21 Kasım 2012 Çarşamba

Walter Salles Kristen Hakkında Konuşuyor

Backstage - Walter Salles, ilk kez 2007'de iki yakın arkadaşı "Babel"in yönetmeni Alejandro Gonzalez Inarritu ve müzisyen Gustavo Santaollala'yla birlikte bir yemekteyken kendilerine "Yolda"da Marylou'yu canlandırması için genç bir aktris aradığını söylemiş. Salles olayı şöyle anlatıyor; "Her ikisi de hep bir ağızdan 'Into the Wild'daki şu kızla tanışmalısın,' dediler." Filmi izledikten sonra Salles, o zamanlar adı bile duyulmamış Kristen Stewart'a tutulmuş. "Kristen filmin üçte ikisinde yok fakat hikayeye girdiği anda perdeye eşsiz bir ışık ve çekici bir kalite getiriyor, bu sadece birkaç aktrisin başarabildiği bir şey," diyor. Sunset Marquis Oteli'nde (Stewart mekan için "kalbimde çok özel bir yeri var" diyor) görüştükten sonra Salles rolü ona teklif etmiş. "Rol için o sırada birkaç aktrisin daha seçmeleri sürüyordu fakat onun seçmelere katılmasını dahi istemedim," diyor.

Salles, Stewart'ın iş ahlakıyla setteki herkesi kendine hayran bıraktığını söylüyor. "İşine inanılmaz derecede konsantre olan biri. Bu konuda kendine karşı acımasız da olabiliyor; elinden gelenin en iyisini yaptığına inana kadar vazgeçmiyor. Bu tarz bir mükemmel arayışı her yönetmen için büyük bir lütuftur." Aktrisin daha az bilinen yetenekleriyle ilgili olarak ise Salles şunları söylüyor, "iPod'u 70'lerin en iyi şarkılarıyla dolu, ne zaman iyi müzik dinlemek istesek hemen Kristen'a haber veriyorduk. Ayrıca en az bizim çocuklar (oyuncu kadrosundaki beyler) kadar iyi bilardo oynuyor. Aslında daha iyi, onları pek çok kez yenilgiye uğrattı."

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VillageVoice - Walter Salles Kristen Stewart'ı çözmüş.

"Sınırları zorlayan, duvarları yıkan roller onun ilgisini çekiyor ve bu karakterlere büyük bir tutku ve zekayla hayat veriyor. Ve evet onun cesur biri olduğunu düşünüyorum."

KStewDevotee | TeamKristenSite

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder