen. Hepsi favorim :)Ayrıca Twilight Madrid, Roma ve Berlin galaları, New Moon New York galası ve Londra fan buluşması, Eclipse Los Angeles galası, Stockholm ve Seul fan buluşmaları, Breaking Dawn - Part 1 Londra galası ve Breaking Dawn - Part 2 Los Angeles galasındaki görünümlerini de çok sevdiğimi söylemeliyim.

Favori Video Röportajı

Aydan: Tam olarak değil ama aklıma şimdilik bu ikisi geliyor: Dikkatimi dağıtıyorlar *http://24.media.tumblr.com/tumblr_mcnh66p0CE1qc4g8vo14_r9_250.gif *


Bu kesinlikle tüm zamanların en favorisi *kahkahalar*


Büşra: Çünkü çok tatlılar.


Öykü: Özellikle favori gördüğüm bir video röportajı yok aslında çünkü bir süre sonra mecburen aynı şeyleri tekrarlamaya başlıyorlar. Ama en son izlediğim MTV UK London röportajı oldukça keyifliydi.


Cansu: İlk MTV röportajı. Nostaljik insanım ben :P

Fatoş: Tabii ki MTV'nin Twilight Tuesdays röportajı. Kristen & Rob'ın sevimliliği *kalpkalpkalp*


'Şafak Vakti - Bölüm 2' Yorumu

Aydan: Öncelikle bütün olarak ele alıyorum. Genel anlamda başarılı buldum. Yani ilk filmden bu yana geldiğimiz noktaya bakılacak olursa muhteşemdi hatta. Belki de tüm seri boyunca hep beklentilere girip istediğimizi bulamadığımız için hayal kırıklıklarına uğradık, bu defa ne beklediğimizi bilemiyorduk -ki nitekim sonucu da iyi oldu. Ne olacağını bilememenin heyecanına kapılıp gittim belki de o yüzden çok başarılı geldi. Belki de 2. veya 3. kez izlediğimde her zaman olduğu gibi eksik/yetersiz gelen şeyler bulacağım. Neyse ama artık hatalar bile affedilir bir hale geldi. Onları görmekten sıkıldığım içindir belki de. Bilemiyorum.

Bu filmi bütün filmlerden daha çok sevmemin bir başka nedeni de hep görmek istediğim bir Edward’ı sonunda, nihayet ortaya koymuş olmalarıydı (Bella’nın gücünü denedikleri sahneler, Renesmee’yle ilişkisi ve yakında katliama kurban gideceklerini bilmesine rağmen hep pozitif oluşu). Artık bir şeyleri boş vermiş, rahat, kendini olayların akışına bırakmış. Hatta o kadar boş vermiş ki Volturi onları öldürmeye geliyor ama o bu durumu çok kafaya takmış görünmüyor


*kahkahalar*

Vampir Bella için ne desem az. Vampir dediğin böyle olur diyorum. Dağa tırmanışı tüylerimi ürpertti. Serinin başından beri beklediğim ama bir türlü hissedemediğim bir tepkiydi. Kristen, canım, sen olmuşsun.
Spoiler korkusu olmadan filmin sonuna değinebilirim artık değil mi? Evet atış serbest.

Ayrıca o kopan kafaların bende “Oww süper!” duyguları uyandırması çok mu garip? Öyle hissettim işte. Jasper’ı aşırı seven biriyim ama nedense kafası uçtuğunda pek üzülmedim. Bir “Hayır olamaz Seth’e kıymayın bari!” diyerek üzüldüğümü bir de “Yok artık Leah sen de mi?” dediğimi hatırlıyorum. İşte o çok koydu. Alice’in kellesi de uçsaydı işte o zaman “her şeye rağmen güzel bitti” derdim. Ama olmadı. Alice yine her zamanki gibi “Its time. It’s time” dercesine herşeyin içine etti. İyi bir kandırmacaydı. Fena şakalandık. 6. His filminden bu yana hiç böyle salak konumuna düşürülmüş gibi hissetmemiştim. Demek ki bu işi başardılar. Sağolsunlar.

Aaa unutmadan şunu da yazayım, içimde kalmasın.

Tam her şey iyi, hoş, bu film hakkaten olmuş derken neredeyse serideki her yönetmenin düştüğü aptallığa Bill Condon’ın da düştüğünü görmek üzdü açıkçacı. Ya da -yine- Rosenberg mi düştü demeli? Hem de yazarın (Stephenie Meyer’in) ta kendisiyle birlikte? Alice, kurtların ve Renesmee’nin geleceğini göremiyordu değil mi? Ondan yaşanmıştı zaten Bölüm 1’deki o hır, gür, hengame? Peki o zaman o salak mı salak ve bi o kadar da anlamsız Renesmee&Jacob gelecek sahnesini sona yerleştirmek, yazmak ve çekmek nasıl mantıklı geldi bu insanlara. Ve kimse çıkıp da ne yapıyorsunuz, kendinize gelin demedi mi? En azından oyuncular? Bana tıpkı açlıkla kıvranan Edward’ın aslında siyah olması gereken ama turuncu gözlerle ortalıkta dolandığı New Moon’u anımsattı. Fakat o zaman en azından Weitz çıkıp “çok büyük bir hata yaptım, evet, aklıma getiremedim” diye kabul etmişti.

Büşra: Alacakaranlık dışında en beğendiğim ve tekrar tekrar izleyebileceğim ikinci film. Şafak Vakti 1 ve 2’nin aynı anda çekildiğini bilmek şu an “Vay be” dedirtiyor. Kristen açısından bir yandan ölmekte olan birini, diğer yandan tam tersi güçlü hatta en güçlüyü oynamak oldukça zor olmalı ve çok başarılıydı. Ve detaylara verilen önem bir izleyici olarak benim hoşuma gitti. Diğer filmlerden alışık olmadığım bir durum bu. En önemlisi de Edward ve Bella’yı bir aile olarak görebilmek çok hoşuma gitti. Ekstradan gelen vampirleri hiç sallamayacağımı düşünmüştüm ama keşke tüm filmlerde Cullen’ların gereksiz, vasıfsız üyeleri dışında onlar olsaymış. : )

Cansu: Film bana fazlasıyla teknik geldi. Bilmiyorum, fazla sevemedim. Tabi bu film öncesi arkadaşlarımın "mükemmel, harika, süper ötesi" gibi yorumlarının etkisiyle beklenti oluşturarak gidince kaçınılmaz oldu sanki. Hemen konu değiştireceğim ama ne desem bilemedim. Neyse savaşın gerçek çıkmaması ise tam bir hayal kırıklığı oldu, kandırılmış hissettim. O savaş gerçek olmalıydı! Tamam kayıplarımız olacaktı ama böyle bir son mu olur ya, lütfen? Zaten Aro'nun da içine sinmedi orada "şimdilik" dedi fark ettiyseniz, rahat duracağını hiç sanmıyorum. Lafı uzatmanın alemi yok, zaten pek beceremiyorum film yorumu  vs. şeyleri. Favorim değildi, eğer kıyaslama yaparsak Şafak Vakti Bölüm 1'den daha mutlu ayrıldığımı söyleyebilirim. Onu daha çok sevmiştim.

Öykü: Breaking Dawn Pt. 2 seride beni oldukça şaşırtan filmlerden birisi oldu. Bana göre kitabı o kadar etkileyici olmamasına rağmen Bill Condon gerçekten harika bir iş çıkartmış. Bella vampir olunca kazandığı gücü ve "mükemmelliğini" hep abartılı buldum ama kitapta da bu böyleydi; kitaba sadık kalındığı için bir şey diyemiyorum. Genelde herkes Bella'nın kızıyla kurduğu bağı çok beğenmiş fakat bana normal geldi, ekstra bir durum göremedim açıkçası. Savaş sahnesi inanılmaz çarpıcıydı özellikle sonunda her şeyin Alice'in görüsü olduğunun ortaya çıkması sinemada ben dahil herkese "Hadi canım!" dedirtti. Breaking Dawn Pt. 1'de Bella ve Edward'ın "sert" aşkı bu filmde yerini daha yumuşak bir romantizme bırakmıştı, evliliğin tekdüzeliğinden olsa gerek eheh ama bu hoşuma gitti. Twilight serisine bu filmle veda ettik, bunun elbette hepimizin üzerinde ayrı bir etkisi var bu yüzden ben bu filme 9/10 veriyorum. :))

Fatoş: Filme çok çok bayıldığımı söyleyemeyeceğim. Son film olduğu için ve artık olumsuz bir şey söylemek istemediğim için teknik olaylara, eksikliklere hiç girmeyeceğim. Eli yüzü düzgün bir filmdi, önemli olaylar aktarılmıştı ve aksiyon dozu da gayet yerindeydi. Savaş sahnesinde bir şok yaşamadığım için bana o kadar çok etkileyici gelmedi çünkü o sahnenin gerçek olmadığını tahmin ettim. Meyer'ın kitap çıktığında hayranlara hitaben söylediği eğer savaş olsaydı, birileri ölseydi özellikle de Cullenlar'dan biri, Bella ve Edward'ın mükemmel sonu olmazdı lafını haklı çıkarmak için böyle bir şeye kalkıştığını düşünüyorum. Haklı da sanırım çünkü Carlisle'ın ve Seth'in ölümünde bir kötü oldum, yalan değil.
Vampir Bella'yı kitapta pek sevmemiştim ama filmde bayıldım. Ee tabii ki Kristen faktörü. Performansı bence olağanüstüydü, Breaking Dawn - Part 1'deki o kırılgan Bella'dan sonra vampir + anne Bella performansı da süperdi. Çok keyif aldım izlemekten. Anne Bella + vampir Bella = AWESOME. Nessie'li sahneler de çok hoştu ve özellikle şu Daddyward sahnesi beni benden aldı:

iamteamkstew

Filmin sonunu da çok sevdim. Özellikle tüm filmlerden hazırlanan o montaj çok duygulandırdı. Kitapta da Bella'nın Edward'a zihnini görmesi için izin verdiği sahne favorimdi, burada da.
Ha bir de vampir klanlarını çok merak ediyordum filmden önce. Özellikle Rami Malek ve Joe Anderson bana göre şahaneydi. Her ne kadar Joe Anderson benim hayallerimdeki Garrett olsa da Alistair'a da yakışmıştı ve Kristen'la bir sahnesi olması beni mutlu etti :) Onun dışında en favori vampirim Garrett olmamıştı, üzgünüm Lee Pace.

NOT: Sizler de favorilerinizi bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz :)

9 yorum:

 1. Favorilerimizi paylasalim derken yani bu sorulari bizdemi yanitlyalim?

  YanıtlaSil
 2. 1.favori Kitap:New Moon

  2.Favori Team:Team Bella :)

  3.Favori Film:New Moon.Beni en cok derinden etkiliyen.

  4.Favori Yonetmen:Bill Condon

  5.Favori sahne:Aslinda hepsi ama en cok Bellanin oldugunu zanetip Jackobun aglamasi.

  6.Favori Replik:En cok hatirliorumki Bella oldugunde Edward ona kalp masaji yaparak durmadan "Bella please please please" demesi.Gercekten cok etkilenmistim.

  7.Favori sarki:Christina Perri-A Thousand Years ve flightless bird,american mouth

  8.favori afis ve promosyo resimleri:Simdi bunlari asil koyayim bilmiyorum ama soyle bir sey yapacagim.Biri bu http://img268.imageshack.us/img268/1075/200907231339tm.jpg digeri ise bu http://images2.fanpop.com/images/photos/6800000/New-Moon-poster-twilight-series-6822068-881-1337.jpg
  Eger boyle yapmak yalnissa simdiden ozuer dierim

  9.Favori Gala+Elbise+Sac:http://images5.fanpop.com/image/photos/26800000/HQ-The-Twilight-Saga-Breaking-Dawn-Part-1-Los-Angeles-Premiere-14-11-11-kristen-stewart-26840935-1657-2560.jpg

  10.Favori Video Roportaji:http://www.youtube.com/watch?v=fREjpeShur0

  11.Safak Vakti Bolum 2 yorumlar:Twilight anlatilmaz yasanir :)

  YanıtlaSil
 3. Favori Kitap
  New Moon kesinlikle. O hikaye, o Bella, o olaylar… Çok sevmiştim. Twilight da ikinci favorim.
  Favori Team
  Edward ya da Jacob diyeceğim. Her genç kız gibi Edward da benim hayallerimi süslemişti (süslüyor). Ama Jacob’ın da yeri ayrıdır. (Ama Edward bir adım önde!) O yüzden Team Bella :)
  Favori Film
  BD Part 1 veya 2. Twilight da olabilir, karar veremiyorum. Ama kesinlikle Eclipse ya da New Moon DEĞİL. İstediğim keyfi alamamıştım.
  Favori Yönetmen
  Bill Condon. Biraz da Catherine. Fatoş’un da dediği gibi tam bir fangööörl 
  Favori Sahne
  Twilight: Piyano ve balo sahnesi. Mucuk mucuk.
  New Moon: İtalya sahnesi iyidir. (O “Senden önce hayatım Bella…” repliğini koymadığı için Chris’i asla affetmeyeceğim! Eğer koysaydı onu seçerdim).
  Eclipse: Tüm E&B (Bella’nın odasındaki + Edward’ın odasındaki) sahneleri. Gerisi fos 
  BD Part 1: Düğün ve balayı diyeyim.
  BD Part 2: Duygusal davranıp son sahne diyeceğim :’)
  Favori Replik
  Çok var. İmkanı yok seçemem. Geçiyorum. (Ama en sevdiğim replikler Twilight kitabında)
  Favori Şarkı
  Hayatımda en sevdiğim soundtracklardan biri de The Twilight Saga soundtracklarıdır. Twilight, New Moon, Eclipse, BD Part 1 ve 2. Hepsine bayılıyorum. Ama benim için Flightless Bird, American Mouth, My Love, Turning Page, Life on Earth, A Thousand Years Part 2 ve Carter Burwell’ın TÜM besteleri.
  Favori Afiş
  Twilight afişleri. Bir de belki birazcık da BD Part 2 afişleri.
  Promosyon resimleri
  Kesinlikle Twilight. Özellikle; http://www.kstewartfan.org/gallery/albums/MovieProductions/Twilight/PromotionalStills/055.jpg
  Ve çok beğendiğim ve Fatoş’tan kopyaladığım; http://i.imgur.com/YGznR.jpg
  Favori Gala + Elbise + Saç
  Immmmmmm… Şafak Vakti Bölüm 2 LA galası ve Eclipse LA galası. Çok sevmiştim ikisini de 
  Favori Video Röportajı
  Rob ile 2008’de Paris’te birlikte katıldıkları La Boite soru-cevap  Ve tüm John Horrowitz röportajları! *içimdeki josh sevgisi*
  Şafak Vakti Bölüm 2 Yorumu
  Çok sevdim, hızımı alamadım, birkaç kez gittim. Öncelikle Vampir Bella HARİKAYDI. Bu kadar seveceğimi sanmıyordum ama bayıldım. (Özellikle Jake’i haşlama sahnesinde, vooouvvv) Sonra, vampir klanları ve savaş sahnesi harikaydı. Hiç sıkılmadan izlettirdi. Özellikle Vladimir ve Benjamin. İkisine de bayıldım. Tabii bazı sahneler birbirlerinden bu kadar kopuk olmasaydı daha iyi olabilirmiş… Ayrıca Billy Burke’a her filmde olduğu gibi bayıldım. Bir insan bu kadar mı sevdirir kendini? Adam gülse bile ben ağlarım, o derece etkiliyor oyunculuğu beni. (Bir de duygusal sahnelerde nasılım, siz düşünün!) Nedenini hala çözemedim ama favori oyuncularımdan biridir her zaman. Ayrıcaaaa Edward&Bella&Nessie’ye öpücükler, öpücükler, öpücükler… <3

  YanıtlaSil
 4. Favori team'de "Edward ya da Jacob diyeceğim" değil, "diyemeyeceğim" olacaktı -_____-

  YanıtlaSil
 5. Favori elbisesi kesinikle BD part 1 Londra galasindaki giyindigi Roberto Cavalli imzali elbisesi. Siyah saclar, makyaj.. Herseyi ile harikaydi!

  YanıtlaSil
 6. Bunu yapmanız çok çok güzel olmuş :)

  1.favori Kitap: Yeni Ay | 2.Favori Team: Team Edward

  3.Favori Film: Alacakaranlık ve Yeni Ay | 4.Favori Yonetmen: Catherine Hardwick

  5.Favori sahne: Mezuniyet sahnesi, düğün sahnesi, son filmdeki sevişme sahnesinin sonunda uzanmaları :D

  6.Favori Replik: Midnight Sun'dan herhangi bir replik favori repliğimdir.

  7.Favori sarki: Christina Perri-A Thousand Years, flightless bird,american mouth, Hearing Damage - Thom Yorke

  8.favori afis ve promosyo resimleri: Afiş olarak Alacakaranlık ve Yeni Ay, promo resmi olarak da Alacakaranlık ve Yeni Ay. Ama Tutulma'nın ilk promo resimlerinin çıkışını unutamıyorum, sevgililer günüydü ve birbirinden güzel Edward&Bella resimleri yayınlamışlardı.

  9.Favori Gala+Elbise+Sac: Çift olarak Eclipse LA galasındaki Kristen ile Robert -> http://25.media.tumblr.com/tumblr_maryx7c2cH1ru26ivo3_1280.jpg
  Ayrı ayrı Kristen - BD P1 J. Mendel elbisesi -> http://25.media.tumblr.com/tumblr_luovzvMxRW1r4nnjdo1_250.gif
  Robert - BD P2 Almanya galası Burberry takımı -> http://25.media.tumblr.com/tumblr_mdlnnhEFR41qdv921o1_250.png

  10.Favori Video Roportaji: Çoğunu izlemediğim için seçemiyorum. Ama en son yaptıkları "en çok kim?" oyunu hoşuma gitmişti.

  11.Safak Vakti Bolum 2 yorumlar: Yapmıştım ama hadi bir daha yapayım. Filmin ilk yarısında çok fazla bilgisayar işi vardı ve bana fazlasıyla yapay geldi. O yüzden pek beğenmedim ama film ilerledikçe daha da sevmeye başladım. Özellikle Carlisle'ın ölümünün ardından oluşan olaylar kalp krizi geçirtti. Bu arada filmin başlangıcı ve bitişi de çok güzeldi.

  YanıtlaSil
 7. Favori kitap:Alacakaranlık.Hala okuyorum :D
  Favori team:Team bella!
  Favori film:Şafak vakti bölüm iki.
  Favori sahne:Son filmdeki çayır sahnesi ehehe :D
  Favori replik:"Sana baba demeye başlamalı mıyım?" "Hayır."
  Favori şarkı:Bruno Mars-It will rain,Paramore-decode,Cristina perri-a thousand years.
  Favori yönetmen:Farketmez ;)
  Favori afiş ve promosyon resimleri:Alacakaranlık eyiydi ya.
  Favori gala ve diğer ıvır zıvırlar:http://www.google.com.tr/imgres?um=1&hl=tr&sa=N&tbo=d&biw=1280&bih=685&tbm=isch&tbnid=pMpwZ1Owp5ghhM:&imgrefurl=http://www.cosmogirl.com.tr/Kulis/Ebe_Sobe/2012/11/14/safak-vakti-2nin-los-angeles-galasi&docid=9Oov-9_E62busM&imgurl=http://i.tmgrup.com.tr/cg/2012/11/14/378028629380.jpg&w=634&h=414&ei=CCYBUbK_MqGK4ASWroCwBA&zoom=1&iact=hc&vpx=809&vpy=129&dur=734&hovh=181&hovw=278&tx=139&ty=44&sig=104632412405489210379&page=1&tbnh=131&tbnw=193&start=0&ndsp=30&ved=1t:429,r:5,s:0,i:94
  Favori video röportajı:İlkler iyiydi.
  Şafak vakti bölüm iki yorumlar:Nasıl geçti farketmedik 5 dakikada bitti gibiydi.Savaş sahnesinde topluca küfrettik ve savaşın olmadığını anlayınca alkışladık :D Hepsi güzeldi ama son sahneler ayrıydı.

  YanıtlaSil