18 Kasım 2012 Pazar

Kristen 'Alacakaranlık Serisi' Filmleri Hakkında Konuşuyor

'Alacakaranlık' hakkında: "En iyi hatırladığım şey Rob'la birlikte bir odada oturup senaryo üzerinde çalışırken saçımızı başımızı yolacak duruma gelmemizdi. Sürekli stüdyodan bize notlar gönderiliyordu. Hem de her gün. Şimdi o notları gönderen herkesi çok seviyorum ama o zamanlar 'Sakın bana bir şey söylemeyin,' modundaydım. Tam bir mücadeleydi ve çok da eğlenceliydi. Benim olayım da bu zaten. Yani kısaca harikaydı."

'Yeni Ay' hakkında: "Her zaman favorimdi. Filmde tasvir edilen derinlik ve tüm o ormandan yatak odasına, yatak odasından İtalya'ya giden yol... Aman Tanrım, işte yaşamaya değer olan bu. Eğer filmi şu anda tekrar çekebilme şansımız olsaydı... geriye dönüp filmi yeniden çekmeyi gerçekten çok çok ama çok isterdim. Daha iyi olmaya çalışırdım. Ama filmi seviyorum ve Chris'le [Weitz] harika bir tecrübe yaşadım."

'Tutulma' hakkında: "Bu filmi bir türlü sevemedim. O dönemde filmleri bir nevi ard arda piyasaya sürüyor gibiydik. Birbirlerine çok yakın tarihlerde vizyona girdiler. Fabrika ürünüymüş gibi hissettirmişti. Ve en acı verici nokta bunun bilincinde olmaktı. Bir film setindeyken bunu bildiğinizde bir şeyler yok olup gidiyor. Pek çok şey adeta parmaklarımızın ucundan kayıp gitti."

'Şafak Vakti - Bölüm 1' hakkında: "'Şafak Vakti' benim için en heyecan verici olanıydı. Sizi can evinizden vuruyor. Ayrıca son filmde tekrar yapamayacağım ve canlandırmak için sabırsızlandığım pek çok farklı şey vardı. Daha sonra tekrarlanamayacak şeylerdi bunlar. Geriye dönmenin hiçbir yolu yoktu çünkü."

LATimes | Çeviri: cenup

3 yorum:

 1. kristenle aynı düşünmek harika yenı aya bnde bayılmıştım o melankoli bellanın depresif halleri falan herşeyı ço sevdım müzikleri ayrı bı sevmiştim ama tutulmaya nedense bende alışamadım belkıde jacabla bellanın öpüşmesinden belkıde yönetmenden o yönetmeni bi türlü sevemedım ben

  YanıtlaSil
 2. New Moon seride en bayıldığım soundtrack'e sahip. Ağlamak istersem açar onu dinlerim. Gerçi şimdilerde BD2 nin soundtrack'i onunla yarışıyor gibi. Eclipse hakkında dediği şeyi çok ilginç buldum ve okuduktan sonra da hak verdim. "Ardarda piyasaya sürmek gibi."
  Şu anda favorin ne deseler emin olamam. BD2 duygularım çok baskın. New Moon a edbell yok, o değil. Tutulma kesinlikle değil. Twilight sanırım. En el sürülmemiş hali. Ya da BD2.. BD1 de olabilir.
  Bu böle gider yani. :D

  YanıtlaSil
 3. Tutulma konusunda ben de aynı fikirdeyim. Cidden pek güzel değildi. :/

  YanıtlaSil