13 Ekim 2012 Cumartesi

"Tv Sorrisi e Canzoni" (İtalya) Dergisi Röportajı

Romantik Bella'nın hayranları pek sevgili karakterlerini bu rolde tanımakta zorlanacaklar.

"Niçin? Marylou da romantik bir kız."

Evet ama 'Seks, Uyuşturucu ve Rock n' Roll' mitine göre yaşıyor.

"Çektiğim hiçbir şeyden utanç duymadım. Marylou kitaptaki en hayat dolu karakter ve her şeyi büyük bir coşkuyla yaşıyor. Bu, üç adamın - 1947'de Amerika'da mümkün olmayan bir şeyi - özgürlüğü arayış hikayesi."

Ama filmdeki Marylou yine de sınırları zorluyor.

"Herhangi bir şeye baş kaldırma niyetinde olduklarını düşünmüyorum. Beat akımı ve 68 olayları çok daha sonra geldi. Kitabın kahramanları sadece hayatı sonuna kadar yaşamak istiyorlardı."

Kendini bir isyankar gibi hissediyor musun?

"Bilmiyorum, pek çok yönüm var. Bir açıdan oldukça geleneksel değerlere sahibim: ben de herkes gibi bu dünyada aşkı arıyor ve bir gün çocuk sahibi olmak istiyorum. Diğer açıdan ise gizli bir isyankar tarafım var, bunu bana macera ve özgürlük sevdasını aşılayan Avustralyalı annemden almış olabilirim. Bazen de kendimi çok sıradışı hissediyorum. Kerouac'ın romanında da sevdiğim şey bu; size başkalarını taklit etmemenizi söylüyor, çünkü biraz farklı olmak iyi bir şeydir."

Kitabı okudun mu?

"Tabii ki. 15 yaşımdayken. Komik olan şey o zamanlar kendimi Sal'le, öbürleri çılgınca şeyler yaparken onları izleyen ve bunun hakkında kitap yazan kişiyle bağdaştırıyordum. O zamanlar şöyle dediğimi hatırlıyorum: beni böyle hayatta teşvik edecek insanlar bulmam lazım!"

Hiç arabayla bu tarz bir yolculuğa çıktın mı?

"Ah evet, fakat o zaman daha küçüktüm. Tek hatırladığım yolculuğun sonunda araba iğrenç kokuyordu!"

Marylou'da neyi sevdin?

"Kızını ve onu tanıyan insanların ses kayıtlarını dinledim. Beni çok etkiledi. Benden daha özgür biri ama aynı zamanda çok da yüce gönüllüymüş. Hayatında farklı farklı tecrübeler yaşıyor sonra da bunları başkalarıyla paylaşıyor. Yaşama farklı bir yaklaşım tarzı var. Ben daha çok içine kapanık biriyim ve sırf bu yüzden rolü reddetmeyi düşünmüştüm."

Neden?

"Kontrolümü kaybetmeyip kendimi tamamen role veremeyeceğimden korkuyordum, ama neyse ki bunu tam anlamıyla başardım."

Milyonlarca ergen için bir rol modelsin, fakat neden özel hayatın hakkında hiç konuşmuyorsun?

"Ben kendimi pazarlamıyorum, işimi ve filmlerimi tanıtıyorum. Çok ilginç kişilikler olduklarını düşünen ve özel hayatlarını satan oyuncular çok komik. O meraklı kişilere şunu söylemek istiyorum; eğer beni seviyorsan bu demektir ki birbirimize benzediğimizi düşünüyorsun. O zaman neden hayatımla ilgili her sırrı öğrenmek istiyorsun? Yemin ederim değmez, benim hayatım da seninkinden farklı değil."

Belki de şöhretin sonuçlarıyla hala baş etmeye alışamadın.

"Doğru, fanlarla karşılaştığım ilk anda yaşıyorum hala. Küçük, tuhaf bir film çekeceğimi ve başarılı olur mu olmaz mı diye bekleyeceğimi düşünüyordum. Sonra bu, çığlık atan fan seliyle karşılaştım... İşte o zaman ünlü olduğumu anladım."

Twilight'tan bahsetmişken son filmi yakında izleyeceğiz. Bize filmle ilgili bir şey söyleyebilir misin?

"Büyük bir değişim sizi bekliyor. Artık utangaç bir liseli kız değilim, kana susamış bir savaşçıyım. Üç film boyunca diğerlerinin vampirleri canlandırmasını izledim ve şimdi sıra bende. Kendime şöyle dedim; en son ben vampir olmuş olabilirim ama en iyisi ben olacağım."

Tarama
imagebam.com

Tarama | İtalyanca'dan İngilizce'ye çeviri: @CSI_Robsten | ItsOkToBeYou
Türkçe çeviri: cenup

2 yorum:

  1. Hala kitabı okudun mu diye soruyorlar ya. *-* en az 100 kez cevapladı sanırım. Marylou hakkında düşündüklerini bilmiyordum, ilginç oldu.
    ''en son ben vampir olmuş olabilirim ama en iyisi ben olacağım.'' Uuu. -,-

    YanıtlaSil
  2. marylou hakkında da neler düşündüğünü sürekli söylemişti.

    kris gene çok iddialı konuşmuşsun...

    YanıtlaSil