11 Kasım 2012 Pazar

Kristen İnsan Ticaretiyle Savaşmak İçin Shoe Revolt'a İkinci Kez Ayakkabı Bağışladı


Kristen Stewart hakkında çok az şeyden haberdar olsanız da bir çift Converse ayakkabının kendisinin daimi görünüşünün bir parçası olduğunu bilirsiniz. Kristen daha önce ününü insan ticareti ve cinsel istismara savaş açmak için kullanmıştı. Kristen Stewart'ın geçen sene imzaladığı Keds ayakkabıları Show Revolt ve kampanya ortaklarına 1.500 Dolar kazandırdı.

Her yıl Amerika'da çoğunluğu kız yaklaşık olarak 200.000 genç, insan ticaretinin bir başka boyutu olan seks ticaretinin kurbanı oluyor. Bu dünyadaki en hızla büyüyen suç endüstrilerinden biri. Sorun seks tüccarlarının Amerikan gençliğine açmış olduğu savaş. Gençleri sadece birer kazanç kapısı olarak görüyorlar, onlara göre gençler insan değil birer mallar. Amerika'daki fuhuş mağdurlarının yaş ortalaması 12 ve 14 arasında değişiyor.

Shoe Revolt bir sonraki açık arttırmasını Şafak Vakti - Bölüm 2'nin vizyona girdiği tarihte, 16 Kasım'da başlatacak. Fanlar Kristen Stewart tarafından imzalanmış Converse ayakkabıları kazanmak için açık attırmaya katılabilirler. Kristen'a olan desteğinizi göstermek için böyle güzel bir amaca destek vermekten daha güzel bir yol olamaz.

Kristen Little White Lies dergisinin Eylül 2012 sayısında şunları söylemişti; "Bir şeyler yapmam gerektiğini hissediyorum. Birkaç yıl önce Welcome to the Rileys (Stewart filmde duygusal sorunları olan genç bir kızı canlandırdı) filmini yaptım ve şimdi biri New Orleans diğeri Los Angeles'ta olmak üzere iki tane kadın sığınma evi açmak istiyorum. Bu konunun neden bu kadar önemli olduğunu anlatan bir belgesel yapmak istiyorum. Fakat gördüğümüz tek şey tüm o boş hayır işleri. (...) Ben bu işi doğru şekilde yapmak istiyorum. Şu anda bunu yapabilecekmiş gibi hissediyorum, elimdeki şeylerin boşa harcanmasını istemiyorum." Kristen'ın çabaları kesinlikle boşa gitmedi, bu adaletsizliğin devam etmemesi için sesini duyurma konusunda doğru bir yolda. Lütfen insan ticaretini yok etmek için siz de ona katılın.

Kristen Stewart'ın ayakkabıları, ünlülerin katılımıyla düzenlediğimiz ve tüm geliri seks ticareti kurbanlarına ve savaşçılarına aktarılacak olan bir açık arttırmada yer alacak. Katkınızla, Shoe Revolt ve burs programlarına gösterdiğiniz destekle, kurbanlara (kanlı canlı insanlara) onları görmezden gelmediğinizi veya unutmadığınızı, tam tersine onları hatırladığınızı ve özgür yaşamaya hakları olduğunu göstereceksiniz. Shoe Revolt, burs programımız, gelecekteki açık arttırmalarımız hakkındaki bilgiler ve hareketimize destek vermek için www.shoerevolt.org veya www.teenrevolt.org adreslerini ziyaret edebilirsiniz. Açık arttırma ile ilgili detaylar için ise Facebook ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Kaynak | @KstewAngel | RobstenDreams | KSN

1 yorum: