3 Mart 2010 Çarşamba

'Şafak Vakti - Bölüm 2' Tanıtımları


***BERLİN***

Basın Konferansı

'Şafak Vakti - Bölüm 2' Berlin Prömiyerinden Resimler
Kristen, Robert ve Taylor 'Şafak Vakti - Bölüm 2' Berlin Prömiyerinden Ayrılırken
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Londra, Madrid ve Berlin Prömiyerlerinden Fan Resimleri
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Berlin Prömiyerinden Yeni Videolar
Robert Kristen Hakkında Konuşuyor + Berlin Prömiyerinden Ufak Bir Röportaj
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Berlin Prömiyerinden Yeni Bir Video + Robert Kristen Hakkında Konuşuyor
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Berlin Basın Konferansı ve Prömiyerinden Yeni Fan Resimleri
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Berlin Prömiyerinden Yeni HQ Resimler
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Los Angeles ve Berlin Prömiyerlerinden Yeni Fan Resimleri

Yazılı Röportajlar

Alman Bild Dergisi Röportajı + Yeni Kristen&Robert Resmi

Video Röportajları

Bild ve RTL
Bravo TV (Video + Çeviri) - Kristen, serinin bitişinden, seride rol almaktan hiç pişman olup olmadığından, Bella rolünü aldığında ne hissettiğinden ve serinin onu nasıl değiştirdiğinden bahsediyor.
ProsiebenKristen bu röportajın tanıtımlardaki ve aynı zamanda seri için son röportajı olduğunu söylüyor. Serinin bitişinden ve ekipteki herkesle gurur duyduğundan bahsediyor. Şu anda hiçbirinin her şeyin sona erdiğinin farkına varmadığını, dolayısıyla üzgün hissetmediklerini fakat bir an gelip tüm bu yaşananların kafalarına dank edeceğini söylüyor. Vampir Bella'yı canlandırmaktan keyif aldığını belirtiyor ve filmdeki seks sahnesinin çekimlerinden bahsediyor.


***MADRİD***

Basın Konferansı

'Şafak Vakti - Bölüm 2' Madrid Basın Konferansı (Konferans Notları + Videolar + Resimler)

Prömiyer

El Hormiguero Programı***LONDRA TANITIMLARI***

Yazılı Röportajlar


Video Röportajları

Ireland AM - Kristen, Bella'nın dönüşümünden bahsediyor, seyircinin diğer vampirlerin insanken nasıl olduklarını merak ettiklerini fakat Bella'da tüm bu sürece şahit olduklarını söylüyor. Seri boyunca çekimler süresince soğuk hava yüzünden çok fazla acı çektiğinden bahsediyor. Bölüm 1 ve Bölüm 2'yi aynı anda çekmelerinin kendisi için sorun olmadığını, çünkü Bella'yı artık çok iyi tanıdığını söylüyor. Muhabir Star Wars gibi ileride seriye devam edilirse Bella'yı canlandırmak ister misin diye soruyor Kristen'ın cevabı "kesinlikle evet" oluyor ancak vampirlerin değişmediğini dolayısıyla Bella'yı canlandırabilmesi için kendisinin şu anki halini dondurması gerekeceğini belirtiyor.
InStyle UK - Kristen, seriden ne öğrendiği üzerine konuşuyor, eskiden daha içine kapanık biri olduğunu ama artık bunu aştığını söylüyor. Bella'yı canlandırırken yaşadığı en güzel şeyin sette paylaştıkları o yaratıcı enerji ve en kötü şeyin ise kontakt lensler olduğunu belirtiyor. Stilinden bahsediyor, muhabir yakın zamanda bir Victoria Beckham elbisesi giydiğini hatırlatıyor ve kendisi hakkında ne düşündüğünü soruyor, tasarımlarını sevdiğini, yakın bir zamanda kendisiyle tanıştığını, çok hoş ve harika biri olduğunu söylüyor. Ne konuştukları sorulduğunda ise yanında küçük kızının olduğunu, onu çok sevimli bulduğunu ve bütün ilginin kızının üzerinde olduğunu belirtiyor.
T4 - Kristen, vampir Bella'dan ve Jacob'la kavga sahnesinden bahsediyor, kitapta bu sahnenin öyle olmadığını ama sete gittiğinde daha fazlasını yapmak hissettiğini ve sahnenin böyle ortaya çıktığını söylüyor. Hangi vampirin özel yeteneğine sahip olmak isterdin sorusuna Bella diye cevap veriyor ve herkesi koruyabilme yeteneğinin harika bir şey olduğunu belirtiyor. Ve serinin en bayat replikleri hakkında konuşuyorlar.
Movie Juice (Kristen, Robert ve Taylor röportajı) - Kristen, Bella'nın dönüşümünden bahsediyor, insan Bella mı yoksa vampir Bella mı favorin diye soruluyor o da dönüp aynı soruyu muhabire soruyor, muhabir de vampir Bella'yı tercih edeceğini, tuhaf bir şekilde onun daha hayat dolu bulduğunu söylüyor. Kristen da buna katılıyor ve özellikle aksiyon sahnelerinde bizzat rol almanın çok hoşuna gittiğini söylüyor. Fanların filmin sonunu izledikten sonra kitabı açıp o bölümü okuduklarında aslında kitaba oldukça sadık kalındığını fark edeceklerini belirtiyor.
MTV UK (Video + Çeviri) - Kristen, Bella'yı canlandırmaktan, setteki bebeklerden ve serideki favori anından bahsediyor.
Filmbeat - Kristen, Bella'nın dönüştüğünü düşünmediğini sadece vampir olarak kendini bulduğunu ve onun (Bella) için bu durumun çok doğal bir süreç olduğunu söylüyor. Ve hikaye boyunca sürekli savaş veren, çabalayan karakterlerin sonunda nihayet tüm bunlardan kurtulduklarını belirtiyor.
Empire Online - Kristen, Bella'nın dönüşümünden sonra değişen dış görünümü ve kıyafetlerinden, senaryoyu okuduktan sonra şok olduğundan, kitaptan çok farklı ama aynı zamanda da benzer bir son olduğunu düşündüğünden ve Stephenie Meyer'ın ona kitaptan tavsiye ettiği kısmı okuduktan sonra her şeyin anlamlı gelmeye başladığından bahsediyor. Hala şaşkın olduğunu ama finali çok sevdiğini söylüyor. Serinin sona erişi hakkında, Alacakaranlık'ın bir yere gitmediğini dile getiriyor ve Focus filminde Ben Affleck ile oynayacağı söylentileri üzerine, henüz kesin bir şey söyleyemem ama 'belki' diyor.
Yahoo Movies UKMuhabir vampirler gibi gece uyumak zorunda kalmasan ne yapardın diye soruyor, Kristen bu sorunun kendisine daha önce sorulduğunu dile getiriyor ve gece yürüyüşüne çıkardım cevabını veriyor. Muhabir bu iyi bir cevap deyince öncekine saçma sapan bir şekilde normalde uyanıkken yaptığım şeyleri yapardım yanıtını vermiştim diyor. Mackenzie'nin küfür kavanozuna en çok kimin para koyduğu konusunda Taylor diyor ve öyle uslu çocuk havalarına kanmayın diye şaka yapıyor. Sen ne kadar para koydun sorusuna hiç diyor, favori küfrün nedir sorusuna ise bir an cevap dahi veremiyor. Ardından klasik küfürleri sevdiğini söylüyor.
Kermode & Mayo's Film Review (Ses kaydı + Röportajdan resimler)Kristen serinin bitişinden, fanlarla birlikte bu hikayeyi paylaşmaktan ve vampir Bella'yı canlandırmaktan bahsediyor. 'Alacakaranlık' seçmeleri hakkında konuşuyor, sanki dünmüş gibi hissettiğini, o gün Catherine Hardwicke'le birlikte tam 5 saat geçirdiğini, neredeyse hiç durmak istemediklerini ve filmdeki tüm büyük sahneleri pek çok kez canlandırdıklarını söylüyor. Filmin bu kadar büyük bir şeye dönüşeceğini bırak, seriye devam edileceğini bile düşünmediklerini dile getiriyor. Fanların da talep ettiği gibi sürekli kitaba sadık kalmak istediğini dile getirdiği ve değiştirilen her şeyin sebebini öğrenmek istediği için yapımcıların ona "The Book Nazi" lakabını taktığından, her yönetmenin bu konudaki tavrının aynı olduğunu fakat filme baktığınızda Bill Condon'ın hikayeyi sevdiğini ve onun da bir hayran olduğunun hissedildiğinden bahsediyor. Alacakaranlık gibi bir şeyi bir grupla birlikte (arkadaşlar vs.) sevdiğinizde bu sevginin daha güçlü hissedildiğini söylüyor ve bu durumu da fanlarla aynı duyguları paylaşma konusuna bağlıyor. Fanların Bella'yı rol model olarak görmesinin sebebini hepimizin ergenlik, ilk gençlik dönemlerinde yaşadıkları olayların, hissettikleri duyguların, kafa karışıklıklarının ve pek çok karakter özelliklerinin (utangaç, sakar, uyumsuz vs.) aynısını Bella'da veya onun hayatında görmeleri olduğunu söylüyor. Michael Sheen'in çok eğlenceli biri olduğunu ve herkes repliklerini takip etmesi gerekirken onun hiç öyle bir derdi yokmuş gibi davrandığını dile getiriyor. Tekrar Joan Jett gibi müzisyen birinin biyografisinde yer almak ister misin sorusuna kesinlikle evet cevabını veriyor. "Focus" filmi hakkında henüz konuşamayacağını fakat Ben Affleck'in çok iyi biri olduğunu söylüyor. Son olarak bağımsız veya büyük bütçeli filmler arasında kendi açısından bir fark olmadığını, önemli olanın ortak paydada buluştuğu ve aynı tutkuları paylaştığı insanlarla doğru bir hikayeyi anlatmak olduğunu belirtiyor.
LoveFilm - Kristen, Bella'nın değişimini en az onun kadar beklediğini, çılgın vampir dünyasının Bella'ya çok doğal geldiğini, sonunda o dünyaya dahil olduğunu ve olayın çok doğal işlediğini söylüyor. İki filmi bir arada çekmenin zor değil tam tersine çok eğlenceli olduğundan bahsediyor. Filmdeki her sahnenin mantıken önemli fakat biraz zorlayıcı olduğundan ama zaten bunları anlatmak için uzun süredir beklediklerinden söz ediyor. Kitaba sadık kalma konusunda yönetmene çok şey borçlu olduklarını, Bill Condon'ın hikayeyi sevdiği için iyi iş çıkardığını, kitapların bir hayranı olarak Condon'a çok müteşekkir olduğunu söylüyor. Alacakaranlık'ın ilk günlerine, oyuncu seçmelerine katıldığı günlerdeki hislerine hala çok yakın olduğunu ve eğer biri ona gelip hadi Alacakaranlık'ı tekrar çekelim derse o zamanki ruh haline anında dönebileceğini dile getiriyor.
Entertainment.ie - Kristen, Aynı anda hem vampire dönüşmenin hem de anne olmanın bir bütünlüğü olduğundan, Bella'nın agresif ve korumacı birine dönüşmesinin aynı zamanda annelik içgüdülerinden kaynaklandığını göstermeye çalıştığından ve bunun harika bir his olduğundan bahsediyor. Jacob'la kavga ettiği sahneden, Bella'nın Jacob'tan asla nefret edemeyeceğini bildiğini fakat içindeki enerjiyi o şekilde dışarı attığından, Taylor'ın güçlü ve yumuşak kalpli biri olduğundan söz ediyor. Seriye veda ettiği için üzgün olup olmadığı hakkında, seriye veda ediyor gibi hissetmediğini söylüyor ve eğer serinin sonunu getiremeyip de yarıda bırakmış olsaydık o zaman gerçekten çok üzülürdüm diyor. Filmleri çekerken yönetmen ve oyuncular da dahil olmak üzere tüm ekibin fanlarla aynı duyguları taşıdığından ve bunun çok nadir rastlanan bir şey olduğundan bahsediyor. "Focus" hakkında sorulan soruya kibarca bu konuda henüz konuşmaya iznim yok cevabını veriyor. Gelecek planları hakkında ise bazı insanların kariyerlerine uzaktan bakıp ona şekil vermeye çalıştıklarını ama bu yöntemin ona göre olmadığını söylüyor. Muhabir İrlanda'ya gitmeyi planlayıp planlamadığını sorduğunda ise senin davetini bekliyordum yanıtını veriyor.
MagicFM (Kristen, Robert ve Taylor röportajı)Muhabir alışılagelmiş lakaplarının (RPattz, Kstew gibi) aksine kendilerine nasıl bir lakap verirlerdi diye soruyor Robert "Frank gibi sıradan bir şey olsun isterdim" diyor, Kristen da Frank'i beğeniyor ve kendisi için "Chuck" lakabını seçiyor. Muhabir "Chuck & Frank" diyerek onları birleştiriyor. Ayrıca düzenledikleri Şafak Vakti - Bölüm 2 yarışması için soruyu Kristen'dan okumasını istiyor.
Vue & NME - Kristen, Bella'nın tam kurtulduğunu düşündüğü anda başına yeni bir şeyler geldiğini, hikayesinin çok güzel bir sona vardığı anda 'Tanrım onu rahat bırakın, bırakın mutlu olsun' demek istediğini ama aynı zamanda hikayesinin baştan sona anlatılması gerektiğini belirtiyor. Twilight dünyasında yaşamanın güzel bir deneyim olduğunu ve fanlarla arasında bir fark görmediğini söylüyor, son olarak fanlara teşekkür ediyor.
This Morning (Kristen, Robert ve Taylor röportajı)Kristen, filmin çekimlerinde elini incittiğinden ve Mackenzie'nin küfür kavanozu sayesinde birkaç bin dolar topladığından bahsediyor. Ve röportajın sonunda muhabirin onlara sürpriz ödülleri oluyor. "Beyazperdedeki en acı verici doğum sahnesi" ödülünü Kristen'a takdim ediyor.
ITN / Showbizz 411 - Kristen, Muhabirin filmde çok ağladığını söylemesi üzerine bunun iyi bir şey olduğunu, kendisinin filmi izlerken duygulanıp duygulanmadığı sorusuna, filmin son on dakikasında serinin en başına dönüp çok duygusal hissettiğini söylüyor. Filmdeki sevişme sahnesinde insanları şaşırtacak bir şey olmadığını, diğer sahnelerden tek farkının yüze odaklı çekimler olduğunu, birbirlerine bakmaları gereken yerlerde doğrudan kameraya baktıklarını ve bunun da durumu oldukça garipleştirdiğini söylüyor. Seriye başladığında 17 yaşında olduğundan ve Bella'yla birlikte büyüdüğünden bahsediyor. Robert'la aralarındaki kimyanın çok iyi olduğunu ve tekrar bir filmde oynamak isteyip istemedikleri sorusuna, Robert'la tekrar çalışmak için can attığını ve güzel bir şeyler yapmak istediklerini söylüyor. Bundan sonra ne yapmak istediği, Bond kızı olabilme ihtimali üzerine, kendini bir Bond kızı olarak hayal edemediğini fakat Daniel Crag'in cool biri olduğunu söylüyor. 
HeyUGuys - Kristen, Bella'nın vampirlik konusunda çok iyi olduğunu, artık tam bir Cullen gibi göründüğünü, vampir anne Bella'yı canlandırmaktan çok hoşlandığını ve onu sevdiğini söylüyor. Ayrıca muhabirin Bella için yaptığı Twilight Mom benzetmesi de görülmeye değer :)
Film 2012 (Kristen, Robert, Taylor ve Bill Condon röportajı) - Taylor ve Robert Şafak Vakti - Bölüm 1 ve Bölüm 2'yi aynı anda çekmekten bahsediyorlar. Robert, bir sahnede vampiri canlandırırken Bölüm 1 için çekilen bir diğer sahnede insanı canlandırdığı için bu konuda en çok zorlanan ismin Kristen olduğunu söylüyor. Kristen ise vampir Bella'yı canlandırmaktan bahsediyor. Robert'tan vampir Bella'yı ve yaşadıklarını, Kristen'dan ise Renesmee'yi ve gelişimini dinliyoruz. Ayrıca Kristen serinin bitişinden bahsediyor.


***LONDRA PRÖMİYERİ***

Resimler


Videolar


Video Röportajları***LOS ANGELES PRÖMİYERİ***

Resimler

'Şafak Vakti - Bölüm 2' Dünya Prömiyerinden Resimler
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Partisinden Resimler
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Dünya Prömiyerinden Resimler - 2
Kristen ve Robert 'Şafak Vakti - Bölüm 2' Prömiyerinden Ayrılırken
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Dünya Prömiyerinden Resimler - 3
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Dünya Prömiyerinden Fan Resimleri
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Los Angeles, Londra ve Madrid Prömiyerlerinden Yeni Fan Resimleri
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Los Angeles ve Madrid Prömiyerlerinden Fan Resimleri
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Los Angeles ve Berlin Prömiyerlerinden Yeni Fan Resimleri

Videolar

'Şafak Vakti - Bölüm 2' Dünya Prömiyerinden Videolar

Video Röportajları

'Şafak Vakti - Bölüm 2' Dünya Prömiyerinden Röportajlar

Yazılı Röportajlar
***NEW YORK TANITIMLARI***

'Today Show' Programı (Videolar + HQ Resimler)
'Live with Kelly and Michael' Programı (Videolar + Programdan Anektodlar + HQ Resimler + Fan Resimleri)
'Late Night with Jimmy Fallon' Programı (Videolar + HQ Resimler)
'Late Night with Jimmy Fallon' Programından Yeni Bir Fan Resmi
Kristen 'Late Night with Jimmy Fallon'da (Türkçe Altyazılı)


***LOS ANGELES TANITIMLARI***

Yazılı Röportajlar

"Backstage" Röportajı (Kasım 2012)Kristen 'Alacakaranlık Serisi' Filmleri Hakkında Konuşuyor
Kristen ve Robert'ın The Philippine Star Röportajı (Kasım 2012)
CNN Mexico Röportajı (Video + Çeviri)
Kristen ve Stephenie Meyer'ın Los Angeles Times Röportajı (Kasım 2012)
Philippines Daily Inquirer Röportajı (Kasım 2012)
Kristen ve Robert'ın Flick & Bits Röportajı (Kasım 2012)

Programlar

MTV First Programı (Videolar + Çeviri + Videodan resimler + Kamera arkası resimleri)
The Tonight Show with Jay Leno (Videolar + Programdan HQ resimler)
Kristen 'The Tonight Show with Jay Leno'da (Türkçe Altyazılı)
Kristen 'Conan' Programında (Videolar + Kamera arkası resmi)
Kristen 'Conan' Programında (Türkçe Altyazılı)
'Conan' Programından Yayınlanan Kamera Arkası Resminin Kaliteli Versiyonu

Portreler

'Şafak Vakti - Bölüm 2' Konferansından Yeni Portreler (HQ + MQ)
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Basın Konferansı Portreleri (HQ)
Kristen, Robert, Taylor ve Bill Condon'ın 'Şafak Vakti - Bölüm 2' Basın Konferansı Portreleri
Kristen, Robert, Taylor ve Bill Condon'ın 'Şafak Vakti - Bölüm 2' Basın Konferansından Yeni Portreleri
Los Angeles Times'tan Yeni Bir Kristen ve Stephenie Meyer Resmi Daha
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Basın Konferansından Yeni Kristen ve Stephenie Meyer Portreleri
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Basın Konferansından İki Yeni Portre
'Şafak Vakti - Bölüm 2' ve 'Yolda' Basın Konferansından Yepyeni Portreler
'Şafak Vakti - Bölüm 2'  ve 'Yolda' Basın Konferansından Yeni HQ Portreler
'Şafak Vakti - Bölüm 2' ve 'Yolda' Basın Konferansından Yeni Portreler
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Basın Konferansından Yeni Bir Portre

Video Röportajları

Fox 12 Oregon (Kristen ve 'Şafak Vakti - Bölüm 2' oyuncularının röportajı) Portland'da yaptıkları 'Alacakaranlık' çekimlerinden bahsediyorlar, Kristen Portland'ı çok sevdiklerini ve o dönemde setlerinin çok sakin olduğunu söylüyor. 
Fantastico (Brezilya) - Kristen, bağımsız, küçük filmlerde rol alma deneyimini diğer filmlere oranla daha iyi bir şekilde hissettiğini, Alacakaranlık'ın hayran grubunun bir parçası olduğunu ve fanlara ne mesaj gönderirsin dendiğinde hep 'Selam' demek istediğini, gişe filmleri ve küçük filmler yapmak arasında bir fark olmadığını ve doğru bir hikaye olduktan sonra polaroid kamerayla bile film çekmeye hazır olduğunu söylüyor.
Patrick StonerOyuncu olarak seriden ne öğrendikleri hakkında konuşuyorlar. Kristen bazen kendini fazla zorlamanın ters teptiğini söylüyor.
TV Guide'ın "The Twilight Saga Forever" Özel Programı
Malone's Movie Minute - Kristen fanların fandomdaki diğer kişilerle ciddi manada bir bağ kurduklarını düşünmelerini tuhaf bulduğunu ancak birbirlerini tanımasalar dahi hep beraber aynı şeyi sevmelerinin çok ender rastlanan özel bir şey olduğunu söylüyor. GÜNCELLEME: Bella'nın vampire dönüşümünden bahsediyorlar, Kristen bu dönüşümün tam da beklediği gibi olduğunu söylüyor. Robert ise Kristen'ın vampir Bella'yı canlandırmak için çok sabırsızlandığını ve oldukça tatmin edici bir performans sergilediğini söylüyor. 
Ticket (El Salvador) - Kristen, Bella'nın vampire dönüşümünden ve aksiyon sahnelerinden bahsediyor.
Univision (Kristen ve 'Şafak Vakti - Bölüm 2' oyuncularının röportajı) - Video + Çeviri
StarXtreme - Kristen, Bella'nın dönüşümünden ve özel yeteneğinden bahsediyor.
Hoyts Insider (Kristen, Robert ve Taylor röportajı)Röportajları Hoyts Insider'ın düzenlediği yarışmayı kazanan bir fan yapıyor, Kristen böyle bir şeyi (hayranı olduğu biriyle röportaj yapmak) asla yapamayacağını söylüyor ve hayranı tebrik ediyor.
EXTV (Kristen, Robert ve Taylor röportajı)Bella insanken hikayenin vampir yönünün zayıf olduğunu fakat onun da vampire dönüşmesiyle filmin bambaşka bir boyuta ulaştığını söylüyor. Muhabir artık Edward'dan daha güçlüsün derken Kristen da Kellan'dan daha güçlüyüm diyor. Seri sona erdiği için değil ama tüm büyük anları seyirciyle paylaşabildikleri ve hikayeyi anlatabildikleri için rahatladığını söylüyor.
Global TV CalgarySeriyi geride bırakmaktan, aksiyon sahnelerini birebir tecrübe etmekten, Bella'nın vampirlik konusunda çok iyi olduğundan, ilk filmden ve başarısından bahsediyor. 
Global Montreal (Kristen ve Robert röportajı) - Kristen, Bella Cullen'ı canlandırmanın, Bella Swan'ı canlandırmaktan çok farklı olduğundan ve yeni doğan vampirlerin akıl karışıklıklarından söz ediyor. Bu işe başladıklarında Alacakaranlık'ın bu şekilde büyük etki yaratacağını beklemediklerinden, ilk filmin çekimlerine başladıklarında hissettikleri tutkudan bahsediyor ve 'başarılı, büyük bir yapım fakat yapımcılar tarafından zorla yaptırılan bir iş gibi hissettirmiyordu,' diyor.
CTV Montreal (Kristen ve Robert röportajı) - Kristen, Bella'nın dönüşümünden bahsediyor.
Movies with Maria (Terra)Muhabirin İspanyolca sorularına cevap vermeye çalışıyor. Muhabirin lensler hakkındaki sorusuna esprili bir şekilde 'onlar aslında benim gözlerim, ben method aktörüyüm' yanıtını veriyor ve lenslerin çok rahatsız edici olduğundan bahsediyor. Bella'nın dönüşümünden, daha önce hiçbir yeni doğanda görülmemiş kontrolünden ve onun çılgın yanını oynamanın keyfinden söz ediyor. 'Sence ailenin başı kim, Edward mı Bella mı?' sorusuna, Edward yanıtını veriyor. Bella hakkında hayatın boyunca hatırlayacağın bir şey sorusuna, 'Bu konu hakkında üzülmüyorum çünkü Alacakaranlık'ın bir yere gittiği yok, gitmesini, geçmesini istediğim kötü bir şey değil sonuçta. Hep benimle kalacaklar ama zaten filmlerin amacı da bu değil mi?' diye cevap veriyor.
Much Music NML (Kristen ve 'Şafak Vakti - Bölüm 2' oyuncularının röportajı) - Kristen fanlar hakkında konuşuyor, "benim fanlarım" demekten hoşlanmadığını çünkü kendisi de dahil hepimizin aynı şeyin hayranı olduğunu söylüyor. Bella'nın vampir olmasıyla bambaşka bir evrene adım atıldığını ve buranın artık o bildiğimiz Forks'tan çok farklı olduğunu belirtiyor. Bella'yla arasındaki en büyük benzerliğin (ergenlik döneminde) çok fazla hisle başa çıkmak ve tüm olan bitene, hissettiklerine anlam verme çabası olduğunu söylüyor. Ekip Vampir Bella hakkında konuşuyor, Robert Kristen'ın özellikle fiziksel yanına fazlasıyla yoğunlaştığını, Nikki Kristen'ın Bella kostümünü giymesi ve saçının yapılmasıyla birden bire vampir Bella'ya dönüştüğünü, Elizabeth Kristen'ın bu konuda kusursuz olduğunu, Jackson ise Kristen'ın harika bir iş çıkardığını söylüyor.
Cinescape - Kristen, serinin bitişinden, kariyeri üzerine düşünmek zorunda olmadığından ve bu konuda şanslı olduğundan bahsediyor. Muhabirin Zathura tanıtımları zamanında Kristen'la yaptığı röportaj gösteriliyor, film tanıtımları hakkında konuşuyor, televizyonda görünmekten hiç hoşlanmadığını ama filmler üzerine konuşmanın o projelerde yer almanın bir gereği olduğunu söylüyor.
TVN (Polonya) - Kristen, serinin bitişinden, Bella'nın artık kafasında sürekli yer etmeyeceğinden, anne olma isteğinden ve Mackenzie'den bahsediyor, onun kendisi için tıpkı bir kız kardeş gibi olduğunu söylüyor. Ayrıca ilk filmin senaryosunu okuduğu anda bu projede yer almak istediğinden ve bu işin parçası olmasının kaçınılmaz bir şey olduğundan bahsediyor.
IMDb - Kristen, fanların son filmi seveceklerini yıllar sonra da öyle hatırlayacaklarını umduğunu, hikayeyle ilgili olarak fanlarla aynı duyguları paylaştığını, fakat onlardan bir adım önde olup bu tecrübeyi Bella'yla birlikte yaşadığı için şanslı olduğunu söylüyor. Ayrıca sinema salonunda izlediği (animasyon olmayan) ilk filmin "There's Something About Mary" olduğunu, abisiyle birlikte filmi izlerken "O kızın saçı niye öyle havada?" dediğini hatırladığını dile getiriyor.
Depelicula 40 (Kristen ve 'Şafak Vakti - Bölüm 2' oyuncularının röportajı) - Kristen, serinin başında kendini anlatamama, duygularını açıklayamama gibi durumlar yaşadığından ve bu konuda Bella'yla çok benzeştiklerinden bahsediyor ve serinin sonunda nasıl Bella'nın hayatı anlam kazandıysa onun da yaşadıklarının öyle anlam kazandığını dile getiriyor. Bella'nın annelik yanı konusunda çok korumacı olduğunu ve Bella'nın bu konudaki duygularını paylaştığını söylüyor.
Rusty Gatenby (Kristen, Robert ve Taylor röportajı)Kristen serinin bitişinden ve oyuncu arkadaşlarıyla gurur duyduğundan bahsediyor.
Telemundo (Video + Çeviri) - Kristen kendini seksi hissettiği anlardan bahsediyor ve 'O mu? Bu mu?' oyunu oynuyor.
Today Online (+ Robert Kristen'dan bahsediyor)Muhabir tüm bu Alacakaranlık tecrübesini tek bir kelimeyle tanımlamasını istiyor, Kristen da başka birinin daha bu soruyu ona sorduğunu ve cevap olarak "Vay canına! (Wow)" dediğini söylüyor ve cevabım bu diyor. Taylor ve Rob hakkında bilmediğimiz bir şey söylemesi isteniyor o da her ikisinin de harika dans ettiğini, ayrıca aynı zamanda harika adamlar olduğunu ve serinin başından bu yana hiç değişmediklerini söylüyor. Seri boyunca kendindeki en büyük değişiklikle ilgili olarak daha kapalı bir kutuya dönüştüğünü ve insanları hayatına sokmakta zorlandığını dile getiriyor. İnsanları kendinden uzaklaştırdığında akıl sağlığını daha iyi koruduğunu ve kendini daha doğru ifade edebildiği için biraz da olsa nefes alabildiğini söylüyor. Bella'yla arasındaki en büyük benzerliğin tıpkı onun gibi duygularına anlam verememesi, Alacakaranlık'a ilk başladığında bu hikayeyi neden sevdiğini o anda anlayamaması olduğunu söylüyor. Robert ise Kristen hakkında bilmediğimiz bir şey söylüyor :)
CBS San Francisco - Kristen, filmi izlediğini ancak seyirciyle birlikte tekrar izlemek istediğini, prömiyerlerde o şık elbiseleri sadece 10 dakikalığına (benzetme yapıyor) giydiğini ve ardından kotunu, tişörtünü giyip filmleri izlediğini ve çok da keyif aldığını söylüyor. Muhabir setten hatıra olarak ne aldığını soruyor, Robert'ın kendisine setten bir sürü iç çamaşırı aldığını söylediğini belirtince Kristen da şaka yollu "Ben de bir sürü sütyen aldım," diye cevap veriyor ardından "İç çamaşırı mı? Tanrım çok tuhaf!" diyor. Sonra Bella'nın filmdeki yüzüklerini aldığını söylüyor. Ardından tekrar "İç çamaşırı mı? Tanrım çok tuhaf!" diye yineliyor.
Monsieur Hollywood - Kristen, serinin bitişinden bahsediyor. Muhabir, Stephenie'nin Renesmee'in bakış açısından bir hikaye yazabileceğini söylediğini ve birkaç yıl içinde onu da film yaparlarsa rol alır mısın diye soruyor, Kristen mantıklı açıdan düşünüldüğünde birkaç yıl içinde daha farklı görüneceği için bunun mümkün olacağını düşünmediğini söylüyor. Bir sonraki projesinin ne olduğunu bilmediğini ama mutlaka yeniden çalışacağını dile getiriyor, yani mola yok. Muhabir Fransız yapımı ve Fransızca çekilen bir film rol alırsın belki deyince Kristen fikre sıcak bakıyor ama "Fransızca derslerime ara vermek zorunda kaldım, tekrardan başlamalıyım," yanıtını veriyor. Jodie Foster gibi yönetmenlik, yapımcılık işlerine girmek ister misin sorusunu ise "Evet. Şu anda oyuncu olmaktan mutluyum ama kesinlikle yapmak isterim. Öyle bir pozisyondayım ki projelerin gerçekleşmesini sağlayabilirim." diye cevaplıyor. Fakat bu işlerin ben Jodie Foster gibi olmak istiyorum demekle gerçekleşmeyeceğinin de bilincinde olduğunu söylüyor.
GO (Danimarka) [ Video + Çeviri ]Kristen, Robert ve Taylor muhabirle birlikte bir kamuoyu araştırması yapıyorlar :)
Family.ca - Kristen, karakteriyle kurduğu bağdan, ilk filmin ne derece büyük bir şeye dönüşeceğini ilk defa Comic-Con'da fark ettiğinden, diğer oyuncuların ve Catherine Hardwicke'in de o yoğun enerjiyi hissettiğinden ve hayranlarla ortak duyguları paylaşmanın güzelliğinden bahsediyor.
Manny the Movie GuyMuhabir filme ve vampir Bella'ya methiyeler diziyor, Kristen da "Ben de Bella'nın büyük bir hayranıyım," diyor.
TV Guide - Kristen, Bella'nın değişiminin bir gecede gerçekleşmediğini ve uzun bir süreç izlediğini, setteki herkesin vampirlik konusundan kendisine yardım ettiğini, kırmızı lenslerin ne berbat bir şey olduğunu artık anladığını, Bella'nın vahşiliğini en çok annelik yanıyla aktarabildiğini, gelecekte kesinlikle kendinin de anne olacağını, seks sahnelerinde Rob'la birbirlerine bakmak yerine kameraya seksi yüzler yapmak zorunda kaldıkları için çok saçma geldiğini ve sahnenin hakkını vermek istediğini söylüyor.
Movie TicketsKristen, kitabı okumayan fanlara vampir Bella'yı anlatıyor ve "Bir vampiri canlandırıyormuş gibi hissetmedim. O sadece artık olağanüstü biri." diyor. Muhabir Kristen'a, Kellan'la bilek güreşi yaptığını ve kazandığını söylüyor, Kristen buna çok şaşırıyor ve "Kellan çok yufka yürekli biridir," cevabını veriyor. Ayrıca Mackenzie'den bahsediyor.
My Fox Detroit - Kristen, Alacaranlık Serisi filmlerini uzun zamandır izlemediğini, herhangi bir kanalda denk geldiğinde etrafında birileri varsa hemen zapping yaptığını, geriye dönüp baktığında kendisini hiçbir şey bilmeyen bir kız olarak gördüğünü ve neyin içinde olduğunun farkında olmadığını söylüyor. Ayrıca röportaj verme konusunda eskisine oranla daha rahat olduğunu dile getiriyor.
IGN (Kristen, Robert ve Taylor röportajı) - Kristen, Bella'nın vampire dönüşümüyle değişmediğini, tam tersine kendini bulduğunu ve ona kalsa Bella'yı öyle giydirmeyeceğini ama Bella'nın uğraşması gereken daha önemli şeyler olduğu için gardrobunun Alice'in eseri olduğunu söylüyor.
Canal + (Fransa) - Kristen, seriden edindiği tecrübeler üzerine konuşuyor ve fanlara ufak bir mesaj gönderiyor.
Teen.Com - Kristen Teen.com'un "Süper Fan"ı Lily'nin sorusuna cevap veriyor.
Time Warner CableKristen seriye veda etmediğinden ve hep onunla birlikte yaşayacağından, Bella'yla birlikte büyüdüğünden, Bella'nın anneliğinden ve insan Bella - vampir Bella arasında seçim yapamadığından bahsediyor.
Fandango (Kristen ve 'Şafak Vakti - Bölüm 2' ekibinin röportajı)Kristen, Bella'nın vampire dönüşümünden bahsediyor.
Rotten TomatoesKristen'a 'seri boyunca Bella'dan ne öğrendin?' diye soruluyor o da Bella'nın kendine, duygularına, düşüncelerine yani kısaca kalbine güvenmesi diyor. Bella'nın "Daha önce kendimi hiç bu kadar canlı hissetmemiştim" repliğinden yola çıkarak kendisini daha canlı hissettiği bir şey var mı diye soruluyor Kristen ise direksiyon başındayken, hareket etme ve bir yere gitme fikrinin ona kendini canlı hissettirdiğini söylüyor. GÜNCELLEME: Kristen, Bella'nın dağ aslanını avladığı sahnenin çekimlerinden ve çekimlerde başına gelen kazalardan bahsediyor.
Popcorn Biz (Kristen ve 'Şafak Vakti - Bölüm 2' oyuncularının röportajı)Alacakaranlık'ın bir okul yıllığı olsaydı Taylor'a ne lakap takardınız diye soruluyor, Kristen da Taylor'ın ilk tanıştıkları günden beri her zaman güler yüzlü biri ve mutlu bir insan olduğunu söylüyor ve bu hiç değişmedi diyor. Fakat bu anlattıklarını tanımlayan bir lakap bulamıyor.
KBS 2 (Kore) [Kristen, Robert ve Taylor röportajı]Kristen savaş sahnesi için hiç kimsenin önceden prova yapmadığını, tekrar Güney Kore'yi ziyaret etmekten hoşlanacağını (daha önce Tutulma tanıtımları için Taylor'la birlikte gitmişlerdi) söylüyor ve "Beni davet edin," diyor.
Euronews (Kristen, Robert ve Taylor röportajı) - Türkçe dublajlı
AMC Theatres - Kristen, bir vampir hikayesindeki başrol karakterin insan olmasının hikayenin boyutunu biraz değiştirdiğini, dolayısıyla vampir Bella'yla birlikte bambaşka bir dünyaya, gerçek vampir dünyasına adım atıldığını söylüyor. Ayrıca filmdeki herkesle çok gurur duyduğundan bahsediyor.
ComingSoon (Kristen, Robert ve Taylor röportajı)Kristen birilerini (vampir Bella olarak) pataklamaktan hoşlandığını ve vampir lenslerinin korkunç olduğunu söylüyor. Ayrıca Mackenzie'dan bahsediyor. GÜNCELLEME: Kristen seri boyunca her zaman kitaplara sadık kalınması gerektiğini düşündüğünü fakat filmin sonundaki "sürpriz"in kitaptan da çok uzak olmadığını söylüyor.
Canal 13 (Arjantin) [Kristen ve Robert röportajı]Birbirlerinin Bella ve Edward rolleri için mükemmel olduğunu söylüyorlar. Muhabir Kristen hikaye için ideal prenses miydi diye soruyor Rob da evet, bence o mükemmel biri diyor ve Kristen'ın çok özel bir karakteri olduğunu, oynadığı rollere de bu yanını aktardığını, bu açıdan diğer aktrislerden çok farklı olduğunu ve Bella'ya çok şey kattığını söylüyor. Kristen ise Rob'ın sonsuzluk fikriyle çok ilgilendiğini, Edward rolünün her genç adam için canlandırılması zor bir karakter olduğunu ve Rob'ın bu rol için mükemmel olacağını düşündüğünü belirtiyor. Röportajın ikinci kısmında ise Bella - Edward ilişkisi ve genel olarak aşk hakkında konuşuyorlar. Kristen, aşkın elde edilmesi zor bir şey olduğunu, onu korumak gerektiğini ve hissedilmesi zor bir duygu olduğunu söylüyor. Robert ise aşkın bedava olmadığını ve aşk için savaşılması gerektiğini dile getiriyor, ayrıca mutlu sonlara inandığını belirtiyor.
RTL Radio (Fransa) [Kristen ve Robert röportajı] (Ses kaydı + Çeviri)Serinin bitişi hakkında ne hissettikleri ve hayatlarının herkesin yakın takibinde olması hakkında konuşuyorlar.
iVillageKristen anne olmak için sabırsızlandığından ve trompet çalmaya çalıştığından ancak bu konuda çok iyi olmadığından bahsediyor. Taylor'ın normal hayatında bir ninja gibi yaşadığından, sürekli bir yerlere tırmandığından ve tıpkı bir kurtadam gibi çok hızlı koştuğundan bahsediyor. Ayrıca  Taylor'ın harika bir dansçı olduğunu, kimseye belli etmese de bu konuda çok iyi olduğunu söylüyor. Robert'ın da dans etmek konusunda oldukça iyi olduğunu söylüyor ve "Her ikisi de harika dansçılar," diyor. 
Scoop With RayaKristen vampir Bella'yı canlandırmaktan söz ediyor, Bella'nın "en cool vampir" olduğunu ve ilk filmin böyle büyük bir etki yaratacağını hiç beklemediklerini, o yüzden serinin devam etmesinin onları şaşırttığını söylüyor. Ayrıca serinin sona ermesinin tıpkı okulun son günü gibi hissettirdiğini, son filmle birlikte sanki tekrardan birinci filme dönüldüğünü ve seriyi özleyeceğini belirtiyor. 
RTL (Belçika)Kristen vampir Bella'yı canlandırmaktan bahsediyor.Ayrıca filmi tek bir kelimeyle ifade etmesi isteniyor o da "Vay canına" ("Wow") diyor.
Startalk (Filipinler) [Kristen ve 'Şafak Vakti - Bölüm 2' ekibinin röportajı ]Kristen bir sonraki projesinin ne olduğunu bilmediğinden ve kariyer planları yapmadığından bahsediyor. Ayrıca seriyle ilgili hatırlayacağı en önemli şeyin setteki duygu olduğunu söylüyor. Robert Kristen'la tekrar birlikte çalışmak istediğini, filmleri finanse etme gücü olan yalnızca belli başlı oyuncular olduğunu ve Kristen'ın gücünün bu oyunculardan 10 kat daha fazla olduğunu söylüyor.
Antena3 (İspanya) - Vampir Bella'yı canlandırmanın onun için fiziksel bir sınav olduğunu söylüyor.
Allociné (Kristen ve Robert Röportajı)Kristen, Bill Condon'ın seks sahnesindeki duyguların seyirciye geçmesini istediği için sahneyi yüzlerine zoom yaparak çektiğini, Rob'a tuhaf yüz ifadeleri yaparak bakmak zorunda kaldığını ancak fanların sahneyi seveceğini umduğunu söylüyor. GÜNCELLEME: Son filmle serideki diğer filmler arasındaki farkın hissettikleri rahatlama duygusu olduğunu ve insan Bella'dan vampir Bella'ya geçişinin oldukça kolay olduğunu söylüyor. Seri boyunca kişisel olarak yaşadığı değişimden ve serinin başarısından bahsediyor.
On the Red CarpetKristen serinin sonunun kendisini oldukça tatmin ettiğinden, insan Bella'dan vampir Bella'ya geçiş sürecinin oyunculuk açısından onu zorlamadığından, Mackenzie'nin harika biri olduğundan ve oyunculuktan çok yönetmenlik yapmasının onun için daha iyi olacağından, filmin sonunun oldukça şok edici olduğundan ancak kitaptan uzaklaşmadıklarından ve Bill Condon'ın hikayeye olan bağından bahsediyor.
THRKristen, henüz kesin bir şey olmasa da 'Snow White and the Huntsman'ın devam filminin gerçekleşme olasılığının yüksek olduğunu söylüyor. GÜNCELLEME: Bella'nın dönüşümü hakkında konuşuyor. (Çeviri)
Hollywood.com - Fiziksel açıdan olmasa da insan Bella'nın da en az Edward kadar güçlü olduğunu söylüyor ve vampir Bella'dan bahsediyor.
ET Canada (Kristen ve Robert röportajı)Kristen, Bella'yı canlandırırken annelik yanıyla değil de daha çok vampir yanıyla bağ kuramadığından bahsediyor. Ayrıca Robert ufacık da olsa Kristen'dan bahsediyor. GÜNCELLEME: Kristen, Bella'nın vampire dönüşümünden ve anneliğinden bahsediyor. 
MTV (Videolar + Çeviri)Kristen Alacakaranlık filminin ilk gün çekimlerinden, ilk MTV Movie Awards döülünü yere düşürüşünden, Bella karakterine bürünmüş bir şekilde rüya görmediğinden, Jennifer Lawrence ve Emma Watson'la birlikte takılmaktan ve Lie Down in Darkness'tan bahsediyor.
MySpace - Kristen ve 'Şafak Vakti - Bölüm 2' oyuncuları "Sence kim...?" oyunu oynuyorlar. + Kristen Alacakaranlık soundtrack albümlerindeki favori şarkılarından bahsediyor.
MTV After Hours (Video + Çeviri) - Kristen ve 'Şafak Vakti - Bölüm 2' oyuncuları evet/hayır oyunu oynuyor.
Movie FeudsKristen, kadının gücü ve güçlü kadın rolleri üzerine konuşuyor. 
Fox5 Vegas (Kristen, Robert ve Michael Sheen röportajı) - Kristen, Bella'ya veda ettiği için medyanın ona olan ilgisinin azalıp azalmayacağı konusunda dalga geçerek hayır daha fazlasını istiyorum, tüm bu ilgi için oyunculuk yapıyorum zaten diyor ve tüm bu ilgiyle, durumuyla veya kendiyle dalga geçerek baş ettiğinden bahsediyor. GÜNCELLEME: Bella'nın vampire dönüşümünden ve aksiyon sahnelerinden bahsediyor.
AP (Kristen, Robert ve Taylor röportajı)Kristen, Bella'nın vampire dönüşümünden bahsediyor.
Tribute Movies ( + Robert Kristen'dan bahsediyor) - Kristen, Vampir Bella'dan, karakterini geride bırakmaktan bahsediyor ve seriyle ilgili aklında kalacak en önemli anların (önce bu röportaj diyerek dalga geçiyor) 3 günlük düğün sahnesi çekimi, Bölüm 2'nin son 2 gün çekimleri olduğunu söylüyor. İlk filmle ilgili herhangi bir şey görse yeniden o günlere, 5 yıl öncesine döndüğünü dile getiriyor. Ayrıca fanlara mesaj gönderiyor, teşekkür ediyor ve onlar beni anlıyor diyor.
Screenslam - Kristen, Bella'yı çok uzun süredir canlandırdığından, onu geride bırakmak zorunda olmadığından ve 'Şafak Vakti - Bölüm 2'nin sonundan bahsediyor. Ayrıca rol tekliflerinin kendiliğinden gelmesindense oyuncu seçmelerine katılıp o roller için savaşmayı tercih edeceğinden bahsediyor.
The Hot Hits (Avustralya) [Kristen, Robert ve Taylor röportajı] - Kristen, özellikle de Şafak Vakti - Bölüm 2'de vampire dönüşümüyle daha da güçlenen bir kadın karakteri canlandırdığı için çok heyecanlı olduğunu söylüyor ve kadın oyuncular için daha fazla güçlü roller olmasını dilediğinden bahsediyor. GÜNCELLEME: Kristen Bella'nın Jacob'la kavga ettiği sahneden bahsediyor ve Taylor'ın cidden bir ninja olduğunu söylüyor.
Ten News (Avustralya) [Kristen ve Robert röportajı]Kristen, vampir lenslerinin diğer filmlerde taktığı kahverengi lenslerden daha korkunç olduğunu ve Avustralya'da bir film çekmekten çok mutlu olacağını söylüyor. Robert ise kendisi lenslerden şikayet ettiğinde Kristen'ın ona kızdığından fakat vampir lenslerini takmaya başladığında onun da çileden çıkıp "Bunlarla hiçbir yapamıyorum!" dediğinden bahsediyor.
Sunrise (Avustralya) [Kristen ve 'Şafak Vakti - Bölüm 2' ekibinin röportajları]Kristen, Alacakaranlık Serisi'ndeki vampir türünden ve serinin sona ermesinden bahsediyor.
Today (Avustralya) [Kristen ve 'Şafak Vakti - Bölüm 2' ekibinin röportajları]Kristen vampir olmak için çok beklediğinden ve fanlarla arasındaki bağdan bahsediyor. Ayrıca Robert, Kristen'ın bir vampiri canlandırmanın çok kolay bir şey olduğunu söylediğini dile getiriyor.
M6 (Fransa) - Kristen, vampir Bella'yı canlandırmaktan ve filmin son sahnesinden bahsediyor. GÜNCELLEME: Kristen hikayenin tamamını anlatabildiğimiz için çok mutluyum diyor.
Jeanne Wolf's Hollywood ( + Robert Kristen'dan bahsediyor) - Kristen, vampir Bella'yı canlandırmaktan büyük zevk aldığından, onun en cool vampir olduğundan, filmin sonuyla ilgili değişiklikten ve Jodie Foster'ın Cecil B. DeMille Onur Ödülü'nü kazanmasından ve ona duyduğu hayranlıktan bahsediyor.
Talking Pictures TV - Kristen, Bella'nın hikayesinin devam etmesini isteyip istemediğinden, Edward&Bella dışında diğer karakterlerin hikayelerinin aslında sona ermediğinden ve rol arkadaşlarından bahsediyor.
Chris Van Vliet (Kristen, Robert ve Taylor röportajı)Kristen, hem vampir hem de insan Bella'yı kendine yakın bulduğundan, karakterini geride bırakmak gibi bir zorunluluk hissetmediğinden ve Mackenzie'nin küfür kavanozundan bahsediyor.
Showbiz411 (Kristen, Robert ve Taylor röportajı) - Kristen serinin bitişi hakkında konuşuyor.
MTV - Kristen ve 'Şafak Vakti - Bölüm 2' ekibi MTV'nin "Twi-Fight" oylaması hakkında konuşuyor.
Extra TV (Video + Çeviri)Kristen, filmdeki seks sahnelerinden, serinin sona ermesi hakkında neler hissettiğinden ve fanların filme tepkilerini görmek için sabırsızlandığından bahsediyor.
HitFixKristen, Bella'nın vahşi yanından bahsediyor ve Mackenzie'ye övgüler yağdırıyor.
Clevver TV (Taylor Kristen'dan bahsediyor) - Kristen, Bella'nın vampire dönüşümünden, filmdeki özel efektlerden, favori sahnesinden ve filmin sonundan bahsediyor.
E!News (Robert Kristen'dan bahsediyor)Kristen, Robert'la birlikte çalışmaktan, seks sahnesine yaptığı katkılardan ve Alacakaranlık'ın ilk günlerinden bugüne stilindeki değişikliklerden bahsediyor.
ReelzKristen, vampir Bella ve Jacob arasındaki Renesmee konusundaki anlaşmazlıktan ve Taylor'dan bahsediyor.
The Insider - Kristen son beş yıl içinde ne yönde değiştiğinden ve Alacakaranlık sonrasında onu nelerin beklediğinden bahsediyor: "Oyunculuk yapmaya devam edeceğim. Umarım on yıl sonra da aynı yerde olurum." 
Jake Hamilton (Kristen, Robert ve Taylor röportajı)Kristen, Alacakaranlık filminin basın görüşmelerindeki haline ne diyeceğinden bahsediyor ve eğer bir kavgaya tutuşsalardı Rob ve Taylor'ın kıçını tekmeleyebileceğini ama Mackenzie'ye bulaşmaktan çekineceğini dile getiriyor. 
VH1 (Videolar + Çeviri) - Kristen köpekleri ve anne olmak hakkında konuşuyor. Kristen Bill Condon'ın hikayeye olan bağından, romantizmden korkmadığından ve cool olayım deyip hikayeden ödün vermeye çalışmadığından bahsediyor. Özellikle filmin son kısmının çok çarpıcı olduğunu söylüyor. Vampir Bella'yı kendine daha yakın bulduğundan bahsediyor. Ayrıca insanın korkularıyle yüzleşmesi gerektiğini, ancak böyle onların üstesinden gelinebileceğini söylüyor.
Yahoo! Movies (Video + Çeviri)Kristen ve Robert tekrar birlikte çalışmaktan bahsediyor. + Kristen ve 'Şafak Vakti - Bölüm 2' ekibi Bella hakkında konuşuyor. Özellikle Stephenie Meyer vampir Bella konusunda çok endişeli olduğundan ancak Bella'yı ilk kez gördüklerinde rahat bir nefes aldığını ve sevinçle dans ettiklerinden bahsediyor. Ayrıca Robert Kristen'a vampir Bella'yı canlandırma konusunda hiç yardım etmediğini söylüyor. GÜNCELLEME: Kristen, Bella & Edward'ın yaşadığı mutluluktan ve kırmızı halılardaki tavrından bahsediyor.
Black Tree TV - Kristen 'Şafak Vakti - Bölüm 2'de Robert ile birlikte çalışmaktan bahsediyor.
Access Hollywood (Kristen'ın solo röportajı + Kristen, Robert ve Taylor röportajı)Kristen Alacakaranlık deneyimi, serinin sona ermesi, annelik, Mackenzie ve seksi bir vampire dönüşümü hakkında konuşuyor. 
Entertainment Tonight
 (Videolar + Kamera arkası resimleri) - Kristen, Robert ve Taylor serinin sonu, seks sahneleri hakkında konuşuyor ve Alacakaranlık'ı Şafak Vakti - Bölüm 2'yle karşılaştırıyorlar.

Kristen Hakkında Konuşulanlar

Bill Condon Kristen Hakkında Konuşuyor
Mackenzie Foy ve Peter Facinelli Kristen'dan Bahsediyor
Stephenie Meyer Kristen Hakkında Konuşuyor
Mackenzie Foy Kristen ve Robert Hakkında Konuşuyor
Bill Condon Kristen'dan Bahsediyor
Kellan Lutz Kristen'la Birlikte Çalışmaktan Bahsediyor

Basın Konferansı

'Şafak Vakti - Bölüm 2' Basın Konferansı  (Resimler + Video)
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Basın Konferansı Notları (Konferans videosunun tamamı + Çeviri)
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Basın Konferansından Yeni Fan Resimleri 
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Ekibi Kristen, Vampir Bella ve Film Hakkında Konuşuyor (Robert, Taylor, Bill Condon, Stephenie Meyer, Michael Sheen)
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Basın Konferansının Yakın Plan Çekimi
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Basın Konferansından İki Yeni Portre

Resimler 

'Şafak Vakti - Bölüm 2' Los Angeles Basın Görüşmelerinden Resimler (1 Kasım)
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Los Angeles 2. Gün Basın Görüşmelerinden Resimler (2 Kasım)


***JAPONYA TANITIMLARI***

Yazılı Röportajlar

TV Guide (Japonya) Dergisinden Yeni Bir Kristen Resmi + Yeni Röportaj

Portreler

Kristen Japon Dergileri Spur, Screen ve Movie Star'da (Yeni Resimler) 
Japon 'Voce' Dergisinden Yeni Bir Kristen Resmi 
Kristen Japon Dergisi 'Aera'nın Kapağında
Skyperfect TV Guide (Japonya) Dergisinden Yeni Bir Kristen Resmi
AneCan ve Jyoseijishin (Japonya) Dergilerinden Yeni Kristen Resimleri
Glamorous (Japonya) Dergisinden Yeni Bir Kristen Resmi
Sweet (Japonya) Dergisinden Yeni Bir Kristen Resmi
TV Guide (Japonya) Dergisinden Yeni Bir Kristen Resmi + Yeni Röportaj
Flix (Japonya) Dergisinden Yeni Bir Kristen Resmi
Junior Screen (Japonya) Dergisinden Yeni Bir Kristen Resmi
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Japonya Tanıtımlarından Yeni Bir Portre
Gisele ve Monthly Exile (Japonya) Dergilerinden Yeni Resimler
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Japonya Tanıtımlarından Yeni Portreler
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Japonya Tanıtımlarından Yeni Bir Portre
 
Resimler - Videolar


Kristen Tokyo'da (22 Ekim)
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Japonya Fan Buluşmasından Resimler
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Japonya Fan Buluşmasından Videolar
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Japonya Fan Buluşmasından Yeni Resimler ve Videolar
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Japonya Fan Buluşması Soru-Cevap Bölümü (Video + Çeviri)
Kristen Tokyo'dan Ayrıldı (25 Ekim)
Japonya'dan Yeni Fan Resimleri
'Şafak Vakti - Bölüm 2' Tokyo Fan Buluşmasından Yeni Fan Resimleri ve Videosu

Röportajlar

Kristen 'Sukkiri' Programında
Mezamashi TV Röportajı (Japonya)
NTVZero - Kristen, oyunculuğa başladığı dönemden bahsediyor ve filmlerin önemli olduğunu, bu işi de bu yüzden yaptığını söylüyor.
Fox Backstage PassVampir Bella'dan ve filmin sonundan bahsediyor.
Shuichi - Kristen, serinin sona ermesinden bahsediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder